Údržba racků

12. prosince 2013 v 14:10 | insider |  Firemní postřehy
Vzpomínáte si, jak jsme tu psali o racích? Pokud ne, tak se podívejte sem. Ale abyste si nemysleli, že se věnujeme jen vodní fauně, tak dnes ti ukáži, milí čtenáři, že se může velká automotive firma věnovat i ptactvu, jmenovitě rackům. Vždyť o čem jiném může být tento interní dokument?

Přiznám se bez mučení, že jsem tuhle příšernost nepodepsal.


Nebudu se nimrat v tom, že se autor vysral na nějakou interpunkci, viz první ukázka první řádek a chybějící čárka před slovem "jestli". Nebudu se babrat v tom, že autor v textu několikrát nepochopitelně mění příponu "-li" na cosi jako předložku - viz první ukázka první řádek: "... nebo li není uvolněno...", ne, nechám to tak.

Ale stále jsme v Česku, stále mluvíme česky, a i když netvrdím, že je čeština jazyk, který nepotřebuje vylepšovat a obohacovat, způsob zvolený autorem mi připadne ne nešťastný, ale přímo debilní.

Považuji za hloupé, že je zde užíváno nesrozumitelného (zřejmě fungl nového českého) slova "rack", a to prosím pěkně nahodile střídavě se slovem "rak", kteréžto takto dostalo nový význam.Představ si, milý čtenáři, že jsi nový pracovník, a žes bohužel neutrpěl kdovíjaké vzdělání v anglickém jazyce, a dostaneš do ruky tuto směrnici a v ní bod 2.1.3. a v něm tento pokyn: "Zkontrolovat zda je rak olepen kobercem..." Co budeš jako první hledat? Zřejmě nějaké velké sádky. Nebo akvárium. Nebo bystřinu protékající areálem. I když je možné, že budeš zmaten, protože nejprve se mluvilo o raccích, ne?
Pokud někdo vidí vzorec, dle kterého se střídá "rack" a "rak" (jak je vidět v této ukázce), nechť nám ho laskavě sdělí.


Opravdu považuješ, milý čtenáři, za normální mít na provoze viditelné (protože to je nezpochybnitelný účel) cedulky, kde bude napsáno "Rak na opravu"? Pokud to má být vtip, tak je to hodně blbý vtip, ne že ne. A pokud je to myšleno vážně, tak pánbů s námi a zlý pryč...


Prosím vás, vodu se saponátem v kbelíku pravidelně a průběžně měnit, ona se špiní, víme? Jen matně si dokážu v duchu představit, jak technicky zvládnout průběžně měnit vodu (rozuměj hadici vedenou rovnou z kohoutku až do kbelíku), a přitom se pohybovat od racka k rakovi, ale to je vedlejší. Jo, a abych nezapomněl, mop důkladně vymáchat a vykroutit, protože pak je voda všude na podlaze a i ti raci jsou mokří, víme?

Pokud si myslíte, že dneska má čárový kód už úplně všechno, tak máte pravdu, protože tato směrnice předepisuje to, co může na racích být, tzn. samolepky s nosností atd. a s čárovým kódem. Co má být na raccích, směrnice rafinovaně nepředepisuje.

P.S. Chlapi, prosím vás, žádné vulgární poznámky o tom, že si máme dle této směrnice pravidelně udržovat ptáky, ja?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KK KK | 12. prosince 2013 v 14:17 | Reagovat

:-D

Divím se máš ještě sílu se nad tímto pozastavovat.. Asi máš málo roboty?? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.