Kryštof tour v Ostravě!!!

19. února 2013 v 15:10 | Blondýna a bruneta |  Zajímavosti
Tak tu máme zase po dlouhé době příspěvek i od někoho jiného než od Insidera a Zegra! A taky konečně trochu kultury, ne jen fotbal. I když i na ten až úplně dole dojde. Okrajově. Velmi okrajově. Předkládám dvě recenze pátečního koncertu Kryštofů z vítkovické arény. Pokud jste tam taky byli a chcete taky něco dodat, tak do toho!

Mimochodem jelikož jsem holkám slíbil, že nebudu prozrazovat jejich totožnost, pojmenoval jsem je ftipně (hahaha) blondýna a bruneta. Bez dvojsmyslných narážek, prostě jen jako vnější popis.


Recenze 1:

Páteční večer v Ostravě, dopravní zácpa na Rudné, davy lidí u ČEZ Arény. Co se děje? Ne, nepřijel Jarda Jágr do Ostravy, ani hokejové Vítkovice nehrají o zlato, ani Bolt neběží na Tretře, to kapela Kryštof vyprodala halu na svůj koncert. Tož přiznávám, taky jsem se k těm dychtivcům patřila.

To bylo takhle před lety, počátkem tohoto století. Sedím na schodech v sále kina Úsvit v Havířově a v plném sále békám s Richardem Krajčem mou oblíbenou písničku Ženy. Kryštof tehdy vystupoval v rámci Havířovského Inkubátoru - místní festival (web zde) - který tehdá kvůli dešti přemístili do kina. Sál byl plný, tak zhruba 600 lidí. A teď v pátek jsem békala znovu, v obří hale v Ostravě své oblíbené "Ženy", a se mnou přes dvanáct tisíc lidí. A mráz mi běhal po zádech.

Jako skalní či spíš starý fanoušek jsem se nechala strhnout atmosférou a energií dvanáctitisícového davu. Kluci udělali velkolepou šou s novými písněmi i se starými peckami, za zády velká obrazovka, tři pódia mezi lid do kotle, prostě koncert ve velkém stylu.

A jak jinak uvést v Ostravě očekáváného hosta než: "Jarek, pyčo!" Jarek Nohavica dodal koncertu další velmi příjemnou dimenzi. Po duetu si střihnul ještě tři písně, až byla škoda, že nezůstal déle, ovšem nebyla to jeho šou, že? Teď by mě jen zajímalo, jestli i v Praze zazpívá "Fotbal", jako teď v Ostravě. Nohavica dodal koncertu tu třešničku na vysokém několikapatrovém dortu.

Byla to jízda Kryštofů, na kterých bylo vidět, že si to taky užívají. Poté, co dokázal Krajčo zvednout ruce diváků z téměř celé haly se slovy: "uděláme vítkovickou vlnu" - na kterou si ještě nechal posvítit - se nezmohl už na nic než na komentář: "do prdele". Zřejmě jsme tím vlněním na něj udělali dojem.

Tož velikost prostor, kde Kryštofy koncertují, se neustále zvětšuje, tož snad příště na Bazalech, jak Krajčo prorokoval.

PS. Na Bazaly - ne na Baroše, ale na Kryštof :-)

---
Recenze 2:

Jak bych shrnula očekávaný koncert Kryštofů v Ostravě? Jako naprosto úžasný hudební zážitek, který si podle mého názoru užili jak diváci, tak i samotná kapela.

Nejprve nás na hudební notu navnadily 2 předkapely. Jako první předstoupila kapela Nebe, která byla vděčná za to, že mají možnost vystoupit v ČEZ Aréně, a i když byli kluci trošku nervózní, vystoupení se jim povedlo a sklidili kladné ohlasy a bujarý potlesk. Po této české skupině se nám představil mladík, který si říká IDO a přijel do Ostravy až z New Yorku. Předvedl skvělý zpěv i výbornou hru na kytaru a také sklidil kladné ovace. Předkapely nás bavily 2 hodiny, a i když byli všichni výborní, tak my jsme už byli natěšení na skupinu Kryštof a taky jsme je přivítali pořádným potleskem a výskotem.

Richard Krajčo se svou kapelou předváděl hned od začátku výbornou show a přivedli celou halu do skvělé atmosféry. Mohli jsme si naživo poslechnout písně z jejich nového alba nebo si zavzpomínat a zazpívat jejich starší hity. Atmosféra byla úžasná, když jsem se rozhlédla okolo, viděla jsem lidi, kteří si naplno užívali koncert, tančili, zpívali, smáli se... Výbornou a vtipnou show předvedl i Jaromír Nohavica. Bylo vidět, že se zpěváci při koncertě na své domácí půdě bavili a diváci byli jejich výkonem nadšeni.

Velkým a dojemným překvapením byla žádost o ruku v přímém přenosu, kdy Richard Krajčo vyzval na podium fanouška, který je předem několikrát prosil o to, aby mohl na jejich koncertě požádat o ruku svou dívku. Dívka naštěstí řekla ano a tak vše dopadlo dobře a šťastný pár sklidil obrovský potlesk.

Myslím, že se kapele koncert fakt podařil. Diváci se na něj těšili, a tom svědčila i předem vyprodaná hala ČEZ Arény, a pak odtud odcházelo přes 12 000 spokojených fanoušků. Richard Krajčo slíbil, že příští koncert budou pořádat na baníkovských Bazalech.

Třeba se tam na příštím koncertu kapely Kryštof uvidíme. Usmívající se
---

Pozn. Insider: Já ten koncert neviděl, zdá se, že holkám se líbil. S těmi Bazaly to není špatný nápad, ale bojím se, že je dřív vyprodá Baroš než Krajčo...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kabl Kabl | 19. února 2013 v 21:41 | Reagovat

Kurňa, teď si nemůžu vzpomenout, jestli jsem v tom Úsvitu neseděl taky :-?

2 Blackadder Blackadder | 20. února 2013 v 19:21 | Reagovat

[1]: Kdo ví? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.