Leden 2013

Pane předsedo, ne guláš, ale žumpa

24. ledna 2013 v 11:01 | Zegr |  Pohybové postřehy
Už jsem vás dlouho neotravoval s fotbalem, co? Chtěl jsem se vyhnout těm zákulisním čachrům a nezašpinit stránky tohoto blogu nějakými zasmrádlými pochybnostmi, ale nedá se nic dělat. Když pan předseda Fotbalové asociace České republiky M. Pelta (dále jen Předseda) řekne, že: "Ve fotbale je teď neskutečný guláš," tak kecá. Není to guláš, je to žumpa, a i pan předseda do ní přispěl.

Pro ty z vás, co se v tom neorientují, začneme od začátku. Existuje fotbalová liga, a v ní fotbalové kluby se svými majiteli, a fotbalová asociace, která fotbal zastřešuje. Také existuje disciplinární komise, která vynáší tresty nad fotbalovými hříšníky, ať už z hřiště nebo ze zákulisí, padni komu padni. A v současné době také existuje pnutí mezi dvěma momentálně nejlepšími kluby u nás - bohužel nebudeme mluvit o Baníčku - mezi Viktorií Plzeň (úřadující mistr ligy) a Spartou Praha. Tedy mezi fanoušky a fotbalisty tak ani ne, jako spíš mezi majiteli.

Prezidentská volba – kolo druhé – ring volný…

23. ledna 2013 v 9:22 | insider |  Nemístné postřehy
Taky máte ten paranoidní pocit, že se něco děje, ale nemáme vědět co? Proč? Protože kolem volby figurky do čela státu se nadělalo (a ještě nadělá) takový humbuk, že až haňba pluť…

Tom Cruise není Jack Reacher

16. ledna 2013 v 15:42 | insider |  Nemístné postřehy
Je to smutné, ale Tom Cruise opravdu není Jack Reacher.

Nedělám to rád, že bych něco zatratil bez vlastní zkušenosti, ale jsem si skoro jist, že do kina na film "Poslední výstřel" nepůjdu, a to jsem neviděl ani vteřinu nějaké upoutávky. Byť mám knihy Lee Childa o Jacku Reacherovi velmi rád a mám je doma skoro všechny. Byť jsem se na případný film (ještě předtím než se o něm začalo mluvit) těšil, těšil jsem se na to, že se stane to, co se stalo s filmovou adaptací Pána prstenů (kterážto sice nedosahuje kvalit knižní předlohy, ale jen o kousek). Bohužel ani jsem ten film neviděl, a už vím, že na něj nepůjdu. Proč je myslím jasné už z titulku. Nemluvě o tom, že titul "Poslední výstřel" je jak z Vinettoua, ale to je problém české produkce, která film "One Shot" (kniha se česky jmenuje "Výstřel"), takhle blbě uvedla.

Prezidentská volba

10. ledna 2013 v 16:00 | insider |  Nemístné postřehy
No tak se na to podívejme, kdo se ještě nevyjádřil k volbě prezidenta… hmmm… ten už ano… hmmm… tenhle taky… hmmm … akorát Insider ještě ne, ne? Tak teď už ano! Kdyby byl Insider opravdu nafoukaný a myslel by si, že je jeho názor pro někoho zajímavý, napsal by tu, že toto nebude návod koho volit, ale jen takový souhrn Insiderových pro a proti. Ale Insider si to nemyslí, takže s chutí do toho.

Nejabsurdnější nařízení EU

7. ledna 2013 v 14:07 | insider |  Odjinud postřehy
Takové ty lidové volby na jednu stranu nesnáším, hlavně když se v nich nabízejí iluze a lži, ovšem na druhou stranu si v nich libuji, hlavně když jsou to hlasování, která mají hlavu a patu. Takže jsme vám tady kdysi servírovali anketu o tom, kdo píše Insider (zdravíme kantýnu!), a taky tu byl i odkaz na stránky, kde se vybíral nejabsurdnější bankovní poplatek, a právě z těchhle stránek pochází i tato níže uvedená anketa o Nejabsurdnější nařízení EU. No jen se na to podívejte, už zase jsou Češi těmi kverulanty a brblaly a nic jim není svaté. Ne nadarmo je jeden nejmenovaný nacistický magor nazval "smějícíme se bestiemi"...

Samozřejmě nemusíte hlasovat, ale alespoň se pokochejte, co nám ta Matička Junie vymyslela:

PF 2013

2. ledna 2013 v 15:33 | insider
Nu což, starý rok je fuč a nový je tu, toto zas uteklo...

Posledně jsem při péefku přidal i odkazy na ta předpředchozí péefka, aby jste se mohli podívat, že se neopakuju. Teď tu žádné odkazy nedám, abyste náhodou nezjistili, že se opakuju. Protože mít duchaplné přání, které se nebude opakovat, tak to se nedá moc často opakovat.

Ale oproti minulým PF přidám toto:

Rád bych za 2012 poděkoval svým dětem, které dobíjejí svou neutuchající energií moje baterky, své ženě mj. za neocenitelnou životní zkušenost, Sylvě a Kablovi, a švagrovi a švagrové (potažmo celé rodině) a Janě a Vítovi... a ještě spoustě dalších, které nechci alibisticky jmenovat, protože bych nerad na někoho zapomněl, že to se mnou vydrželi...

A pak ještě toto motto pro 2013:

Budoucnost je v našich rukách, a to je nejpochmurnější konstatování, jež lze formulovat.

A až teď se tedy budu opakovat, když vám, všem svým veleváženým čtenářům, popřeju nadstandartní vztahy s vašimi blízkými osobami, s vaším blízkým zdravím, s vaší blízkou peněženkou a vaší blízkou i vzdálenou budoucností. Všem vašim dříve či později narozeným (a i těm ještě nenarozeným) potomkům bych rád popřál samozřejmě nadstandartní rodiče a jen samé objevné a úžasné dny.

A na co se můžeme ve 2013 těšit? Třeba na kometu C/2011 L4 PANSTARRS, která 11.3. projde blízko Měsíce na večerní obloze, a pak bude během dubna viditelná celou noc, a její jasnost by měla být srovnatelná s kometou Hale-Bopp (obrázek nahoře), což by mohla být za příznivých meteorogických podmínek slušná podívaná. Měsíc se 25.4. nechá částečně zastínit, aby 23.6. při úplňku byl zároveň nejblíže Zemi na své pouti v roce 2013, což z něj nejspíš udělá úžasnou zářivou kouli na obloze... A hlavní šlágr roku přiletí v posledním kvartále roku - kometa C/2012 S1 (ISON) - někteří odborníci předpokládají, že by mohla být viditelná i na denní obloze, a měla by vydržet až do poloviny ledna 2014, takže zažijeme vánoční kometu, když už nemáme vánoční sníh... Doufám, že z toho nějací prognostici neudělají symbol příchodu nového mesiáše, i když čas na početí ještě je...

Jo a málem bych zapomněl... Taky budeme v Česku volit prezidenta... I když koho to zajímá...