Říjen 2014

Sváča pro dinosaura

16. října 2014 v 15:41 | insider |  Zajímavosti
Neznáte někdo náhodou Kláru Holubovou? Ne že by na tom zase až tak záleželo, jen jsem chtěl vědět, jak tahle nadaná malířka vypadá. Jak jsem přišel na to, že je nadaná? No viděl jsem její obrázek v Kopru v ZUŠ Z. Buriana - a vyrazil mi dech. Tedy malířka to neudělala ani vytříbenou technikou či originálním stylem, ani šerosvitem, ani perspektivou, ale především námětem a komentářem. Aha, teď mi došlo, že to vlastně není ani tak malířka, ale spíš kreslířka, protože to co nakreslila, je spíše komiksové umění, když jsou tam ty bubliny.

Ale víte co? Nejprve se pokochejte na svěží dílko nadějné umělkyně nazvané "Sváča pro dinosaura:

Komunální volby v Kopru

9. října 2014 v 13:29 | Zegr
Inspirován jedněmi neustále naštvanými webovými stránkami, jsem se rozhodl letem světem proletět volební programy stran a hnutí, která se chtějí realizovat v komunální politice Kopřivnice. Pojďme se na ně podívat zblízka, jen tak povrchně a lehoučce, abychom je nevyplašili. Nečekejte velké rozbory anebo duchaplné myšlenky, ani od nich, ale ani ode mně. A už vůbec to neberte jako nějaký návod…

Každopádně bych chtěl poděkovat tvůrcům webových stránek Kopřivnice a Kopřivnických novin, lze se přes ně slušně informovat na jednotlivé strany.

Do voleb vstupují více či méně známí protagonisté české politické scény: ANO 2011, Česká strana sociálně demokratická, Komunistická strana Čech a Moravy, Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová, Občanská demokratická strana, TOP 09, a pak takoví ti experimentálnější - Piráti a Změna pro Kopřivnici, PRO Sport a Zdraví, Sdružení nezávislých Kopřivnice a NEZÁVISLÍ.