T.E.P. Bihari

27. ledna 2016 v 14:51 | insider |  Firemní postřehy
Abyste nečetli jen tendenční pozitivně naladěné články o tom, jak skvěle se mají operátoři ve Škoda Auto (berou 35 litrů čistého, mají čisté hajzly a slevu na Superb fplnépalbě) anebo jak skvěle se mají operátoři v HMMC v Nošovicích (když jim nevadilo, že přes vánoční svátky měli volno jen tři dny - tedy ono jim to možná vadilo, ale nikdo to neřekl nahlas, ani ti jejich slavní odboráři ne), tak předkládám kousek do mozaiky života ve jedné nejmenované východoasijské firmě.Kdo neumí slovensky (protože věřte nevěřte, jeden email je ve slovenštině, což jsem se nenamáhal překládat), má smůlu, musí požádat někoho, kdo ještě pamatuje federaci, případně rovnou nějakého slovenského kolegu, ať mu to přeloží. Nebo ať zkusí translate.gůgl.com.

Vysvětlení titulku "T.E.P.Bihari" podám až na konci.

TL = Teamleader = směnový mistr, akorát že zkratka SM zní divně pro nečechy.
HR = personální oddělení (human resources), zkratka PO evokuje požární ochranu, tak proto HR.

A jdeme na to:

----- Pôvodná správa -----
Od: "Kamila"
Komu: "HR dept." "assy" "TL"
Odoslané: piatok, 22. január 2016 4:25:53
Predmet: TL = nikdo

Již několik dní se opět utvrzuji v tom, že TL v (CENZUROVÁNO) je NIKDO - alespoň tak nás zřejmě vnímá vedení HR.
Snažíme se vychovávat již tak zanedbané brigádníky, denně sháníme kusy do výroby, hlásíme operátory u kterých víme, že nepracují...a k čemu to všechno je?
K ničemu!!!
Dnes půjdu opět žádat o ukončení pana Bihariho, který zde nemá už 3 dny co dělat a hle je tady pořád.
Takže celou směnu sháním díly, pana Bihariho a ještě poslouchám stížnosti jiných lídrů. Luxusní směna. Co víc si přát? Snad už jen platit pana Bihariho z vlastní kapsy.
Nemluvě o tom, že lidi které propustíme, vedení převede na jinou směnu a problém je takto vyřešen.

----- Odpoved -----
Od: "Peter"
Komu: "všeci"
Odoslané: piatok, 22. január 2016 5:25:00
Predmet: Re: TL = nikdo

Dobré ráno,
úplne súhlasím zo slečnou. Všetci vieme že situácia na pracovnom trhu je zlá a je veľký nedostatok ľudí, ale sme predsa vo firme ktorá vyrába a má vyrábať kvalitné diely.
To že niektoré agentúry skončia je dobré, ale to neznamená že musíme zamestnávať neprispôsobivých ľudí s iných agentúr či pod kmeňom. To čo sa deje v našej firme, by si v iných firmách zamestnanci, či brigádnici nemohli dovoliť - opustenie pracoviska, odmietanie práce, či absecie je brané ako okamžité ukončenie pracovného pomeru. Nesmieme zabudnúť, že dobrá firma je len vtedy, ak má dobrých zamestnancov. Firmu Vám nerobia stroje a technológie, ale ĽUDIA !!!

Ďakujem
Peter

Tak abyste věděli, T.E.P. znamená v žargonu tajných služeb "Terminated with Extreme Prejudice" čili "odpraven za použití extrémního násilí" čili "vyzmizíkován" čili, jak říkal Marsellus Wallace: "zmizíš a budeš zmizelej".

Kdo, kdy a kde viděl naposledy pana Bihariho?

Ale dost srandy. Pan Bihari by si měl uvědomit, že na jeho místo sociálně slabého ovčana se teď hrnou zástupy uprchlíků z chudé ropou podlité Asie, na které bude třeba makat a bílí heterosexuálové to všechno nezvládnou. Pan Bihari by si měl uvědomit, že současná relativně příznivá situace na trhu práce nebude trvat věčně. Auta totiž brzy nebude mít kdo kupovat, Evropa drsně schudne, v Asii se dříve nebo později najde imám, který auta zakáže (protože auto je jedním ze symbolů svobody pohybu, a svoboda se netrpí), v Africe nemají cesty a do Ameriky a Austrálie je daleko a hlavně draho převážet auta a v Pacifiku frčí víc čluny...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 27. ledna 2016 v 15:01 | Reagovat

STRAŠNĚ MOC PROSÍM!  Dáš "To se mi líbí" na odkazech pod tyhle dvě fotky?
http://www.mundo.cz/soutez/kaplicka-irsko
http://www.mundo.cz/soutez/pohled-na-dunmore-head :-) moc díky!! :-)
(podmínka je přihlášení na facebook)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.