Listopad 2013

Nechat na hlavě či nikoli?

29. listopadu 2013 v 12:34 | insider |  Nemístné postřehy
Pořád mám pocit, že u nás je víceméně všem jedno, kdo vyznává jakou víru, hlavně že nás s tím neotravuje. Je to dobrý postoj? Češi jsou ve víře velmi vlažní. Někteří by si mohli myslet, že je to dáno historickou zkušeností z dob husitských (přitom husité nebojovali proti církvi, ale proti zlořádům v církvi, naopak byli ve své náboženské horlivosti nevybíraví a bezohlední), nebo možná z dob pobělohorských (tři sta let pokatoličťování), ale já jsem toho názoru, že je to především dáno nedávným obdobím vlády jedné strany, kdy se vzývalo jiné božstvo (východní), které po "sametu" tak nějak umřelo (škoda pane ex- a současný prezidente, že?) a místo něj se usadilo jakési české unavené "nicnedělatismus" a "tolerantno" a "vypdrnousenatologie".

A tak nějak podobně tolerujeme či ignorujeme dokonce i cizí kultury, a neděláme vědu z toho, když je někdo takový nebo makový, jasně, našly by se výjimky, ale ty se najdou vždycky. Ani tahle naše vlastnost mi nevadí, takže by se dalo namítnout, že vlastně není o čem psát.

Co je ale na pytel, je neuvěřitelná ochota některých spoluovčanů udělat ze sebe a z nás blbečky, jen abychom někoho neurazili.

JFK

22. listopadu 2013 v 12:30 | insider |  Persony
Člověk by si řekl, že je to blbost, aby někteří tvrdili, že si pamatují, co dělali v den kdy zastřelili J.F. Kennedyho, ovšem je fakt, že já si pořád pamatuju, co jsem dělal 11. září 2001, takže to asi blbost nebude. Já si nepamatuju, co jsem onehdá před padesáti lety dělal, protože to jsem byl ještě na houbách. Jojo, už to bude padesát let, co v Dallasu zastřelili JFK, a ještě pořád se nenašel nikdo, kdo by řekl, jak to doopravdy bylo, a údajný vrah Oswald je mrtvý a člověk, co ho odpravil, taky…

Odbočím - pokud jste podlehli komerčnímu lákadlu a koupili si speciál Reflexu věnovaný právě tomuto smutnému výročí, tak vás lituju, stejně jako lituju sebe, bylo to vyhozených 79 kachlí… Omluvou mi buď fakt, že jsem si ten časák koupil, abych si ukrátil noční směnu. Byť se to jmenuje "J.F.Kennedy - Záhada atentátu", o průběhu se v něm dozvíte jen momentálně tu nejpřijímanější, "oficiální" verzi, přičemž o těch, kteří spekulují o spiknutí, se tu mluví jen krátce, v podstatě hanlivě, a denunciačně. Přiznávám, že můj vztah k Reflexu tímto opět ochladl, nejprve jsem tuhle tiskovinu měl rád, hlavně kvůli Zelenému Raoulovi, ale pak jsem se nějak nemohl ztotožnit s tím, co se v Reflexu začalo psát za bláboly. Když jsem nedávno zjistil, že nejsou na jedné lodi s Babišem, tak jsem je vzal na milost, ale po tomhle je to pryč, ne že ne. Kua, tři piva za to mohly být...

Léčba Vrbou?

19. listopadu 2013 v 15:32 | insider |  Pohybové postřehy
Pokud se dle titulku domníváte, že se Insider dal na bylinkářství nebo na léčitelství, bohužel se pletete. Je sice pravda, že vrbová kůra pomáhá na průjmy a zklidňuje střevní křečovité bolesti, stejně tak jako pomáhá při bolestech hlavy a horečce, ale fakt to dnes o kyselině acetylsalicylové nebude. A dokonce se dnes nebude Insider věnovat ani lidovým tradicím, protože i když se vrbovým proutím spleteným do správného tvaru, ozdobeným pentličkami a použitým na správnou část těla, mám na mysli především o Velikonocích, možná taky dá něco vyléčit, fakt to zase bude dneska o fotbale.

Co tím ta banka sleduje?

14. listopadu 2013 v 1:53 | insider
Ne že bych byl nějaký odborník na ekonomiku, ale i přesto, že jsem před jistou dobou (a je mi čím dál tím hůř, když si uvědomím, jak dávno už to je) utrpěl jisté základy ekonomického vzdělání, tak tomu nerozumím. Dnes to nebude ani o fotbale, a ani o politice, i když je možné, že v tom nějaké pikle budou.

Asi jste ve zprávách zaregistrovali, že naše ČNB intervenovala k oslabení české koruny vůči euru. Pojďme si to rozebrat, třeba tím, že si to tu písemně rozpitvám, dojdu k nějakému uspokojujícímu závěru.

Palec

8. listopadu 2013 v 15:06 | insider |  Pohybové postřehy
Palec, na který se díváte,
není onen proslulý palec, který údajně způsobil nemotornou chůzi panu prezidentovi (pochopitelně onehdy společně s únavou), byť jistá podobnost by tam byla. Je taktéž levý a jeho majiteli taktéž způsobuje nemotornou chůzi. Hádáte správně, je to můj palec.