Leden 2014

Oficiální chvilka poezie

28. ledna 2014 v 14:44 | insider |  Firemní postřehy
Že se v suchopárných úředních oznámeních nedá najít ani stopa poezie? Že je oficiální jazyk velmi často takovéto nesrozumitelné ptydepe neboli newspeek? No, pravda je, že to tak obvykle je, ale proto je třeba vypichovat výjimky a vzdávat jejich autorům čest a nehynoucí slávu.


Cože? Co že mi to zase hrabe? No jak jinak než originálním básnickým pokusem o neotřelý rým si mám vysvětlit "Title / Věc" z tohohle pracovního oficiálního sdělení, no povězte jak? Mám se snad raději pochechtávat nad tou krásnou hrubkou? Nebylo by to škodolibé? Tak raději věřím v onu slavnou Múzu, která políbila na čelo autorku onoho sdělení…

Už vás nebudu déle zdržovat, pojďme přímo in medias res:


P.S. "hej chlapy, kurňa, nelozte my tu v te obuvy, bo pak je tu nasvyněne jak cyp…

Recenze na Poslední výstřel

8. ledna 2014 v 16:05 | insider |  Recenze
Aby to nevypadalo, že jediné na co se Insider zmůže, jsou uštěpačné poznámky o politice, firemní kultuře a fotbalu, tak rozšíříme žánr recenzí. Už jsme s tím lehce začali (pár koncertních poznámek už tu bylo) a je na čase, aby se tu objevily i názory na tvorbu filmovou, případně knižní, na malířství, sochařství a architekturu zatím rezignujeme. Ale nečekejte žádné horké novinky, většinou mi dost dlouho trvá, než se k něčemu ke koukání dostanu, pak taky dlouho trvá, než se rozhoupu něco napsat… Ale pokud někdo přihodí nějakou svou recenzi, vůbec se tomu nebudu bránit, email je na stránce dole, netvrďte mi, že nechodíte do kina, nestahujete filmy, ani nekoukáte na kabelovku, a že nemáte na shlédnutá díla žádný názor (ani Luthor?)

Ale nebojte se, o uštěpačné poznámky nepřijdete. První a hlavní důvod, proč jsem se rozhodl pro filmovou recenzi, je totiž prachbídný pocit z filmu Jack Reacher: Poslední výstřel (ČSFD zde)

Ano, zapřísahal jsem se zde, že na film určitě nepůjdu. No do kina jsem na to nešel, ale stáhl jsem to a naservíroval si to jako první film v roce 2014. Chyba. Doufám, že se nepotvrdí, že "jak na Nový rok tak po celý rok", protože tolik špatných filmů bych nemusel přežít.

PF 2014

1. ledna 2014 v 17:56 | insider