Máme tu veselo…

18. června 2013 v 9:28 | insider |  Nemístné postřehy
Tedy veselo - jak se to vezme, někde jsem četl takovou hezkou poznámku shrnující momentální stav té naší malé pidizemičky. A dovolím se ji pokud možno inspirovat, případně si dovolím doplnit, protože ne každý čte to co já…


Ó my se máme… Třeba máme prezidenta, který se umí na ruské ambasádě zpumprlikovat tak, že pak není schopen ani rovně stát…

Máme ministra zahraničí, který nevydrží tři hodiny v kuse nespat…

Máme premiéra, který má poradkyni a ta ho má pod pantoflem… i když na tohle jsou čeští muži zvyklí...

Máme generály rozvědky, kteří onu poradkyni poslechnou a klidně sledují manželku premiéra… Tady je vidět ten rozdíl, v Americe se schovávají za boj proti terorismu, my jasně víme, na co tu rozvědku máme, na boj baby proti jiné babě.

Pád vlády chce i člověk, který postavil svou stranu na firemním principu a který sledoval a uplácel všechny svoje poslance, snad jako aby mu zůstali věrní nebo co.

Do toho jakýsi poslanec úřaduje až z vězení, protože asi není možnost jak ho mandátu zbavit nebo co.

A policie najde u podezřelých stovky milionů a hromady zlata, kde se to pořád bere, ty peníze a to zlato, máme snad v Česku nějaké opravdu skryté rezervy?

A do toho všeho si spiklenci předávají informace tak stupidně a amatérsky, že je zachytí policie v odposleších…

Máme opoziční stranu, která křičí, že nabízení "trafik" politikům je korupce, a přitom ani slovem necekne o bývalém členovi vlády a ministrovi, který po odsunu na politický vejminek tak "úspěšně" sestřelil české aerolinie… Ano, o Tvrdíkovi mluvím, pane ČSSD předsedo... A co Špidla a jeho teplé místečko eurokomisaře, to nebyla trafika?

Čímž ovšem netvrdím, že "trafikování" je správné, naopak je to přinejmenším nečestné, takovou trafiku dostávali váleční vysloužilci, a těmi naši politici určitě nejsou, i kdybych přimhouřil všechny čtyři oči, a započítal všechny ohledy na lidi, kteří strávili 4, 5, 6 až 30 let v politické branži… A nehledě na to, že je velmi nepravděpodobné, že takový člověk bude rozumět nějakému - jakémukoli - oboru a že jeho činnost bude ku prospěchu věci. Notabene když nebyl schopen dělat cokoli ku prospěchu této země v poslanecké lavici. Je někde psáno, že se musí republika o své bývalé poslance hmotně postarat? To jim nestačí ten průměrně 50 tisícový měsíční plat, aby si trochu našetřili, třeba alespoň na rekvalifikační kurz?

A navíc je tohle udělování trafik drzé a sprosté handlování, vůbec ne nepodobné socialistickému "já na bráchu, brácha na mně". Mimochodem kolik že let je po revoluci?

Političtí komentátoři se ohánějí paragrafem o "společenské škodlivosti". A potrefené husy zase obviněním na politickou objednávku. Jo a ne. Společenská škodlivost je tak neurčitý pojem… A že se ausgerechnet teď pustila policie do Nečase? Vzhledem k tomu, kolik už takových vyhandlovaných obchodů bylo… tak to opravdu může vypadat, jako připravená akce…

Vzpomeňme třeba na handl bývalého prezidenta a současného prezidenta, tzv. opoziční smlouvu - nebyla právě tato dohoda naplněním podstaty zločinu společenské škodlivosti?

A ten Kuba, o kterém se diskutuje, že by třeba Nečase nahradil, tak to je člověk, za kterým nejspíš stojí "kníže z Hluboké" tedy rozuměj kmotr odněkud z jižních Čech. Čili přesně takový ten typ politického sráče, proti kterému se momentálně strašně halasně bojuje. A světe div se, tenhle jihočeský Kuba s takovým "pozadím" nevadí ani bývalému prezidentovi, a zdá se, že ani současnému. Není to přinejmenším podivné? Jeden kmotr vadí a jiný nevadí? Zdá se, že je jasné, kdo je momentálně nahoře, kdo je tím současným "master of puppets"… Kdybyste byli na místě potrefených hus, nekejhali byste o obvinění na objednávku?

Jenže předčasné volby nejspíš nebudou, protože by kampaně musely probíhat přes prázdniny, což by mohl být veliký průšvih, stejně jako volební účast, nehledě na to, že drtivá většina současných poslanců by mohla mít problém ve volbách svá křesla obhájit, a takového teplého místečka je těžko se vzdát… A to nemluvím o stranických pokladnách, které jsou teď před dovolenýma prázdné, pochopitelně, máte vůbec představu, kolik stojí všechny ty stranické dovolené na Madagaskaru, Seychellách či Maledivách, Tchajwanu, Nepálu a Tahiti? A jelikož dary budou přicházet až ke konci daňového období, kterýžto je ještě daleko… Brrrr, volby před pokladníky ani písmenkem nezmiňujte…

Takže dostaneme zase úřednickou vládu, třeba stejně impotentní jako tu minulou Fischerovu… Copak za kládu nám schválí tato úřednická vláda? No solární byznys už ne, ten už tak kvete, že Slunce ani nestíhá svítit. Takže co takhle dotace do vodní energie, teď když nám bude přibývat lokálních povodní, to by se mohlo vyplatit, ne? Když bude potřeba, nařídíme za každou vesnicí a u každého města přehradu, tak to ty vlny zachytí a uděláme tak i něco pro bezpečnost… A když pak povolíme i u každého "Southforku" alespoň maličkou přehradičku, dotovanou pochopitelně… Obyvatelstvo by se mělo kde koupat… Ryby kde plavat… Sinice kde množit… Bagry kde bagrovat, protože tolik vhodných údolí zase nemáme… a peníze, ach, ty by se zase měly kde topit, ehm, pardon, točit… Jen nevím, kde poroste ta řepka, protože jako rýže to ona bohužel není…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.