Říjen 2013

Volební strom 2013

21. října 2013 v 14:56 | z pošty |  Nemístné postřehy
Tak tu máme zase volby. A tenhle obrázek mi dorazil do soukromé pošty, takže nejsem jeho autorem, ale líbí se mi a tak proč ho neukázat dál, že jo. Jen doufám, že se někdo neobjeví s poplatkem za copyright (nevíte někdo, zda náhodou nevyráběl ten diagram pan Svěrák?)

Nebudeme tu ale dlouze rozebírat ani to, že prakticky žádné obvinění, kvůli kterému padla předchozí Nečasova vláda, se nepotvrdilo, resp. přesněji řečeno, nedošlo k nějakému jasnému obvinění, byť nám ho státní zástupce a vlastně i MZ prezident slibovali, takže to zase o trochu víc vypadá jako nějaká manipulace s vládnutím v tom našem Blbákově, ale to se asi jen paranoidně pletu.

Bít či nebít hokejistu?

18. října 2013 v 15:11 | insider |  Pohybové postřehy
Nepochybuji o tom, že není nikdo z vás, mého P.T. ctěného čtenářstva, kdo by ještě neslyšel o ledním hokeji. Nebo ano? Hokej, lední, v podstatě zimní sport, jelikož je hrán na ledě, logicky. Dokonce je to i olympijský sport, a to prosím pěkně už od roku 1920, kdy se představil na letních (?) olympijských hrách v Antverpách (mimochodem Češi zde získali bronzové olympijské medaile), do programu zimních her se dostal hned v příštím cyklu, v roce 1924 ve francouzském Chamonix. No jasně, že už si vzpomínáte, takové ty zahnuté hole, brusle a strašně tvrdý kotouč, co ho hráči honí po ledě, že už jste doma?

Proč o něm píšu? Ne že by se blížilo nějaké výročí ohledně olympijského vítězství v Naganu, nebo že bych se chtěl rozčilovat, že hokej už není druhou nejpopulárnější hrou v Čechách, co se týče počtu registrovaných hráčů, hned po fotbale - on se už totiž před lední hokej nacpal florbal, představte si to, takový o hodně mladší brácha… Ale když už se o tom diskutuje leckde skrz fanouškovskou obec a protože Insider není imunní vůči žádnému sportu, tak proč se nepřidat?

Opilecký pátek

12. října 2013 v 0:33 | insider |  Nemístné postřehy
Čas na páteční noční opileckou story... Nemyslete si, že jsem nějaký alkoholik, byť piju sám... Nebo jsem? Asi jo... Ale každopádně - doufám, že rozkliknete všechny ty odkazy na hudbu, jinak jsem je googloval zbytečně... Když ne... dobře vám tak...

Ostravská nasranost

9. října 2013 v 11:11 | insider |  Nemístné postřehy
Kdysi dávno (a po dlouhé době - ty ty ty!) napsala Skalijowa přípis a v něm položila otázku.

Ale abych vás nehodil přímo z mosta doprosta, začnu oklikou.

Cituji email:
"Dneska jsem byla postavena před velmi vážnou otázku, na kterou jsem tedy již párkrát narazila a neznám na ni přesnou odpověď řekněme pro pražáky :). Proč jsou ostravaci takoví nasraní?"

Pijme, pijme, ale ne se zákonodárci

1. října 2013 v 12:05 | insider |  Nemístné postřehy
Nemůžeme a ani nechceme na tomto blogu zastírat fakt, že je alkohol nebezpečný. Určitě si ještě pamatujete metanolovou aféru, která zabila cca 40 lidí, případně poškodila kolem dalších 130 našich spoluobčanů. Mimochodem už byl někdo obviněn a odsouzen? Pokud máte pocit, že ne, tak máte pravdu, i když ji vlastně nemáte. Proč tenhle kotrmelec? Nějací podnikatelé snad obvinění jsou, ale odsouzení určitě ne. Takže máte pravdu. Ovšem zákon navržený lidově zvolenou (rozuměj zvolenou Milošem Z. za lid) trestá velkou spoustu lihovarníků, ve stylu padni kam padni, dávejte mi to zleva a já je budu odfackovávat dál… Takže alkohol je nebezpečný a to především k jeho samotným výrobcům a distributorům. Že je nebezpečný i pro hlavu státu, tak o tom taktně pomlčíme, chi chi chi, chřipka z ruské ambasády...

Už jsme se tématem geniálních vládních nápadů ohledně alkoholu jednou zabývali (zde), ovšem nedá se nic dělat, musíme ještě jednou.