Nesouhlas

6. prosince 2012 v 10:02 | insider |  Nemístné postřehy

Protože je to tak: když odváděli židy, mlčel jsem. Když odváděli gaye, mlčel jsem. Když odváděli křesťany, mlčel jsem. Když odváděli mě, nebyl nikdo, kdo by se mě zastal.

Je tohle Evropa, ve které chceme žít?


Uveďme velmi zjednodušený hypotetický příklad, jak by to taky mohlo vypadat ve střední Evropě v minulém a tomto století.

Hned po druhé světové válce by se přeživší Čechoslováci (na kterých se Hitlerovi nepovedl endlösung) vrátili do své vlasti, přičemž by prezident Beneš nevyrobil ty svoje dekrety a nedošlo by k odsunu. Neodsunutí Nečechoslováci (zahrnuji do toho pro tento příklad necitlivě Sudeťáky, Maďary a Poláky z pohraničí) by ovšem posíleni vlídnou politikou čs. vlády hned začali opět vyvolávat rozbroje a hlásit se o svá práva na vlast. Vložila by se do toho OSN a přiznala jim právo na vlastní národ, a vyčlenilo jim např. oblast okolo Liberce. Zbytek Československa by po tomto rozhodnutí vyhlásil samostatnost. Vzhledem k nespokojenosti Nečechoslováků, (kteří by raději Polabskou nížinu a celou Jižní Moravu, a pochopitelně Prahu, protože je to jejich posvátné místo), by vznikl hned od tohoto vyhlášení válečný konflikt, kdy by novou republiku napadli Rakušané, Němci, Poláci a Maďaři, ovšem neúspěšně. Ze situace by nejvíc vytěžili Němci, kteří by zabrali Liberecko a Maďaři, kteří by zabrali Podunají. Spousta Nečechoslováků by byla definitivně vyhnána z nového Československa. Někdy v roce 1964 by vznikla organizace nespokojenců se současnou situací, nazvěme ji třeba Landsmanšaft, která by si vzala za svůj hlavní cíl zničení Československa. A hned za pár let by se opět objevila na hranicích vojska cizích armád (tentokráte ne s internacionální pomocí), která by opět dostala na prdel a Československo by si vzalo zpět Dunaj a jeho okolí, byť jen tak nějak jako okupaci. Liberecký stát další by odmítl další Nečechoslováky přijmout a usídlil by je jen v uprchlických táborech. A pak by se to mydlilo dál a dál, bombové útoky, únos a vražda československých sportovců na olympiádě v Mnichově, a pořádaly by se schůzky, sem tam by nějaký Nečechoslovák dostal Nobelovku za mír, pak taky nějaký ten americký prezident, ale v podstatě by se nic v regionu nezměnilo. Nečeskoslovenští obyvatelé by dále dostávali spousty peněz z OSN a EU a jiných sponzorů, za které by nakupovalo dokonalejší rakety, které by posílali na Cheb, Karlovy Vary nebo Chomutov, Bratislavu, Spišskou Novou Ves, atd. Československo by dál žilo ve vojenské pohotovosti a vyvíjelo obranné programy a dokonalejší rakety na sestřelování raket dopadajících na Cheb, Karlovy Vary nebo Chomutov, Bratislavu, Spišskou Novou Ves, atd. a ničení odpalovacích ramp.

Jak by se vám líbilo, kdyby se pak ozval jeden ze sponzorů Landsmanšaftu (jmenovitě Evropská unie) a sdělil vám, že diskutuje problém násilí páchaného osadníky na okupovaném Podunajském teritoriu ("discussed the issue of settler violence in the occupied Palestinian territory") … A že násilí páchané extrémistickými československými osadníky na západním břehu Dunaje, mířené především na Nečeskoslovenské civilisty, děti a jejich majetky, včetně ničení religijních staveb jako jsou mešity a kostely ("Violence by extremist Israeli settlers in the West Bank, including East Jerusalem, mainly targets Palestinian civilians, including children, and their property and includes vandalizing religious sites such as mosques and Christian institutions") povede k vyjádření hlubokého znepokojení nad extremismem a pobuřováním proti Nečechoslovákům a k odsouzení kontinuálního násilí a úmyslných provokací namířeným proti Nečeskoslovenským osadníkům ("expressed deep concern regarding settler extremism and incitement by settlers in the West Bank, condemned continuous settler violence and deliberate provocations against Palestinian civilians"). Ta samá Evropa, která by doporučila členským státům možnost zamezení vstupu na území Unie známým Československým extremistům? ("Individual EU Member States could explore possibilities of denying access of known violent settlers to the EU.")
Je toto Evropa, ve které chceme žít?

Zpět do reality.

Před pár dny proběhlo hlasování pro uznání Palestiny jako nečlenského státu při OSN. Nekecám, opravdu naše delegace hlasovala proti, společně s Američany, Kanaďany, Panamou a nějakými tichomořskými státy (více třeba zde nebo zde nebo zde).

V momentě, kdy si Evropská unie opravdu uvědomí, že jediný kdo z EU hlasoval v OSN proti Palestincům, byla Česká republika, jak dlouho myslíte, že bude trvat, než nějakého unijního bezmozka v Bruselu napadne, že by měl omezit vstup ne jenom pro Izraelce, ale i pro ty vzpurné Čechy, tu izraelskou pátou kolonu v EU, však jen vzpomeňme, jaké peklo napáchali ve jménu víry husiti, že?

Je toto Evropa, ve které chceme žít?

Chcete za souseda raději Izraelce nebo Palestince?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.