Hoďte na něj síť!

6. listopadu 2014 v 15:53 | insider |  Nemístné postřehy
Tedy nemám tím na mysli nějakou internetovou síť, ta by vůbec nepomohla. Myslel jsem takovou tu síť z lan. Nemusí být ani velká jak na velrybu. I když vzít menší než na medvěda by už mohlo být riskantní. Že nevíte, o kom a čem mluvím? A že to vypadá, že mluvím z cesty? Možná by se ta síť měla hodit na mně, ne? Ale kdepak, nehráblo mi, mi ne, ale jemu jo. Už to tak vypadá, že MZ (rozuměj náš lidovědemokraticky zvolený prezident) se zřejmě pohybuje na hranici příčetnosti a obávám se, že už tu tenkou červenou linii možná překročil.

No co si jinak můžeme myslet o jeho mluvených projevech v posledních týdnech?


Je sice fakt, že při předávání státních vyznamenání byl jeho mluvený projev ještě jakž takž smysluplný, sice ten výběr, kdy do stejné místnosti posadil Sira Wintona a Lucii Bílou, mno, hmmm, uznávám, že i anglický gentleman v letech se může kouknout na jisté přednosti českého showbusinessu, ne že ne... Ale třeba ten týpek v mikině, ten byl fakt ftipný… jako chápu, že rejža dbá na imič, ale pokud tak pohrdá salónními konvencemi, tak nechápu, proč si pro to salónní vyznamenání vůbec šel, že jo.

Takže tady hradní docent Chocholoušek zřejmě poprvé pochybil. Ale to se stává, maximálně jednou za deset let…

A pak jel MZ do Číny. A tam mluvil do televize. Řekl něco jakože "My nevyučujeme tržní ekonomiku nebo lidská práva, my se naopak snažíme učit a já jsem v Číně, abych se učil, jak zvyšovat ekonomický růst a sociální stabilitu.

Ježíšikriste, to snad není možné, to se mi snad zdá… Budeme se učit od Číňanů dělat sociální stabilitu. Jakože budeme nepřizpůsobivé stěhovat, případně zavírat a střílet? Tedy to, co dělá Čína s Tibeťany a čínskými muslimy? Tak to pak bude MZ tleskat možná i Mirek Sládek, vzpomínáte ještě na něj? Jenže kdo řekne, kde je hranice mezi přizpůsobivým a nepřizpůsobivým? A ekonomická stabilita? To si MZ jako prognostik pěkně nevidí do huby, čínská měnová politika je postavená na uměle nadhodnocené měně, což vypadá krásně na papíře, ale dlouhodobé řešení to není.

A taky pokračoval: "A na druhé straně - pokud můžeme trochu pomoci - s naším oblíbeným Krtečkem. Znáte ho? Ano, každá rodina v Číně zná Krtečka. Takže tohle je lepší než dávat lekce. Ukázat Krtečka. Můžu vám ukázat Krtečka? Z ekonomického hlediska je to vynikající exportní artikl. Ale nejen to. Je to potěšení. Zejména pro děti. Dnes za přítomnosti vašeho prezidenta podepíšu dohodu mezi Čínou a Českem a mezi Krtečkem a pandou. Oběma zvířaty. To je další příklad učení se od sebe navzájem, namísto dávání lekcí."

Krteček? Achich ouvej, achich ouvej, choval se tam, jak nějaký malý capart, ještě že Krtečka nepolíbil a netvrdil, že s ním spinká… A jak nás definoval, panda (=Čína) a krteček (=Česko), ovšem, panda je celosvětově oblíbené a chráněné zvířátko, kdežto krtek je slepý a jen se hrabe v hlíně. Přiznejme si, drazí Češi, slepí jsme někdy až hanba, a do hlíny se brzo asi zahrabem, protože nebudem mít co žrat. (Mimochodem krtečkovi se už Insider věnoval zde a zde, MZ tyto rozbory evidentně nečetl).

Ale teď vážně, MZ se pustil i do politiky:
Když nejste v nějaké funkci, nemůžete zasahovat do jejího výkonu. To byste v té funkci musel být. Proto jsem také například ve včerejší diskusi v České televizi označil za pomatené vyjadřovat se k situaci v Hongkongu. Řekl jsem, že jsem prezident České republiky, ne guvernér Hongkongu, a proto se nevměšuji do vnitřních záležitostí Hongkongu. To je ten reset."

Jojo, takže když si ruští vojáci uspořádají trošku divočejší dovolenku na Krymu, my se do toho nebudeme montovat, protože se prostě nevměšujeme, čili nehasíme nic, co nás nepálí, to je ten správný reset přístup. Po mně reset, ehm, vlastně potopa. (Hej, kundo (=kancléři) prosím, buď té lásky a nevměšuj mi do té Becherovky to pivo, kapišto? Trochu mi to resetuje hlavu.)

Takže v Číně docent Chocholoušek pochybil podruhé. Což se stává, opravdu maximálně dvakrát za deset let…

A nakonec ty Hovory. Bez ohledu na to, že je MZ prezident, ho měl rozhlas ne napomínat, ale rovnou vypnout, ať už knoflíkem na mikrofonu nebo mikrofonem do hlavy. "Je to pornografická skupinka, která je minimálně vina výtržnictvím v pravoslavném chrámu (...) Víte co je Pussy? Kunda. A jejich texty? Tam je to kunda sem, kunda tam. A já se nebudu zastávat kurev."

Je to za hranicí nebo není? Jasně, taky chodívám kříčet na Bazaly: Baník pičo!, jenže tam jsou emoce, davové šílenství a tak. Cítil MZ nějakou emoci, když machroval, že umí anglicky? Možná že z něho taky promlouvalo šílenství… Kurev se zastávat nechce, ale jak ví, že jsou členky oné hudební grupy kurvy? Dala mu snad nějaká? Nebo někomu z jeho ruských známých? Nebo právě že nedala?

Dobrá, slovo "pussy" je opravdu neslušné, ale to nemohl, spiťar jeden, použít jiný výraz pro ženský pohlavní orgán? Mohl třeba použít slovo "cunnus", má to ke slovu "kunda" velmi blízko, a navíc je to latinsky, představte si, jak vzdělaně mohl MZ vypadat namísto toho, že teď to vypadá, že je sprosťák a nebojme se to říct, úplný kokot. Jen doufám, že s tímhle slovníkem kdysi nebalil holky… A jsem zvědav, když už umí tak dobře anglicky, zda bude opravovat někoho, kdo ho osloví "you dick", že není Richard…

Tady udělal hradní docent Chocholoušek definitvně třetí chybu. Což se stává, opravdu maximálně třikrát za deset let… eh, čo to táram, třikrát za jedno funční období…

Je tedy na místě opět otázka, ke kteréžto použijeme NTAK (Nohavicovu teorii alkoholového kopce) - fakt, že MZ už dávno není na úpatí svého alkoholového kopce, je jasný. Chlastal a šel nahoru. Jenže není už on náhodou na vrcholku, u svého bodu Z? Anebo už padá dolů? Třeba už MZ ví, jak je ten jeho kopec vysoký… A že ta díra, do které padá, je horší než cunnus
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.