Horké křeslo

16. června 2015 v 15:58 | insider |  Pohybové postřehy
Kde se stává, že se na jednom místě za pět let vystřídá devět (z toho někteří i dvakrát) lidí? Pokud tipujete křeslo italského premiéra, tak tipujete špatně, protože ti se tam za tu dobu vystřídali jen čtyři. Ale pokud tipujete, že právě takový počet se vystřídal na místě trenéra ostravského Baníku, tak teprva teď jste se trefili. I když pokud jste znalci a odpověděli jste, že na i místě trenéra pražské fotbalové Slavie se vystřídalo devět lidí (a Petrouš tam byl dvakrát), tak i tak byste měli pravdu. Ale Slávii vem čert, když si do představenstva najala Ivánka "kamaráda" Horníka… Teď jde o FCB.


Že kecám? Podívejte se sami:

Miroslav Koubek - červen 2009 až říjen 2010
Karol Marko - listopad 2010 až červenec 2011
Pavel Malura - červenec 2011 až březen 2012
Radoslav Látal - březen 2012 až říjen 2012
Martin Pulpit - říjen 2012 až květen 2013
Radomír Korytář - dočasně, květen 2013
Martin Svědík - podzim 2013
František Komňacký - leden až duben 2014
Martin Svědík - podzim 2014
Petr Frňka - jaro 2015

A teď je tu jedenáctý, pravda už tu jednou jako záskok byl, a pak ještě jako asistent, totiž: Radomír Korytář. Neptejte se mně, kdo to je a kde už všude trénoval. To fakt nevím, asi nikde. Začne po dovolené, kdy asi skončí? Vzhledem k tomu, jak se kádr jevil na jaře a jak to vypadá s přístupem vedení ke kádru, mu dávám čas tak do listopadu, to bude FCB na chvostu společně se Zlínem a Slavií, za což bude primárně odpovědný kdo? No trenér přece. A připočítejte k tomu žalostné návštěvy, protože zvědavost na nový stadion sice diváky přitáhne na první kola, ale při tom marasmu, který bude Baníček hrát, to dlouho nevydrží. Ale alespoň nebude na tu tisícovku pršet a kdoví, třeba je bude i dobře slyšet - jakou má nový vítkovický stadion akustiku, bohužel netuším.

Trenér Korytář si každopádně sám podřezává větev. Tvrdí, že chce tým vrátit tam, kde byl po loňském podzimu, kdy Baník vedli společně se Svědíkem a oficiálním trenérem Bernadym. Za co, že kdysi vyhodili Karola Marka myslím po prvním kole? Ale, kdo by si to pamatoval… A za co, že vylili Svědíka loni o zimní přestávce? Že prý nehráli ten správný fotbal… No hlavně že z pátého místa spadli až na 14., hezky je to tu vidět graficky, není to křivka vývoje mého IQ, (i když kdyby klesalo jen takhle pomalu, bylo by to skvělé), je to cesta FCB ligovou tabulkou uplynulého ročníku.
(Mimochodem i tuctový zaměstnanec korejské firmy udělá lepší graf, mám na mysli především osy a tak, to se chlapci z idnes.cz zrovna nepředvedli. Ale co, kradenému zboží na osy nehleď.)

A Korytář to chce někam vracet? A s jakým kádrem? Když Baník v loňské zimě přišel o tři hráče, a teď ještě přijde o Baroše? Který změnu trenéra v zimě 2014 kritizoval?

Apropos, Baroš - to víte, že v Baníku končí? Původně jsem myslel, že se na dění v FCB vybodnu, protože to jde od desíti k pěti a určitě ještě hůř. Ale když jsem včera viděl rozhovor se Šafarčíkem, kde tvrdil, že si s Barošem sednou a popovídají si o jeho budoucnosti v Ostravě, a pak hned na to řekli, že každý z nich odlétá na dovolenou do jiného kouty Evropy a že Baroš v Ostravě pokračovat nebude, a že ho vlastně nikdo z klubu ani neoslovil, tak jsem si řekl, někdo z nich kecá. Ale brutálně fest až hanba.

Tak popovídali si a dostal Baroš neakceptovatelnou nabídku a teď dělá, že jakože nic, že on za to nemůže? "Abych pravdu řekl, z vedení se se mnou na téma prodloužení smlouvy nikdo nebavil, o mém dalším působení v klubu jsme se tedy vůbec nebavili. Takže teď zvažuju další možnosti, ale fotbal ještě hrát chci," řekl Baroš. Anebo se pan Šafarčík zachoval tak, že Baroše odepsal, protože si dovolil nejít s hlavním proudem a navíc kritizoval? "V Baníku chybí absolutně vše. Pokora, profesionalita, zkušený management, který by dokázal klub vést. Baník nemůžou řídit mladí kluci, kteří nemají s fotbalem absolutně zkušenosti. Baník miluju, je to moje srdeční záležitost, ale to co se tady teď děje, je smutné. Musí se začít od nuly." Ale Milane, poslechli tě a začali - vždyť NULY už tam pracují!

Chápu Šafarčíka, vždyť se pustil ne jen do kritiky jeho osoby, ale i jeho rodinných příslušníků a kamarádů, kteří ve výboru klubu pracují, ať už viditelně nebo v zákulisí, a to se nedělá, pane Baroši, kritika ano, ale konstruktivní, a na rodinu mi nešahej, jasné? Sic se budeš pakovat. Je nám jedno, žes kdysi daroval klubu milion, a pak hrál i zadarmo, a že se diváci chodili dívat na tebe a žes byl v soupeřových očích nejobávanějším hráčem ostravského týmu, a že si všichni ťapatí obránci oddychli, že nehraješ… Sereš vedení, tak máš smůlu, hošánku…

Že prý tiskovka to vysvětlí, pozítří... No třeba vysvětlení, jak je to s dluhem vůči Svěrkošovi, jsme se zatím nedočkali, asi se čeká na soud... Ale třeba se pletu, třeba se fakt něco dozvíme...

Staronový trenér říká, že nejdůležitějším úkolem bude vrátit hráčům sebevědomí a chuť do hry. Sebevědomí na co? Aby se uměli ozvat? Vždyť všichni, kteří nějaké sebevědomí (a autoritu) měli, se s Baníkem rozloučili ve zlém - Lukeš rozvracel kabinu, Svěrkoš prý taky a Baroš prý zavinil, že se předchozímu koučovi Frňkovi nepodařilo naordinovat týmu útočnou hru, hahahah, HAHAHAAH, já asi umřu!

"Kádr se určitě bude měnit, někteří hráči odejdou, jiní přijdou, věřím ale, že to bude o mnoho lepší, než v jarní části," vzkazoval z dovolené v Řecku nový kouč Baníku Ostrava. No horší už to snad být ani nemůže! Jaké hráče už v týmu nechce, či které by naopak rád přivedl, ale neprozradil. Má svou představu, s některými hráči se rozloučí a nějaká jména jsou na stole, ale teprve se o nich jedná, tvrdí. No tak jednejte, jednejte, hlavně si sežeňte rychlého beka, který bude nahánět Baroše, až nastoupí v dresu Mladé Boleslavi proti FCB. Ale smůla je, že Sivok z Trabzonsporu nepřijde, pohrdl dokonce i Spartou a bude pokračovat v Turecku…

Chce se vám po tomhle všem jít na první podzimní kolo kouknout se na nový stadion? Zatím nevíme, kdo bude hrát za Ostravu, nevíme ani s kým budou hrát a vlastně ani nevíme, jaké bude vstupné… Jak asi bude hra vypadat, když se ještě ani neví, kde bude Baník trénovat? S velkou slávou Šafarčík prodal Bazaly městu, aby měl klub na provoz, a teď když chce město nájem, tak je to problém. Ale to se dalo čekat! Že ho město nechá hrát ve svém zadarmo? Hmmm, velmi ftipné.

Baníčku, my jsme s tebou a neopustíme tě ani ve Vítkách, a ani v druhé lize, ale nečekej, že budem držet hubu a krok…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.