Březen 2013

Pá pá Copacabana… 2

28. března 2013 v 11:29 | insider |  Pohybové postřehy

Další kvalifikační týden mají fotbaloví fanoušci za sebou. Pro ty české byl nejprve velmi hořký, ale pak se alespoň trošililinku osladil. Nicméně nic to nemění na tom, že kvalifikace do Brazílile je více než blbě rozehraná.

Jak to tedy vypadá, nejprve tabulka, pak ohlasy a moje glosa na závěr.

Inaugurační projev prezidenta republiky

27. března 2013 v 15:59 | insider |  Nemístné postřehy
Pojďme se podívat, co nám naše nová hlava státu, pan M.Z. řekl ve svém prvním oficiálním projevu řekl či neřekl a co naznačil či nenaznačil.

Přiznávám, že vycházím z psaného přepisu z oficiálních stránek Hradu, z čehož vyplývá, že opravdu vyslovenou verzi jsem neslyšel. Takže pokud řekl něco, co není na oficiálních stránkách napsáno, tak jsem to minul. Ale nehodlám kvůli tomu někde hledat zvukový záznam projevu, protože bych nerad, aby se mi udělalo nevolno.

Pá pá Copacabana…

25. března 2013 v 12:38 | insider |  Pohybové postřehy
Sbohem sladká pláži, sbohem brazilské slunce, sbohem polonahé karnevalové tanečnice, žádná Cachaça , žádný výlet k soše Ježíše Krista Spasitele, žádná samba, žádná Feijoada

Ne, nebojte se, nechystal jsem se emigrovat do Jižní Ameriky a nezatrhla mi to žena…

To totiž naši reprezentační kopálisti udělali v pátek adeus Brazílii, resp. světovému šampionátu, který se tam bude odehrávat příští rok v létě, tak proto ten titulek, proto to loučení… Takže se vlastně nic nestalo, protože ani kdyby náš fotbalový tým postoupil, tak bych tam cestoval leda tak skrze televizi.

Společná soutěž

18. března 2013 v 15:12 | insider |  Pohybové postřehy
Od jisté doby se koukám na nápady Fotbalové asociace ČR (FAČR) s nedůvěrou, což jsem již vyjadřoval zde. Proto ani na ten nejnovější nehodlám hledět jinak než skepticky. Byť vypadá na první pohled lákavě. O co jde? FAČR a podobný orgán na Slovensku se shodly, že by vyzkoušely projekt jakési společné ligy.

Pokud jste pamětníci federálních dob, tak by to pro vás nemělo být nic překvapivého, např. fotbalisté Rudé hvězdy Cheb museli nejednou jet přes celou republiku až na hřiště Lokomotivy Košice, to už tu bylo. A nejspíš to v totáči asi nebyla žádná legrace, eurocity nejezdilo, o Pendolinu nesnil ani Alois Nebel, o busech Student agency nemluvě.

Škodolibost je ošklivá vlastnost

16. března 2013 v 14:00 | insider |  Nemístné postřehy
Ale mi to nevadí, rád se pobavím na cizí účet, doufám, že kolega mi to promine. Kdybyste mě potkali za pár dní s monoklem (nebo duoklem), tak to mi jednu (nebo dvě) vrazil. O co jde? Uznávám, že práce s cizím jazykem není vůbec snadná, jednak když ten jazyk nemá alespoň stejný slovanský základ a ještě hůř je když člověk spěchá, že jo. A když se tak stane, můžete vyrobit něco, čím nechtěně pobavíte ostatní.

Koukněte nejprve na obrázek, pro větší názornost jsem to vyhighlightoval.

Automatické opravy textu

15. března 2013 v 11:17 | insider |  Odjinud postřehy
Taky milujete ty opravné funkce textových editorů, které za vás vychytají malá a velká písmena, tvrdé a měkké i, případné překlepy atd.? Netvrdím, že jsou úplně na houno, ale občas na velké, ne že ne. Proto je dobré po sobě vytvořený text raději přečíst, než ho pošlete dál, třeba jen proto, abyste se zbytečně neztrapnili kvůli nějaké blbině.

Proč o tom píšu? No abyste nedopadli jako jedny naše slavné tradiční noviny... Samozřejmě se nejedná o nějaký super překlep, ale víte jak to chodí, neštěstí druhého vždycky potěší.

Ekonomické vztahy po dálněvýchodňársku

14. března 2013 v 14:09 | insider |  Nemístné postřehy
Tohle mozek nebere. Jestli si místní podnikatelé, často oprávněně, stěžují na klády, které jim naše rádobypravicové a ultralevicové vlády házejí pod nohy, tak to ještě neznají manýry jedné velké nadnárodní dálněvýchodňárské společnosti, která se usadila skoro u piva, dá se tak říct. Samozřejmě nebudu z důvodu utajení jmenovat, ale vy víte, o kom je řeč.

Dostala se k nám totiž další ukázka, jak se vyrábí zisk.

Letošní lyžařské šampionáty

7. března 2013 v 15:05 | insider |  Pohybové postřehy
Ach ano, ne jen kolektivními sporty živ je sportu chtivý jedinec. Jelikož se během února konaly tři světové šampionáty v různých lyžařských disciplínách, které neunikly bdělému Insiderovu oku, nebude od věci se k nim vrátit. Pokud vás lyžování nebere anebo neradi čtete o tristních výsledcích našich sportovců, tak dnes máte pech.

Nemusím vám doufám vysvětlovat, co jsou to lyže. Přeci jenom jsme od doby Krakonoše a lyžníků (to je film, kdyby vám ten vtip nedošel) pokročili. Neříkám záměrně, kterým směrem. Ale přiblížit alespoň stručně ony disciplíny nebude od věci.

Velezrada

6. března 2013 v 14:39 | insider |  Nemístné postřehy
Tý jo, jak se najednou Senát rozhodl, že bude plnit svou roli pojistky proti zlovůli Parlamentu nebo prezidenta. A jak fofrem, to by si jeden myslel, že to fakt hoří. A ono asi hoří, protože chtějí dosluhujícího prezidenta republiky VK ještě honem obžalovat z velezrady. A problém je v tom, že je opravdu tlačí čas. Co tlačí - přímo presuje. Utíká jim to stejně rychle, asi jako týmu, který v poslední minutě třetí třetiny potřebuje při power play vyrovnat.

O co vlastně jde? Hned chci upozornit, že se tímto nehodlám přidat k nekritickým obdivovatelům VK. Čímž se ale nehodlám zařadit mezi nekritické obdivovače předchozího prezidenta VH. A už vůbec se nechci postavit mezi nekritické obdivovače nastupujícího prezidenta MZ. Ovšem celá akce s obžalobou je poněkud tragikomická a protože takové věci Insider má rád, tak proto tohle pojednání.

Vzduch co je vidět

1. března 2013 v 13:25 | KK |  Zajímavosti
Pokud hádáte, že fotka vzduchu, který je vidět, je fotka z Ostravy, hádáte naprosto správně. Jeden kamarád využil toho, že letos poprvé vylezlo Slunce a hned se pokusil onen vzduch vyfotit. Povedlo se?