Týjo, teď zrovna neprší!

6. června 2013 v 13:54 | insider |  Nemístné postřehy
Je to ošklivé vůči těm, které povodeň postihla a pravděpodobně ještě postihne. Ale na druhou stranu, co jiného zrovna hýbe naší kotlinou, že jo. A to hýbe nejen obrazně, ale i fyzicky.

Taky vás ten neustálý déšť deprimuje? Mě hrozně. Moje spocené svršky z nedělního florbalu na balkoně ještě pořád neuschly, a to je prosím pěkně čtvrtek, co si proboha obleču tuhle neděli? Přece nepolezu do toho mokrého, brrrrr. A to nemluvím o vodě v botách. Nesnáším vodu v kvitu a v botách, vy ano? Ještě že máme ty hnusné ftípky úplně na všechno.

"Potká se Vltava s Labem a říká: "Ty vole, červen a taková kosa. Nezatopíme?"

"Končím s chlastem. Takový vokno jsem ještě nezažil, venku podzim a já si vůbec nepamatuju léto…"
---


A teď vážně. Níže můžete nahlédnout na satelitní snímky Evropy z posledních pěti dní. Ten mrakový chuchvalec se nad námi, resp. nad střední Evropou furt drží a nechce se hnout. Ze západu ho tlačí tlaková výše nad Francií a Pyrenejským poloostrovem, z jihu jakbysmet. Ze severu a severozápadu tlačí tlaková níže, mrcha jedna, a podél jejího východního okraje se sem tlačí ten hnusný vlhký vzduch ze severu promíchaný se suchým vzduchem z Ruska, což vše dohromady ještě víc uhňácává tu mlhu, co tu máme teď.

Kudy z toho ven?

Na Baltu a ve Středozemním moři postavit dlouhé zdi, které by ochránily Evropu ze severu a jihu a navíc by umožnily vzduchu od Atlantiku vesele proudit jako v tunelu. Trošku by asi foukalo, ale raději vítr než vodu, ne?

Je to tím globálním oteplením nebo není, že jsme tu měli za posledních dvacet let už třetí "stoletou" vodu?


P.S. Prý má stát za houno prakticky celý červen...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.