Červen 2014

Armáda

20. června 2014 v 16:16 | insider |  Nemístné postřehy
Ne že by se mně to až tak osobně týkalo, je pravděpodobné, že než se zákonodárci dohodnou, tedy pokud se vůbec dohodnou, tak už budu nejspíš mimo limit. Aha, já jsem vlastně ještě neřekl, o čem mluvím. Se zájmem jsem vyslechl debatu kolegů v práci, že by se jako v Česku začalo zase s povinnou vojenskou službou.

Rudá planeta

13. června 2014 v 12:00 | insider |  Zajímavosti
Jsem rád, že si na mně ještě občas někdo vzpomene a přepošle mi nějaký ten zajímavý email s videem nebo powerpointem či wordem, atd. A nebráním se ani XXX obsahu, i když tady můj oblíbený, ovšem bohužel už bývalý kolega Michal V. už zřejmě vyčerpal všechny zdroje... Ale to jsem odbočil.

Nebráním se pochopitelně ani různým vědeckým emailům, a jeden takový mi dorazil nedávno (zdroj nebudu prozrazovat).Týkal se, ano hádáte správně, rudé planety neboli Marsu.

Aniž bych se chtěl chlubit, připadla mi ta prezentace nějaká divná. Asi především proto, že se v ní tvrdí, že při velmi blízkém přiblížení bude se Mars jevit na obloze stejně velký jako Měsíc.

Údržba racků II

12. června 2014 v 11:59 | insider |  Firemní postřehy
Možná si vzpomenete, že jsme se tu před pár měsíci věnovali směrnici, která se týkala údržby ptáků, jmenovitě racků - odkaz zde. Myslím, že ta směrnice musí znamenat pro nezasvěceného ekologistu naprostý šok, na který ho nemohlo připravit sebepečlivější studium předmětu "Cars = evil" v jakékoli unijní renomované univerzitě.

A abyste viděli, že to celé není jen nějaký aprílový rádobyvtipný vtípek, má Insider důkaz, že to automotive firma myslí s environmentem (rozuměj "s životním prostředím" - pro ty co si nelibujete v moderním ingliš ňjúspíku) opravdu vážně. Nejen že je směrnice, ale už je i vymezený layout (rozuměj prostor).


Krása, co?

Sice netuším, jak ty postižené racky přepravují, aby jim po cestě nepochcípali, ale to je vedlejší, důležitý je dobrý a čistý úmysl, ne?

Hokej 2014 - pár dní poté

3. června 2014 v 11:51 | insider |  Pohybové postřehy
Myslím, že vášně už dávno opadly, navíc se blíží fotbalový šampionát v Brazílii, navéc skončila už i fotbalová liga, takže je nejvyšší čas připodotknout něco k hokejovému mistrovství, které se odehrálo v Bělorusku a které dopadlo, jak dopadlo.