Červen 2013

Los pro GL 2013/2013

27. června 2013 v 11:33 | insider |  Pohybové postřehy
Viděli jste ten los na podzim 2013 a jaro 2014? Asi ne, tedy pokud nepočítám Majkla. Ale já jo. Je to hrůůůůůůza. Tedy alespoň pro nového trenéra. Aha, já neřekl, o čem mluvím. No o fotbale, pochopitelně, a o FCB, samozřejmě.

Už jenom ten start, ten je drsný, první kola, Slavia venku, Boleslav doma, Plzeň venku a Jablonec doma… Kolik tak tipujete, že bude mít Baníček bodů, co? A když vezmu v potaz i další tři kola (Příbram venku, Brno doma a Sparta venku), jak dlouho myslíte, že nejnovější (a zřejmě jediná - viz níže) letní posila, totiž nový trenér Svědík, vydrží?

Změna systému

26. června 2013 v 13:49 | insider |  Nemístné postřehy
O jakém systému tu píšu? O politickém, bohužel, zdá se, že tu častěji probírám žumpu politickou než fotbalovou. Pokud vás to nebaví, sorry.

Kdysi nám v hodinách Občanské nauky vysvětlovali, že tu máme jakýsi parlamentní politický systém založený na soutěžení politických stran, přičemž se jednou za čas konají volby a jejich vítěz zpravidla sestaví vládu, a pokud mu ji parlament schválí, tak vládne. Existuje i řekněme tzv. prezidentský systém, třeba v USA, kde volby vyhraje kandidát, kterýžto reprezentuje stranu a s tou sestaví vládu a s tou vládne. A pak jsou tu ještě monarchie a diktatury, ale ty se nás netýkají. Zatím, podotýkám, zatím. Viz níže.

Máme tu veselo…

18. června 2013 v 9:28 | insider |  Nemístné postřehy
Tedy veselo - jak se to vezme, někde jsem četl takovou hezkou poznámku shrnující momentální stav té naší malé pidizemičky. A dovolím se ji pokud možno inspirovat, případně si dovolím doplnit, protože ne každý čte to co já…

Týjo, teď zrovna neprší!

6. června 2013 v 13:54 | insider |  Nemístné postřehy
Je to ošklivé vůči těm, které povodeň postihla a pravděpodobně ještě postihne. Ale na druhou stranu, co jiného zrovna hýbe naší kotlinou, že jo. A to hýbe nejen obrazně, ale i fyzicky.

Taky vás ten neustálý déšť deprimuje? Mě hrozně. Moje spocené svršky z nedělního florbalu na balkoně ještě pořád neuschly, a to je prosím pěkně čtvrtek, co si proboha obleču tuhle neděli? Přece nepolezu do toho mokrého, brrrrr. A to nemluvím o vodě v botách. Nesnáším vodu v kvitu a v botách, vy ano? Ještě že máme ty hnusné ftípky úplně na všechno.

"Potká se Vltava s Labem a říká: "Ty vole, červen a taková kosa. Nezatopíme?"

"Končím s chlastem. Takový vokno jsem ještě nezažil, venku podzim a já si vůbec nepamatuju léto…"
---

Firemní pošta

6. června 2013 v 13:19 | insider |  Nemístné postřehy
Tak jsem tady, omlouvám se, že po takové dlouhé pauze, ale jelikož se mi nakupily nepřečtené knihy, tak jsem se věnoval jim. Ale stejně si nemyslím, že bych někomu chyběl. Nicméně dost sebelítosti, pojďme se společně podívat na další dvě ukázky (velmi čerstvé) firemní emailové komunikace.

Ta první je krásným příkladem toho, jak se z lidí pracujících ve východoasijské firmě stávají cynici ("použití drtičky jako konečné řešení"), ironici ("bohem zaslíbené koreje"), ale i optimisti ("prosperující firmu s evropskou mentalitou"). Já jsem skeptik.

Ten druhý je zase ukázkou toho, že ne každému se v hodinách českého jazyka dařilo, skoro se v tomto případě dá říct, že prakticky nedařilo...

Obě ukázky jsou bez jakýchkoli úprav, ať už slovosledu či interpunkce atd.