Ukrutná legrace II.

9. září 2013 v 13:28 | insider |  Nemístné postřehy
Pobavili jste se dostatečně v prvním článku (zde)? Pokud ano a chcete nášup, tak tady je. Pokud jste se nebavili a nebo se vám dokonce neudělalo dobře, tak byste možná měli najít na klávesnici Alt a F4 a pokusit se je zmáčknout naráz.

Pro ty co vydrželi, jedeme dál.


Článek "Jak nebýt Čechem v 10 krocích." Jaké kroky je třeba nedělat? Nekrást, neuplácet, používat mozek, respektovat ostatní, komunikovat, nepoužívat násilí, nežít jako hovado, mluvit česky, mít hodnoty. V některých věcech netřeba být hnidopichem. Ale v některých ano. Počítejte se mnou, taky vám vychází 9 (devět) kroků? Docela by mně zajímalo, které přikázání z křesťanského desatera by podle tohohle podivného počítání vypadlo? Tipuju 8. "Nebudeš lhát!" Jasně, nekrást, neuplácet atd. to jsou jasná pravidla, respektovat ostatní, komunikovat… ale nežít jako hovado? Koho by nám Karel tak asi dal za příklad? A mluvit česky, to už tu bylo, netvrdil náhodou Karel, že by bylo fajn znát více jazyků? Nemělo by tu tedy být spíše pravidlo "mluvit česky, romsky, ukrajinsky, arabsky, německy, rusky a anglicky? Používat mozek? Vysvětlil Karlovi někdo, jak takový mozek funguje? Zřejmě v hodinách biologie nedával pozor. Mít hodnoty, to je taky definice za všechny peníze, jaká hodnota je ta nejlepší? To nejlepší pro děti nebo pro společnost nebo pro planetu… takové kecy…

Článek o vlastnostech typického Čecha sice body čísluje, ale nezdůrazňuje to v titulku. Ono těch bodů je docela dost, dokonce víc než prstů na rukou a nohou, a to by nemuselo dobře dopadnout. Takže typický Čech je vulgární a miluje sprosté vtipy, je ignorant a šovinista, pyšní se svými kořeny, ale neumí mluvit a nezná vlastní dějiny, je fanatický, což se projevuje především agresivitou (alláhu akbar!...ehm to sem vlastně nepatří…), je extrémně skrblivý, závistivý, libuje si v tělesných rozkoších, které staví daleko výše než duchovní hodnoty, je neschopný objektivity, srovnávání a konstruktivní kritiky, rád destruuje, nadává a ponižuje, je nepoučitelný, odlišné názory fanaticky odmítá, má odměřený či přímo odmítavý vztah k víře a náboženství, snaží se za každou cenu splynout s davem či s většinou, je zbabělý, pokud se odhodlá k rázným činům, činí tak pouze v rámci přesily, pravda a spravedlnost jsou pro něj prázdnými hesly a raději se podřizuje momentální situaci, neumí si zjistit skutečný stav věcí, místo toho se přiklání k verzi, která je pro něj nejvýhodnější, chybí mu všeobecný rozhled, neumí projevovat city, pouze vášně, je vlezlý, nerespektuje cizí soukromí, je ukřivděný a s oblibou se vydává za chudáčka, neštěstí druhých je mu ale zcela lhostejné, libuje si ve špatných náladách a rád se jimi chlubí, vyznává patriarchální model společnosti, což se týká i ženské části populace, muži vyžadují od svých žen podřízenost a Češky zase považují své partnery za druhé tatínky, s oblibou experimentuje s návykovými látkami a nutí k nim druhé, rád někoho vydírá a zastrašuje, miluje moc, jelikož je falešný, není schopen upřímnosti a považuje ji za slabost, běžně porušuje zákony vlastní země a obchází je, altruisty považuje za blázny, nerad dává ze svého, od druhých si ale bere plnými hrstmi, což nepovažuje za nic špatného a v práci se dříve či později pokusí o krádež a v případě úspěchu ji začne považovat za své privilegium.

Uf, to byla hrůza co? Taky jste se skoro vzali a pověsili na jeden konec provazu? Takže nebýt typickým Čechem znamená mluvit jako farář (nebo kdo dneska vlastně nejlépe mluví, koho dát jako vzor hodný následování?), dále mít nastudovaného kompletního Palackého a bibli a Korán, rozhazovat peníze za duchovní projekty, nejlépe ke slávě některé boží matky (ženy, dcery), být za každou cenu objektivní, ale zároveň skoro přecitlivělý, neustále být online na facebooku, aby měl ke všemu jediný správný postoj, za každou cenu vyčnívat z řady, mít pořád dobrou náladu (ale pozor - nehulit), za každou cenu upřímný, ale samozřejmě velmi citlivě, odvážný, smělý, mít pochopení pro neštěstí druhého, ale každopádně se nikoho na nic neptat… Považovali byste takového člověka za normálního?

A teď opět větší kalibr. Že prý jsou Češi hrozbou pro Českou republiku. Karel vytahuje statistiku (bez udání zdroje), že v roce 1921 tvořili Češi sotva třetinu z 13,4 milionu obyvatel Československa. Němců bylo více než 23 %, Slováků i Moravanů okolo 15 % a Maďarů asi 5,5 %. Rusíni přispěli do statistik 3,4 %, Slezané asi 2 % a Židé více než 1 %. Ve zbývajících 2 % se ukrývaly ostatní menšiny. A že prý jen díky početnému a národnostně pestrému obyvatelstvu totiž mohla mladá demokracie uprostřed Evropy vzniknout. Kdyby totiž bylo složení obyvatelstva jiné, rozuměj s větším podílem Čechů, tak by to prý nešlo. Nějak nevidím argument, čím by měli být Češi tou hrozbou, vy ano? Kdo zakládal stát v roce 1918? Češi, a Slováci (a Moravané) dohromady, takže jich mohlo být tak 45%, s Rusíny, Slezany a Židy polovina. Kdyby bylo v roce 1918 víc Němců než dohromady Čechů a Slováků (a Moravanů atd.) jmenovalo by se to tu tehdá Československo? Nebo by se tady rozkládala další spolková německá země? Tak kdo vlastně tou hrozbou ,á být?

A další parodie, ha ha ha, nasmějete se. V článku o tom, že Češi lidmi byli, ale už nejsou, překvapují rakouští vědci svým objevem, že nadutá česká rasa žila kdysi civilizovaně. Ale pak J.G. Mendel začal experimentovat s genetikou, a upravil všechny moravské plody (rozuměj plody těhotných žen), přičemž se tyto plody pak dostaly až do Čech, načež se pak začli Češi rodit z vajec a přestali dbát na hygienu. Pardon, Češi jsou rasa? Takže už nemáme jen bílou, černou, žlutou atd. ale i Čechy? Fíha, tož to je objev. A experimentování s těhotnými ženami, nezavání to trochu eugenikou, což je pěkně hnusná pseudověda? Každopádně rakouští odborníci nevidí jiné řešení než částečnou likvidaci. Třeba pálením v Temelínu. Ha ha ha, to je tak skvělá satira a parodie, že by se z toho jeden smíchy posral.

Dál už jsem se nedostal, protože jsem začal pochybovat o zdravém rozumu toho, kdo to všechno zplodil a kdo to ještě považuje za vtipné. Naopak, začalo mi to připadat čím dál tím úchylnější, hlavně směrem k hitlerovskému šovinismu. Karel tvrdí, že paroduje nějakou Czech Defense League, ale moc tomu nevěřím.

Podle mě totiž jde hlavně o to, že si Karel (a jeho soukmenovci) myslí, že když se něco nazve parodií a satirou, takže se tam může nacpat úplně všechno. Karel ví, že parodie a satira má v příjemci vzbudit trošku studu, aby se v té satiře a parodii poznal a snažil se zlepšit. Karel ale zapomněl, že parodie a satira má být vtipná, vkusná a především chytrá. A to není zas až tak lehké, a i Borat je toho důkazem, není kdovíjak vtipný, ne že ne.

Takže Karle, jelikož parodii ani satiru dělat neumíš, na teologii se to bohužel neučí, dopadlo to tak, že vypadá to jako provokace a buď k nám upřímný, ona to je provokace, blbá a trapná provokace. A nepomůže ani tvrdit, že kdo to jako provokaci pochopí, je nehygienický zabedněnec, rasista, fanatik, pablb, a patří hodit do Temelína.

Jediný, kdo zaslouží hodit do nějaké díry, milý Karle, jsi ty, protože si se dle mého názoru dopustil trestného činu dle § 355 - Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, případně dle § 356 - Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

Ale buď rád, neměl bys v tom být sám, protože všichni, co si užili váš happening, by si měli v báni užívat s tebou, a to včetně policistů, kteří nečinně přihlíželi popravě symbolického Čecha. Doufám, že sis jejich jména zapsal, protože jako sympatizanti se můžou ve vězeňských sprchách hodit.

P.S. Zapomněli jste spálit vlajku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.