Únor 2013

Říkali to v televizi, tak to přece musí bejt pravda, hele ne?

28. února 2013 v 11:56 | insider |  Nemístné postřehy
Nejspíš jste zaregistrovali, jak se v našich nezávislých a objektivních médiích leckdo hezky strefuje do jedné společnosti, která distribuuje elektřinu nejen u nás, ale i v Bulharsku - ano, mám na mysli ČEZ. Nebudu zde ČEZ obhajovat proto, že bych se snažil získat slevu na elektřinu, ale proto, že se mi nelíbí (a to se ovládám a jsem velmi slušný), jak se ten bulharský maglajz u nás prezentuje a že nám zase někdo věší bulíky na nos.

Pije jak Dán. Tedy jak mladý Dán.

26. února 2013 v 11:45 | insider
Nebo pije jako Švéd - jak říkají Dánové či Němci? Nebo jako Švýcar či Polák dle Francouzů? Zajímavé, že žádný národ o sobě neřekne, že pije. Ale nehodlám se tu dneska vrtat v tom, proč se říká, že někdo pije jako Dán (Němec, Rus, Čech, Slovák, Švéd, Fin, Švýcar, Polák, Nigerijec, Japonec, Korejec… nehodící se škrtněte) Zaujala mě jiná věc - pražská policie musela v minulých dnech posilovat hlídky. Chudáčci. Jako by nestačil ten sníh. Už tak museli kluci z úřadoven vylézt ven k vyšetřování spousty nehod. Hergot, jak to že lidi neposlechli výzvu, aby v tom sněhu nelezli ven? Místo toho vyrazili se svýma bourákama bourat. A teď do toho ještě ta dánská pivachtivá mládež. Čert aby ty jarní prázdniny vzal…


Kryštof tour v Ostravě!!!

19. února 2013 v 15:10 | Blondýna a bruneta |  Zajímavosti
Tak tu máme zase po dlouhé době příspěvek i od někoho jiného než od Insidera a Zegra! A taky konečně trochu kultury, ne jen fotbal. I když i na ten až úplně dole dojde. Okrajově. Velmi okrajově. Předkládám dvě recenze pátečního koncertu Kryštofů z vítkovické arény. Pokud jste tam taky byli a chcete taky něco dodat, tak do toho!

Mimochodem jelikož jsem holkám slíbil, že nebudu prozrazovat jejich totožnost, pojmenoval jsem je ftipně (hahaha) blondýna a bruneta. Bez dvojsmyslných narážek, prostě jen jako vnější popis.

Nové olympijské sporty

13. února 2013 v 10:59 | insider |  Pohybové postřehy
Dnes nebudeme řešit žádné horké téma, celé se to týká letní olympiády v roce 2020, přičemž ještě není jasné, kde to bude - posledními kandidáty jsou Tokio, Madrid a Istanbul, o pořadateli se rozhodne v září 2013, tedy pokud se už někde v zákulisí nerozhodlo.

Místo ještě známo není, ale o sportech už je v podstatě jasno, tedy skoro o všech. Jelikož existuje spousta sportů, které by na olympiádu rády (hlavně kvůli prachům), vymysleli pánové z Mezinárodního olympijského výboru (MOV) jakýsi statut ukázkových olympijských sportů. Jak a kdo ty sporty nominuje a vybírá, mi není jasné. Takže třeba baseball na olympiádě jako ukázkový už byl, a zase není. Třeba taekwondo se z ukázkového sportu vyšvihlo do olympijského pravidelného, stejně jako triatlon. Ale jelikož olympiáda není nafukovací, aby se nějaký ukázkový sport dostal dovnitř, musí nějaký jiný z kola ven. A o tom to dneska bude.