Hokej 2013, Norsko a my

15. května 2013 v 9:39 | Zegr |  Pohybové postřehy
Když jsem tohle začal psát, bylo Norsko ještě těsně před námi, a jelikož jsem si netroufal odhadnout, jak to dopadne, rozhodl jsem se, že se pojistím a vyrobil jsem dvě možné varianty (víc jich stejně nastat nemohlo), a vystavil jsem je tu obě a vy jste si pak mohli přečíst tu, kterou byste chtěli. Ale vzhledem k tomu, že se zase až tak nic světoborného nestalo, tak jsem tu nechal jen původní variantu A a šmytec.


Zatím celou základní část hokejového mistrovství světa si český fanoušek říká, jestli se mu to náhodou nezdá a pokud ano, jak z toho zlého snu ven? A pokud se to fanouškovi nezdá, kterýžto si tedy je vědom, že je to tvrdá realita, tak si pokládá otázku, jak se to mohlo stát?

Co že se stalo? No z hlediska nezaujatého diváka dohromady nic, fotbalová Sparta dohání Plzeň, házenkářky Mostu vyhrály jeden prestižní evropský pohár, a MZ se před otvíráním korunovační komnaty nejspíš tak zbořil na ruské ambasádě, že až z toho chytil virózu. Pěkné počasí je furt jen přes pracovní dny, sluneční panely se natáčejí a řepka žloutne.

Ale hokejoví fanoušci blednou, trnou, nedýchají… Protože si čeští hokejisté o jeden zápas dříve nahodili režim play-off. Pro neznalé věci - play-off je takový celkem krutý systém soutěže, kdy vítěz postupuje a poražený tradá domů… A soupeřem Čechů bylo, představte si, Norsko. Není se čemu divit, kromě povinné výhry nad Běloruskem, Slovinskem a utrápeným vítězstvím až na nájezdy s Dány (pořád jsou ale hokejisti lepší než kopálisti, ti dostali od Dánů trojku…), utrpěli naši hokejobruslaři jen samé porážky, se Švédy, Švýcary i Kanadou.

Sice je pravda, že výkon při zápasu s Kanadou nalil jistý optimismus do žil, zdálo se, že i přes neblahý výsledek ten tým ještě není na odpis, ale nervozita dokáže zacvičit s každým týmem, ne jen s těmi českými hokejisty, na nich byl tlak, že musí postoupit, Norové mohli jen překvapit. Buďme rádi, že se tak nestalo a že se můžeme ještě chvíli nervovat, naši hokejisté to zvládli. Sázkové kanceláře sice nadšené nebudou, ale zase se mohou těšit na další příliv při dalších repre zápasech. A hospody taky. Blbý je, že nás zase čeká Švýcarsko, které zatím neprohrálo. A další problémek je ten, že hrajou ve 14:15, což znamená, že někteří z toho uvidíme prd, tedy pokud se nenapojíme v pracovní době na nějaký online stream, což by mohlo být riskantní.

Ale zpět k meritu věci - od začátku reprezentační sezóny měly všechny české hokejové výběry velký problém, a to střelbu, resp. její produktivitu. A to se nezměnilo ani na mistrovství. Trenér vybral šikovné hráče, ale nějaký ten klasický střelec, který by mužstvo táhl, tam není. Koneckonců ani nějaký přirozený vůdce tam není, někdo kdo by zavelel: jdem na ně!, a rozmázl nejbližšího soupeře o mantinel. Někdo kdo by strhnul tým svou rvavostí, snahou a důrazem. A ani obránci nejsou těmi nejtvořivějšími, bohužel ti vybraní plní ve svých týmech spíše ty obranné úkoly, což jim nevyčítám, ovšem pokud počítal kouč s tím, že na mezinárodní scéně se z nich stanou gólostroje, tak se šeredně spletl. A jak tam nění Jarda Jágr, tak jakoby tomu chyběl ten vítězný duch nebo co. A příjezd dvou hráčů z NHL na poslední chvíli, to taky nepovažuji za nejkoncepčnější postup, bez ohledu na jejich nesporné kvality, bez ohledu na to, že se zápas proti Norům povedl, pořád nepovažuji Nory za tým top kvality.

Jasně, souhlasím, že případný postup přes Švýcary a nějaká případná medaile může samozřejmě změnit dojem z celé sezóny, ale vzhledem k celoročnímu průběhu si myslím, že až to skončí, měli by si někteří "soudruzi" ze svazu sednout a probrat budoucnost současného kouče, protože mám takový pocit, že nastal čas na změnu, ovšem tím nemyslím kolegu Růžičku, který se pořád střídá jen s Hadamczikem tak pravidelně, že to vypadá jakoby to měli s někým domluvené anebo jakoby v české kotlině nebyl jiný trenér.

Ale zatím to nechme tak, doufejme v lepší příští a třeba ty Švýcary teď ciknem, když už nás nenechali vypadnout svým vítězstvím nad Nory ve skupině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.