Srpen 2013

Muž s cedníkem

28. srpna 2013 v 10:38 | insider |  Zajímavosti
Ne, není to název pro humoristickou novelu, která jakoby vypadla z pera Jaroslava Haška, ani to není název krátkého fejetonu napsaného dle příkladu Jana Nerudy a ani detektivní povídka ze sedmé kapsy Karla Čapka. Je to fakt. Ani nevím, jestli je to dobře nebo ne, že se muž s cedníkem rozebíral i v médiích. No představte si, i barevný obrázkový Plesk si toho všiml… Vlastně o nic nejde, možná to opravdu vzešlo jen z vedra…

Global vice index

22. srpna 2013 v 15:00 | insider |  Nemístné postřehy
S nějakým tříměsíčním zpožděním se na začátku července v našich médiích objevila zpráva, že jakási agentura Bloomberg vyhlásila Českou republiku za "vítěze" v žebříčku "nejvíc neřestná země světa". V jistých kruzích to, jen předpokládám, vzbudilo nadšení, třeba u těch, kteří teď vědí, kam vyrazit za neřestnou dovolenou (jako Češi jsme v tom případě pěkně v hajzlu, bo kam pojedem my?), Ale také předpokládám, že v některých církevních kruzích, případně u našich čistých a naprosto nevinných politiků, to muselo vzbudit nelibost, případně poznámky typu "já to věděl…". Třeba Vlasta.cz to přijala velmi vážně…

Pojďme se na to taky podívat. Stejně máme okurkovou sezónu, mimochodem to jsme převzali z němčiny "Sauergurkenzeit" = "čas kyselých okurek", ovšem němčíci to vesele zkomolili z jidiš "Zores- und Jokresszeit" = "období nouze a zdražování", což pochází z hebrejského "zará/zarót" (nouze, starosti) a "jakrút" (zdražování, zvyšování cen). Ale to jen na okraj, že o okurkách to v létě vlastně vůbec není.

Nový ultrazvukový senzor

13. srpna 2013 v 11:03 | insider |  Zajímavosti
Příroda už se nemohla dívat na to, kolik řidičů se denně zabije nebo zmrzačí na našich cestách, a proto se rozhodla pomoci jedné nejmenované automobilce v Nošovicích tím, že nainstaluje nový ultrazvukový senzor na zadní spoiler. Tento senzor je naprosto ekologicky odbouratelný, stoprocentně recyklovatelný, domácí provenience, má malou spotřebu a dá se případně přemístit i na jiné místo na vozidle. V případě potřeby umí i pomocí svých vestavěných křídel zlepšovat přítlak vozidla. Senzor dokonce umí i kousnout nenechavého pobertu. Jediná nevýhoda je, že se nedodává v barvě vozidla, jen v této přírodně tmavěšedé barvě, ale dle názoru expertů je tento malý nedostatek bohatě vyvážen přidanými hodnotami uvedenými výše. Držme tedy automobilce palce, aby s tímto revolučním řešením na trhu uspěla.
Atletika v Rusku

9. srpna 2013 v 10:58 | insider |  Pohybové postřehy
Jestli jste se báli, že Insider přes prázdniny umřel, tak už se moji mílí a zlatí, bát nemusíte. Víte jak to chodí, je okurková sezóna, jezdí se k moři, na koupaliště, po výletech a tak, tož proto ta odmlka. Ovšem jestli jste se radovali, že už to má Insider za sebou, tak to jste se radovali předčasně, pazgřivci ušmóraní, nic takového, ani vlna veder neusmažila Insiderovi mozek. Tedy hlavně proto, že není co smažit, že jo. Ale o tom raději potichu, ano? Děkuji.

Letošní sportovní sezóna v podstatě má jen jeden megavrchol. Ne, není to ani olympiáda, ani mistrovství světa v travní čutané do nafouknuté koule (mistrovství v honění gumové placky po zmrzlé vodě nepočítám, to se koná každý rok), ani v běhání se šišatou mičudou se nic nekoná, florbalové mistrovství světa mají letos jen holky (v Česku!)… Pravda, jel se letos jubilejní stý ročník Tour de France, a konala se Univerziáda a olympijské hry mládeže a "olympiáda" neolympijských sportů, ale i tak je tím vrcholem akce královny sportu - atletiky.

Že vás atletika nebaví? A proč? Chybí vám simulování v pokutovém území? Nebo krosčeky na hlavu? Nebo šestihodinové cyklistické přenosy? A co tak šachy? Nebo vás fakt baví Moto GP nebo Formule 1?

V Moskvě začne už zítra šampionát mira, a protože Insider je přítel sportu (což se naopak o sportu jako přiteli Insidera říct nedá), tak vás tu dnes budu obtěžovat krátkým článkem na toto téma.