BREXIT vs TURENTER

22. července 2016 v 15:32 | insider |  Nemístné postřehy
Opustíš-li mne, nezahynu.
Opustíš-li mne, zahyneš!
Viktor D. (1921)

V Británii jsou stále chytří lidé, což mě moc těší....
Doufám, že ostatní budou následovat a celý bruselský socialismus půjde s..t
Jiřina K. (24.6.2016)


Nejsem vůbec originální v užití onoho Dykova dvojverší, četl jsem to ve více článcích vztažených na Brexit, ne že ne. Ale líbí se mi to jako memento unijním příznivcům, protože Unie se dříve nebo později rozpadne (=zahyne), ale lidé v Evropě nezahynou. Otázkou zůstává, co za Evropany to bude.

Myslím, že je úplně zbytečné řešit Brexit, protože Británie se fyzicky neodstěhovala od evropského kontinentu a dobré zboží si kupce najde, a pokud jej budou Britové chtít, tak jim ho někdo nabídne, protože to je holt ta neviditelná ruka trhu. Pojďme raději řešit "TURENTER".

To je krásná a nesrozumitelná zkratka, co? A je originál moje - šel jsem na to od lesa a vyšel z anglického základu "TURKEY" - Turecko - a když se použil pro OPUŠTĚNÍ anglický výraz EXIT, tak pro protisměrný pohyb čili VPUŠTĚNÍ použil jsem ENTER. Nebývá to tak v anglicky mluvících zemích enter - exit?

O co mi jde? Před pár dny proběhl v Turecku neúspěšný puč, a pokud je pravda, že za ním stály islamistické síly, tak budiž příroda pochválena, že nevyšel. Blbé je, že pokud za pučem stály armádní síly, kterým se nelíbí politika tureckého prezidenta Erdogana, který v Turecku velmi úspěšně propojuje církev a stát, což je přesný opak toho, co zamýšlel "otec" Turecka Atatürk, tak potěš koště.

Říkáte si, co je nám do nějakého Turecka? No dost, jen si nemyslete.

Turci se totiž vší silou snaží dostat do evropských struktur.

Chceme mít už tak v dost neschopné Unii ještě i turecké politiky, kteří (v čele s Eroganem) obalamutili Unii s příspěvky na zadržování uprchlíků? Co se pak asi stane? Věříte tomu, že je v Turecku tak dobrý registrační systém, který odfiltruje imigranty pryč a do Evropy pustí jen opravdové turecké obyvatele? Že je ostraha hranic v Turecku tak dobrá, aby jejich hranice nepřipomínala cedník? Pustíme je do Schengenu?

A jak to bude s infiltrací víry? Zatím je Evropa, velmi zhruba řečeno, stále postavena na křesťanských základech, byť se ty nohy podlamují, ale co by se stalo, kdyby se do Unie dostalo islámské Turecko? Mělo by okamžitě nárok na toleranci po celém území Unie? A že by tu tolernaci chtělo, tak o tom nepochybujte...

Proto navrhuji nechat Brity, ať si za Kanálem dělají, co chtějí, a raději se pojďme obrátit na jihovýchod, protože tam bude Unii mnohem více tlačit bota a bolet hlava...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.