Ostravská nasranost

9. října 2013 v 11:11 | insider |  Nemístné postřehy
Kdysi dávno (a po dlouhé době - ty ty ty!) napsala Skalijowa přípis a v něm položila otázku.

Ale abych vás nehodil přímo z mosta doprosta, začnu oklikou.

Cituji email:
"Dneska jsem byla postavena před velmi vážnou otázku, na kterou jsem tedy již párkrát narazila a neznám na ni přesnou odpověď řekněme pro pražáky :). Proč jsou ostravaci takoví nasraní?"


Skalijowa totiž vedla konverzaci s kamarádkou v Praze, přičemž mi sice zakázala uvést cokoli do blogu, ale tahle velmi volná verze je podle mně v pohodě. A navíc už je to promlčené.

Slečna z Prahy volala do Ostravy na soud. Tam se předpokládalo, že jí pracovník kanceláře Informací přepojí do kanceláře, která se po dřívějších hovorech jevila jako ta správná, pro přehlednost tu kancelář nazvěme A. Jenže paní na informacích (kancelář I) to přepojila blbě, totiž do kanceláře B, takže naši pražandu seřvala jakási úřednice. Která pražandu pak přepojila někam, údajně tentokráte správně, ovšem tentokráte to byla kancelář C, a tam naši hrdinku ještě hůř sepsula nějaká další úřednice, že do oné kanceláře A přepojují jen v nejnutnějších případech, a že ji přepojí zpět na informace (opět kancelář I). Pražačka ovšem nutná (a neústupná) byla, a tak po nadiktování spisové značky upřesnila úřednice C, že do kanceláře A to stejně vůbec nepatří, a že správná je kancelář D. Bohužel když se tam nakonec to děvče pražské nešťastné dovolalo, stejně ji odpálkovali, že jakože ještě nic.

To jsou věci, co? A Skalijowa dodává:

"Nejde to asi tak zobecňovat, protože tohle bude možná spíš záležitost chování úředního šimla, než krajový výraz. Ale něco na tom je, že jsme takoví přednasraní, nebo je to možná spíš stručnost a věcnost, kterou si pepíci pletou s odměřeným chováním :)"

Já vlastně nevím.

Jasně že může mít člověk špatný den, ale že by jej měly hned čtyři úřednice najednou? No možné to je, třeba je jejich šéfová sprdla hned po ránu. Nebo že by jejich šéfová měla tak skvělé nové vlasy, aby jí to musely všechny závidět? Nebo že by nový svetřík? (nový, ne vypraný v pervole) Nebo že by jejich šéfová ráno do práce zase přijela s náměstkem primátora, a tím všechy nakrkla? Ale taky to může mít přirozenou příčinu, údajně se totiž často stává, že se ženám pracujícím po delší dobu v jednom kolektivu sjednotí jejich menstruační perioda, no a pak se divte, že jsou ubrblané všechny v jednu dobu, že jo.

Ze Skalijowe reportu není bohužel ani trochu jasné, zda mluví její pražská kamarádka plynně pražsky - to by mohlo na některé taky působit jako hadr na býka. Nepovídejte mi, že vás nepobavil ten vtip s vodou z potoka a pražákem, no ten jak v něm pije pražák vodu z potůčku a místní ho upozorňuje, že by jí vůbec neměl pít, protože v ní mohly být bacily, bo kousek výš proti proudu je JZD… a jak se ukáže, že ten pijící je z Prahy, tak se místní jen opraví a nabádá, pij opatrně, ta voda je studená… Jestli se tomu nesmějete, tak jste buď vtip nepochopili, resp. určitě jste jej nepochopili, teď jen záleží, jestli je můj rozklad vtipu na hovno, anebo jste z Prahy. Čili pointa je v tom, že nevíme jaký tón a dikci volající zvolila - protože někdy je třeba být asertivní a až posléze nasertivní.

Taky netuším, jestli třeba pražanda nevolala těsně před obědem (nebo před fajrontem - za předpokladu, že to u oněch státních úřednic není stejný čas), to taky dokáže pořádně rozohnit, hlad je prevít, ne že ne, a hladný úředník je nebezpečný… a úředník, který se už vidí doma na sofa, tož ten ještě víc…

Tak co, Ostraváci, jste kurňa nasraní na non plus ultra?

Ani se nedivím, že jste. Radnice furt vymýšlí to a tamto, a jak teď Kajnara nedali na kandidátku, tak tam bude sedět ještě dlouho… A že Bakala a Laalaa a Po a Dipsy a Tinky Winky jsou jeden lepší ufon jak druhý a že ten, kdo tomu prvnímu ufonovi prodal OKD za desetinu ceny, že by zasloužil nakopat do prdele, mimochodem nebyl u toho náhodou i ten socdemák Bohuslav S.? A že Baníček se potácí u dna a aji Vítky se taky rozjíždějí jen pomalu a polétavý prach už zase zviditelňuje ostravský vzduch… A laguny jsou pořád plné a městská hromadná doprava omezuje linky a ani v šopinu ani ve fukušimě a ani v kerfuru už není nic, co by si člověk mohl za normální peníze koupit…

Jaký je váš důvod, proč být nasraný i dnes?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.