Firemní pošta

6. června 2013 v 13:19 | insider |  Nemístné postřehy
Tak jsem tady, omlouvám se, že po takové dlouhé pauze, ale jelikož se mi nakupily nepřečtené knihy, tak jsem se věnoval jim. Ale stejně si nemyslím, že bych někomu chyběl. Nicméně dost sebelítosti, pojďme se společně podívat na další dvě ukázky (velmi čerstvé) firemní emailové komunikace.

Ta první je krásným příkladem toho, jak se z lidí pracujících ve východoasijské firmě stávají cynici ("použití drtičky jako konečné řešení"), ironici ("bohem zaslíbené koreje"), ale i optimisti ("prosperující firmu s evropskou mentalitou"). Já jsem skeptik.

Ten druhý je zase ukázkou toho, že ne každému se v hodinách českého jazyka dařilo, skoro se v tomto případě dá říct, že prakticky nedařilo...

Obě ukázky jsou bez jakýchkoli úprav, ať už slovosledu či interpunkce atd.


---
Email č. 1:

Dobré odpoledne, jak již určitě víte jedním z cílů tohohle roku je LOKALIZACE, neboli v překladu localisation. Jak to vysvětlit. Inu jak již bylo naznačeno naším novým americkým directorem tohle je FIRMA CZ, tedy česká firma, korejští manažeři jsou zde pouze na dlouhé, více či méně úspěšné návštěvě a po několika letech odjíždějí plni dojmů a zkušeností zpět do rodné, bohem zaslíbené koreje. Na nás je tedy abychom tuto firmu přebrali a udělali z této firmy prosperující firmu s evropskou mentalitou.

Posílejte mi prosím návrhy v podobném duchu, hlavní cíl je lokalizace a mého manažera zajímá jak toho dosáhnout. Potřebuju proto od Vás dostat seriózní návrhy, čím více tím lépe. Ano, použití drtičky jako konečné řešení bude určitě první odpověď, která mi přijde, leč neuskutečnitelná. Proto prosím pouze seriózní návrhy s cílem vylepšit firmu posílením pozice českých lidí a oslabením nebo úplným vyloučením korejských manažerů z řízení.

Díky za návrhy.

TM
Junior Specialist

---
Email č. 2:

Danko,

Dekuji za informace. Prosim Vas dle presentace, kterou jsme dnes prezentovali panu reditely, zavedte opatreni. Terminy se musí dodrzet, jak je to uvedeno v prezentaci.
Dostavaji tito informace i operátorům ve vyrobe a procesni kvalite (Team liderum)? Třeba je proskolit na vady, které se v analyze vyskytuji, aby se vady neopakovali.

Dekuji.

Ing. JR
Manager
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.