Ukrutná legrace I.

5. září 2013 v 15:53 | insider
No málem jsem si u toho ukroutil hlavu. Proto ten titulek o "ukrutné" legraci. Fakt jsem tak kroutil hlavou, zleva doprava, samým překvapením nad tím, jak je možné, že tohle někdo považuje za úžasně vtipnou satiru a parodii… Nechci tvrdit, že naši rádoby krajní pravičáci, věřící v socialistická hesla o dělnících, mají pravdu a že s nimi sympatizuji. Ale jestli je tohle satira resp. parodie… tak pak jsem zřejmě rasista, islamofobil, plný předsudků… anebo prostě jen natvrdlý bez špetky smyslu pro humor…

Jen upozorňuji, že článek je rozlehlý, takže bude dvojdílný…


O co jde? Nedávno vybublala z bahna v české kotlině iniciativa Stop Čechům (web zde) s heslem "Čechy v Česku nechceme! Lžou, kradou, podvádí, znásilňují a vraždí! Ať si táhnou zpátky na Jadran!" Dokonce už uspořádali i pochod Prahou. Tý jo. No nedalo mi to a kouknul jsem se na to blíž.

Nejprve rozhovor z Týdne (zde). Vypichuji to, co mě zaujalo - třeba otázka ke Karlovi (krycí jméno), co bylo impulzem k vytvoření oné iniciativy? Karel říká, že prý narození paterčat, kteréžto byly vystaveny vlně nenávisti, že z nich hned budou vyžírkové, zloději, atd. Asi jsem málo závislý na Facebooku, protože já na nic takového nenarazil. Takové názory prý Karla vyděsily. Osobně má vůči rasismu a nenávisti silný odpor, hmmm, tak pak se divím, že nedostudoval tu teologii, jak tvrdil v onom rozhovoru níže, protože církev je dobrý učitel, jak se s nenávistí pracovat a jak ji vymýtat. Co dále? Plánují nějakou panelovou diskuzi, kde by chtěli problém definovat a uchopit. Bezva. Tři témata mají - Romy, Ukrajince a muslimy. Rádi by pozvali zástupce ze zemí, kde se s problémy s předsudky pracuje lépe než u nás. No hlavně ať pozvou někoho z Holandska, tam se protimuslimští politici i zabíjejí. To se může hodit. A co tak Norsko, nikdo nepřijede? A výsledkem má být návod, cituji: "jak se chovat k lidem, abychom ty stereotypy byli schopni zvládat, abychom se jimi nenechali ovládnout a neřídili se jimi při posuzování cizího člověka." Bude to z toho pak celoevropská směrnice? A nakonec manifest a brožurky. Mimochodem za čí peníze? Nedostudovaný teolog má určitě peněz dost. A pomáhají externisté, většinou vysokoškolští studenti, protože ti typičtí Češi, které tu iniciativa nechce, jsou ti, "co mají většinou jen učňák a píšou jako by nezvládli základní školu". Tak to je vtipný špílec! Ovšem nechápu, proč redaktor tak hnusně zkomolil jistě bezchybnou pravopisnou mluvu Karlovu - "učňák", "píšou", ts ts ts… jen aby redaktor brzy neletěl… A dále rozvíjí teorii, proč poslat Čechy zrovna na Jadran… no protože tam spousta Čechů tráví svou dovolenou! Logické. Proč my blbí Češi nejzdíme raději na dovolenou na Kanáry… A pošle i Moravany a Slezany na Jadran? Protože Karel se neobouvá do všech obyvatel České republiky, ale jen do Čechů! Považuje tedy Moravany a Slezany za lepší než Čechy anebo se jimi ve své pozici vůbec nehodlá zabývat? A nakonec ještě jeden citát z rozhovoru: "Já se jich (Čechů) popravdě i bojím. Když potkáte na ulici nácka, tak ho snadno identifikujete, ale Čecha? To je dost těžké. Někoho potkáte na ulici a nepoznáte, že je to Čech. Může vás bodnout nožem, protože vypadáte jinak, a vy se předtím nebudete ani cítit v ohrožení, protože vypadá úplně normálně." Ehm, kde je ten humor?

Pojďme se ještě kouknout na jejich webové stránky. Mimochodem použili jakýsi font, který jim v titulcích nemilosrdně jinak formátuje typicky česká písmenka Č, Š, Ž, Ů, takže samotné zpracování internetových stránek vypadá velmi levně a amatérsky. Možná by nebylo od věci, aby se mezi vysokoškolskými externisty našel aspoň jeden, který zná html a tak. Nebo aspoň umí změnit font ve Wordu.

K samotnému obsahu. Neprocházel jsem všechny články, nejsem blázen. Jen pokud natrefíte na tvrzení, že Češi používají češtyn, tak nějakou přesnější definici, co tím češtynem autor míní, při zběžném prohlížení článků nenajdete. Ano, autor se rozčiluje, že Češi neumí pracovat s i/y, s/z, atd. ale to neumí kdekdo, a pokud se to autorům nelíbí, měli by spíš kritizovat naše školství než předsudky ohledně Romů, Ukrajinců a muslimů. Miluju argumenty "v naprosté většině", "skoro všichni", "je to obvyklé" atd., protože jsou nicneříkající. V článku, kde se tvrdí, že jsou Češi nezdvořáci se píše, že " V naprosté většině států je obvyklé, že majoritní etnikum zná alespoň několik slov či frází svých spoluobčanů z minoritních etnik. Zeptej se Čecha, jak se vietnamsky řekne dobrý den, jak se máte. Zeptej se Čecha na to samé v romštině nebo ukrajinštině. To je totální důkaz toho, že Češi absolutně nejeví zájem o navázání bližšího vztahu se svými sousedy." Ehm, opravdu umí naprostá většina Němců turecky "dobrý den"? Nebo Irové polsky dzien dobry? Dejme tomu, že Irsko a Německo nepatří do té naprosté většiny.

Z článku o pochodu: "Díky všem, že jste 24. srpna dorazili na Pochod proti Čechům. A ještě větší díky, že jste dokázali vytvořit skvělou atmosféru. Po celé republice proběhlo mnoho dalších shromáždění proti ksindlu, který Češi šíří. Češi neuspěli. Aspoň pro tentokrát. Ačkoliv se naše shromáždění pokusili hned zpočátku narušit náckové, nepodařilo se jim to. Velký dík patří policistům, kteří byli nejen velmi nápomocní, ale i milí a celou akci si s námi užili. Ono taky není divu. Na rozdíl od jiných jejich kolegů nemuseli hlídat pochody nácků a jiných nepřizpůsobivých tzv. slušných lidí. Díky, pánové! Opravdu velké díky!" Poznámka: to, že Češi neuspěli, vyvozují autoři z čeho? Že se objevilo pár holých hlav a otravovali je? A slovo k policistům, že si to užili? Pravda je, že pro ně bylo lepší procházet se po slunečné Praze než tlouct svoje tajné, neuniformované kolegy na sídlišti Máj v ČB. Ovšem přihlížet nečinně tomu, že iniciativa věší brouka Pytlíka (ano, opravdu ho demonstrativně popravili oběšením - viz obr.), tak tomu tedy nerozumím. Je tedy věšení odpůrců v Česku přijatelná praktika? A kdy se tou praktikou stane kamenování? A co komu brouk Pytlík udělal? Neměli raději oběsit Švejka? A co by se dělo, kdyby někdo symbolicky věšel třeba postavičku v sudeťáckých zelených gatích s kšandama a vyklápěcím poklopcem? Taky by policie přihlížela?

Článek "Češi zabili Václava" - ano, Václav kdysi dávno zahynul ve Staré Boleslavi rukou nějakého Čecha. Z toho je tedy jasné, že Češi jsou od přírody vrazi (to tvrdí onen článek, ne já). A že zabili i Václava, řečeného svatého (že byl prohlášen za svatého až o spoustu let později, to nevadí), a že vyhnali do Charvátské země, kterou ctihodný Dalimil umístil na Jadran, i matku Václavovu... Aha, takže jak se píše v článku: "Zjevno tedy, že Češi již v 10. století Čechy na našem území nechtěli." Hmmm. Zjevno? Aha, to bude asi ten humor.

Článek "Ostudní Češi" - cituji: "Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem, praví známé pořekadlo. Češi neovládají ani jazyk své rodné země, tudíž lidmi nejsou. Nebo pouze částečně v závislosti na úrovni ovládnutí jazyka českého. Čechy tolik nenáviděné menšiny žijící v České republice mluví přinejmenším česky a svým mateřským jazykem, tedy jsou lidmi minimálně dvakrát více než Češi." Pardon, to je ten humor, tvrdit, že Romové a Vietnamci mluví česky? A pokud Češi emigrují třeba do USA a naučí se tam anglicky, už nejsou ostudní? I když se jejich schopnost mluvit v rodné řeči obvykle snižuje? Takže nejprve jsou ostuda, pak nejsou a pak zase jsou? Přiznávám, že v tomto článku jsem narazil na vtípek, takže pozor, humor tu JE! Komisařka posuzující jazykové schopnosti Čechů se totiž jmenuje Margie Cunnilingus - tady vidíte, jak se může nedostudovanému teologovi ta latina hodit. Nebudu pátrat, jak se ke znalosti zrovna tohohle slova (a zřejmě i techniky) Karel dostal. Že nevíte, co to cunnilingus je? Ale jděte…

A pojďme i dál. Článek "Vyhnáním Čechů začnou zlaté časy". Na úvod jen řeknu, že nevím, koho tím parodují. Cituji: "Poválečné vyhnání civilizovanější a pracovitější třetiny obyvatel Čech a Moravy si české zrůdy neopomenuly osladit hromadným znásilňováním, systematickým mučením ve sběrných táborech a masakry po celé zemi." To tím asi Karel myslí sudetské Němce. Dále se píše: "Na úroveň Čechů se pochopitelně nesnížíme, nebudeme si jimi špinit ruce. Chceme pro ně přece jen to nejlepší: vlastní stát či rezervaci, chcete-li. V sibiřské tundře je místa dost!" Zdá se, že tu chybí už jen věta: "Konec konců v Čechách nemá žádný Čech co dělat." (to byl prosím pěkně R. Heydrich). Ano, Karel tím myslel sudetské Němce, protože dále říká: "Nahrazení české sebranky lidmi bude mít podobný efekt, jako osídlení pohraničí horníky a zemědělci z německých zemí ve 14. století - naše země rozkvete do nebývalé ekonomické síly. Proto na nic nečekejme: Vyžeňme Čechy z ČR teď!"

Tohle má přispět k tomu, aby Češi nebyli zabedněnci a rasisti a islamofobové a uměli hezky česky? Proboha a jak? Nebo že by to byla ta satira a parodie?

Konec 1. dílu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.