Pá pá Copacabana… 2

28. března 2013 v 11:29 | insider |  Pohybové postřehy

Další kvalifikační týden mají fotbaloví fanoušci za sebou. Pro ty české byl nejprve velmi hořký, ale pak se alespoň trošililinku osladil. Nicméně nic to nemění na tom, že kvalifikace do Brazílile je více než blbě rozehraná.

Jak to tedy vypadá, nejprve tabulka, pak ohlasy a moje glosa na závěr.


Pro neznalé věci, v evropské kvalifikaci je 9 skupin, přímo na mistrovství postupují jen vítězové. Pak se porovnají ti na druhých místech a nejlepších 8 (z 9) se dostane do baráže o zbylá 4 místa.

Podívejme se na tabulku po dalších zápasech (Češi přehráli Arménii, Italové Maltu a Dánové remizovali s Bulhary):

Pořadí
Tým
Odehráno
Skóre
Body
1.
Itálie
5
12:4
13
2.
Bulharsko
6
11:4
10
3.
Česko
5
6:4
8
4.
Dánsko
5
6:5
6
5.
Arménie
4
2:7
3
6.
Malta
5
1:14
0

Skoro to vypadá, že se nic neděje, že?

Kecy po utkání s Arménií však potvrzují jistý neklid:

Gólman Čech si vážil toho, že národní tým se znovu výsledkově zvedl po velké vlně kritiky. "Tlak na nás byl velký a sami jsme vnímali, že je zápas v Arménii klíčový pro pokračování. Kdybychom nevyhráli, ztratili bychom šance na postup. Nezbývalo nám nic jiného než vyhrát a o to víc si toho vážíme, protože zápas nebyl jednoduchý."

"Teď pořád žijeme. A budeme se prát dál," uvedl kapitán Rosický po utkání. "Ale nadále jsme v problémech, to je bez debat," uvedl Rosický. "Myslím, že trenér zvolil velmi dobrou taktiku. Trochu přeházel rozestavení, což byl jeden z důvodů, proč jsme nakonec zaslouženě vyhráli," prohlásil záložník.

Dokonce i experti si toho všimli: "Konečně jsme hráli na dva útočníky, což kvituji, a ukázalo se, že je to dobrá volba. Celkově byl projev našeho týmu svěžejší a líbilo se mi pokrytí hřiště proti běhavějšímu soupeři," konstatoval sportovní ředitel Dukly Praha.

Vidíte to? Š-OK-U-J-Í-C-Í !!! ANO! Kouč reprezentačního týmu se po dlouhé době rozhodl změnit rozestavení a nasadit dva (fíha!!) útočníky (Vydru a Lafatu) a do záložní řady poslat čtyři klasické středové hráče (Rosického, Hübschmana, Plašila a Daridu). Armény tím pravděpodobně úplně vykolejil. Každopádně se zdálo, že měli záložníci víc prostoru na své geniální přihrávky, a obránci soupeře nemuseli hlídat jen jednoho hrota, ale dva. S čímž měli dost problémy, protože druhý hrot (Vydra) dal dva góly. Škoda jen že takové změny musí kouč dělat, až ve chvíli když mu ne že teče do bot, ale když se ho chystají vyhodit. Nechtějí mu pánové z výboru hrozit vyhazovem častěji?

Ale vraťme se k mému odvážnému tvrzení, že kvalifikace je skoro v háji. "Pro tabulku i pro nás je dobře, že Dánové s Bulhary remizovali. Dánové v kvalifikaci ztratili už devět bodů, Bulhaři osm a my sedm. Je to pořád strašně vyrovnané," přemítal trenér Bílek při pohledu na tabulku. Přemítejme tedy s ním.

Nás čeká duel s Italy doma i venku, buďme optimisty a předpokládejme, že jeden zápas vyhrajeme, druhý v Itálii prohrajeme (teď raději buďme realisty), pak hrajeme s Arménií a na Maltě, to musíme povinně vyhrát, a pak v Bulharsku, kde, doufejme, uhrajeme alespoň remízu. Dohromady počítám teoretický zisk 10 bodů k našim současným 8 bodům, dohromady tedy 18 bodů. Dánové hrají dvakrát s Arménií a dvakrát s Maltou, kdy předpokládám, že vše vyhrají, to mají 12 bodů, a navíc doma hostí Italy, kde by mohli minimálně remizovat (ne-li vyhrát), takže +13 bodů k jejich současným 6 bodům, to je dohromady 19 bodů, a jsou před Čechy. Bulhaři hrají s Maltou, Arménií, s Českem a Itálií. S námi předpokládám remízu, prohrají v Itálii, a zbytek vyhrají, což by měli +7 bodů, k jejich současným 10 bodům to je dohromady 17 bodů. Italové mají zápasy doma s námi, Bulhary a Arménci, a jeden venku v Dánsku, pokud nebudou blbnout, měl by jim plný bodový zisk z domácích zápasů (+9) stačit - společně s jejich současnými 13 by se dostali přes 20 bodů, kam se budou ostatní škrábat těžko.

Budeme tedy fandit Italům, aby vyhráli, co mohli, tedy kromě zápasů s českou reprezentací, a také budeme fandit Arméncům, aby něco sebrali našim konkurentům. A taky budeme doufat, že ze dvou zápasů s Itálií získají čeští fotbalisté alespoň 3 body a že něco urveme v Bulharsku.

Jak pravděpodobné vám to připadá?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.