Havířovské slavnosti 2015

29. září 2015 v 15:56 | insider
Nejprve jsem ani neměl v úmyslu se chlubit, že jsem na slavnostech v Havířově byl, koneckonců tam prý bylo za ony dva dny tak 50 tisíc lidí, takže žádná extra výjimečná věc.

Ale nějak jsem náhodou natrefil na komentáře a tak jsem si řekl, že něco sem napsat mohu, zvlášť když tu nemáme žádnou cenzuru.Takže abyste věděli, v Havu se konaly v září hudební slavnosti, jako už po několikáté, a nutno přiznat, že ani letos nebylo obsazení špatné:

V pátek to byli Public Relations (neznám), Wohnout, Mandrage, Modern Talking, Citron (prý naposledy v této sestavě) a Guano Apes. V pátek jsem tam nebyl. Ale Kablík tam byl a říkal, že ta fronta na lístky byla opravdu chutná. Citujme facebook:

"Naplno se připojuji k připomínkám k organizaci prodeje vstupenek, opravdu hrůůůza!!!"
Nebo:
"Totální páteční kolaps při prodeji lístků!!! Čekání 80 minut, z Mandrage jsme viděly poslední hit! Nepochopitelné předávání kasy v době největšího náporu lidí, které trvalo téměř 10 minut! Jednoznačně navrhujeme předprodej vstupenek a vstupenky na celou akci, tak jak to bývá běžné na festivalech a podobných akcích... Jinak program byl výborný, bavily jsme se skvěle...

Tož lidi, co jste čekali? Že se vás tam nahrne najednou deset tisíc a že bude 100 pokladen? A jestli je pravda to, že si všichni stoupli do fronty u jedné pokladny, aby další dvě o kousek dál byly prázdné… raději si budu myslet, že zrovna tohle je bohapustá lež…

Jinak jedna mi říkala, že Guano Apes boží… druhý, že hrůza, zpěvačka falešná jak trojkoruna, tak si vyberte. Byl tam někdo z vás, mí milí čtenáři a podělí se svým dojmem?

Já tam byl v sobotu, poučen varováním jsem ve tři odpoledne vysadil kooperátorku hned u areálu a šel zaparkovat auto a než jsem dojel do Bezručovy ulice, už jsem měl hovor, že lístky jsou cajk a kde že jsou ty slibované fronty… Lidičky, takhle se to dělá, předprodej není potřeba, stačí si nechat dostatečnou rezervu!

V sobotu program sliboval: Lúčnicu, Michala Hrůzu, No Name, Fabriku, Věru Špinarovou s Petrou Janů, Arakain & Lucie Bílou, Vojtu Dyka & B Side Band a švédský Hammerfall. V plánu jsem měl jen ty poslední tři interprety, takže se mně neptejte, jaký byl No Name nebo Lúčnica. Má některý čtenář nějaké hodnocení odpoledního programu?

Pobavily mně komentáře:
"Zdravím, děkuju moc Havířovu za jeden z mých největších koncertních zážitků s kapelou Hammerfall ale velice mě zklamalo publikum.. toto jsem v životě ještě neviděl... aby v druhé či třetí řadě každý jen stál a koukal na kapelách jako Arakain a Hammerfall? Jako sorry ale i pražáci si to umí užít 100x víc... fakt mě dostalo když si zpívám texty od Arakainu a každý se na mě otáčí jakej dělám bordel.. jsem ze Šumperka.. a tam to vypadá opravdu jinak nevím proč si tam teda zvete takový skvělý kapely.. opravu není lepšího podpoření kapely než jen stání a natáčení... příště doporučuju jako zlatý hřeb večera Evu a Vaška.. a nebo když se rvete do první řady tak pak nenadávejte když si ten koncert chce někdo trošku užít (když už tam jede přes 100 km) nwm no.. myslel jsem že Ostraváci či Havířováci budou dobří pařmeni ale asi si na ty drsný borce jen každej hraje..."

Někdo mu hned podkuřoval…
"Tohle je přesně co mi taky vadí Ale neuděláš nic, akce typu Radegast den a Havr slavnosti jsou v tomhle hrozně napiču už dlouho.. chodí na ně totiž typy lidí, co jdou na koncert jednou za rok a stojí tam snad jen proto že to je zdarma nebo za 150 - což je taky směšná částka.. Radši dám 500 za kapelu v klubu a vím že tam přijdou jen normální fans !"

A pak nějaká chytrá unda…
"S tím Dykem to přehnali teda no Tak prvně tam dají luxusní skupinu Arakain pak toho debila Dyka a po něm hned další Metal skupinu Hammerfall To mě docela vytočilo rozjeta po Arakainech a pak hodinu a něco trpět nudou u Dyka"

To si chudera nevšimla, že Lúčnica se na metalový festival už vůbec nehodí… Jo, že to nebyl metalový festival? Ale to výše uvedení diskutéři vůbec nepochopili… Tak strašně se těšili, že jim nedošlo, že v Havu nežijí jen příznivci metalománie… Doufám, že budou z letošního průběhu tak votrávení, že na další už nepřijdou a nebudou pak trapně prudit na internetu. A dělat příznivcům rockové hudby ostudu.

Mně se líbil Arakain, tedy respektive Lucie Bílá, ta vám kluci měla tak úúúžasný outfit, kam se na ni dnešní dvacetileté modelky a missky hrabou… Jako ječela krásně, ne že ne, mělo to zvuk, chuť, tempo a kvalitní obraz, ten především. Kdo by to byl do té Bílé řekl, když se před pár lety plácala ve středním proudu, že se ještě umí takhle rozparádit.

Přiznejme si, že Dyk rozpůlil ten metalový blok, což bylo jenom dobře, metalisti měli alespoň čas dotankovat pivo, párek a čínské nudle. A že byl Dyk nudný? Zkoukněte tuhle jeho poslední píseň

Jenže Rage against the machine asi nepatří mezi oblíbené kapely těch, které jinak Dyk nudil… Asi protože je pro ně text: "And now you do what they told ya, now you're under control" bolestně pravdivý, a tvrdý konec "Fuck you, I won't do what you tell me" možná příliš radikální?

Bravo pane Dyku, váš příspěvek mně v celém tom kousku, co jsem viděl, pobavil nejvíc. Včetně nechápajících lidí, kteří přišli na normálního Vojtu…

Ano, Hammerfall, kvůli kterému jsem přijel, byl skvělý, dobrý rachot i zvuk, ale na můj vkus hrál až moc novějších písniček, pořád jsem čekal na něco z Glory To The Brave a ono nic. Moje chyba, měl jsem si ty Švédy možná naposlouchat víc, mohl jsem vypadat jako větší pařmen… Kdoví jestli jsem ale nebyl sám, kdo neměl zas až tak na co poskakovat…

Jiní Švédové z kapely Europe, vystupující myslím před 5 lety, tuto chybu tehdá neudělali a i přes vydatný déšť to byl sakra pořádný odvaz, ne že ne.

Každopádně jsem zvědav, co bude v playlistu znechucovat vohnouty, trumpety, borce a hydranty příští rok…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.