Sváča pro dinosaura

16. října 2014 v 15:41 | insider |  Zajímavosti
Neznáte někdo náhodou Kláru Holubovou? Ne že by na tom zase až tak záleželo, jen jsem chtěl vědět, jak tahle nadaná malířka vypadá. Jak jsem přišel na to, že je nadaná? No viděl jsem její obrázek v Kopru v ZUŠ Z. Buriana - a vyrazil mi dech. Tedy malířka to neudělala ani vytříbenou technikou či originálním stylem, ani šerosvitem, ani perspektivou, ale především námětem a komentářem. Aha, teď mi došlo, že to vlastně není ani tak malířka, ale spíš kreslířka, protože to co nakreslila, je spíše komiksové umění, když jsou tam ty bubliny.

Ale víte co? Nejprve se pokochejte na svěží dílko nadějné umělkyně nazvané "Sváča pro dinosaura:A je na čase položit si několik otázek. Třeba kde asi brala inspiraci? Vzhledem k již zmíněnému komiksovému pojetí, bych to tipoval původně na Čtyřlístek s přechodem na Putování s dinosaury, nepředpokládám, že by už viděla Jurský park, ale v Dinoparku asi už byla.

Tyranosaurus Rex je to pěkný, ne že ne. Pravda ručičky má trošku atypicky nízko, ale to je jen klam vzniklý zkreslením tmavě zelenou barvou. Povšimněte si detailního zpracování trávicího traktu dinosaura, jak se v něm už nachází první bezejmenná princezna a druhá v tlamě už je dekapitovaná taktéž. Je s podivem, že dineček kouše, ale nerozkousává, čili nemá problémy s dušením se? Dle oka viditelně se obracejícího v sloup, je to možné.

Autorka ale zřejmě již utrpěla srážku s Arabelou, protože to je nejpravděpodobnější důvod, proč se následující princezna na vdávání - ehm pardon - k sežrání, vlastně na sežrání - jmenuje Xénie, nemyslíte?

Další naléhavá otázka zní, proč jsou princezny v růžové? Proč ausgerechnet tahle barva? Byl to dinosaurův požadavek, aby princezny vypadaly jako marschmallow? Nebo aby vypadaly syrově jako kuřecí? Nebo autorka propadla stereotypu, že princezny se prostě takhle oblékají? Dle šklebíků v jejich bublinách ale šťastné nejsou (logicky), a to si prosím povšimněte těch chudinek, které se na to musí dívat z klecí vlevo nahoře, pro ty to musí být opravdu pěkně hnusné divadlo a moc bych se nedivil, kdyby to odnesly s poškozením své příčetnosti.

Ale největší parchant je ten princ, který místo, aby princezny zachránil, tak je ještě diriguje. Ne, nemyslím si, že by byl pod vlivem strachu z dinosaura, to by se tak sadisticky šťastně nešklebil. Kdoví jestli je to vůbec princ, z těch jeho / jejich hader to nejde poznat, beztakje to konkurentka v boji o srdce, ruku a jiné údy nějakého prince, asi se chce vdát z lásky dokud má princ ještě nějaké love.

Pokud vás tento obrázek nutí k zamyšlení, zda je nebo není s mladou Klárou něco v nepořádku, tak raději klikněte nahoře na křížek, protože děcka občas holt umějí ve čtyři odpoledne nakreslit úplné kraviny a za hodinu nato miloučká kachňátka i s maminkou kačenkou.

P.S: Smekám klobouk před učitele/učitelkou kreslení, která tenhle obrázek vystavila na nástěnku přímo do vstupní haly.

P.P.S. Pokud máte pocit, že i obrázky vašich ratolestí či příbuzných stojí za zveřejnění, klidně je pošlete, email je níže a cenzura je u nás velmi, ale velmi mírná...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.