Automatické opravy textu

15. března 2013 v 11:17 | insider |  Odjinud postřehy
Taky milujete ty opravné funkce textových editorů, které za vás vychytají malá a velká písmena, tvrdé a měkké i, případné překlepy atd.? Netvrdím, že jsou úplně na houno, ale občas na velké, ne že ne. Proto je dobré po sobě vytvořený text raději přečíst, než ho pošlete dál, třeba jen proto, abyste se zbytečně neztrapnili kvůli nějaké blbině.

Proč o tom píšu? No abyste nedopadli jako jedny naše slavné tradiční noviny... Samozřejmě se nejedná o nějaký super překlep, ale víte jak to chodí, neštěstí druhého vždycky potěší.


Ať jsem se díval kam jsem se díval, tak jsem na žádné stránce o fotbalu (eurofotbal.cz, fotbal.idnes.cz, ani na fotbal.cz, ani na uefa.com, a ani na fifa.com) jsem tohohle fotbalistu nenašel, a přitom by to bylo úžasné, kdyby nějaký Čech za Barcelonu hrál, a bylo by jedno, jestli se jmenuje Aleš Dani nebo Dani Aleš... Blbé je to, že ten hráč se jmenuje Dani Alves (a je to Brazilec), a že tady evidentně bezchybně zafungoval Tezaurus (nebo jak se ta opravující obluda vlastně jmenuje)

Sportu zdar a redaktorům zvlášť! Úžasný

P.S. Nebo že by někoho zmátla portugalská výslovnost onoho jména: "Dany Alveš"?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.