Listopad 2012

Proč je dobré znát lyrics

24. listopadu 2012 v 0:07 | insider |  Nemístné postřehy
Koneckonců proč ne?

Tohle je pro Skalijowou, moji skvělou Skalijowou... jak jsme se bavili, že znát slova je moje posedlost...

"To Wish Impossible Things"
remember how it used to be
when the sun would fill up the sky
remember how we used to feel
those days would never end
those days would never end

remember how it used to be
when the stars would fill the sky
remember how we used to dream
those nights would never end
those nights would never end

it was the sweetness of your skin
it was the hope of all we might have been
that fills me with the hope to wish
impossible things

but now the sun shines cold
and all the sky is grey
the stars are dimmed by clouds and tears
and all i wish
is gone away
all i wish
is gone away

all i wish
is gone away

Řešení - Kvízy z novin & Viděno venku

14. listopadu 2012 v 11:05 | insider |  Zajímavosti
Už protekla spousta (mj. vody) Ostravicí od té doby, co jsem vás oblažil těmito hříčkami: zde a zde, a proto je na čase napsat vám řešení - tedy alespoň pro ty nedovtipné, kteří buď neměli sílu, nebo čas, nebo chuť, nebo prostě nemohli. Mimochodem, milé děti, víte, jak se říká pánovi, který by chtěl, ale nemůže? Impotent, správně. A jak se, milé děti, říká pánovi, který může, ale nechce? Hajzl, děti, hajzl je to. Ale to jsme odbočili. Zpět k tématu.

Tenisový podzim

7. listopadu 2012 v 16:07 | insider |  Nemístné postřehy
Servis, vž, bum, out, fifteen, bravó
Lob, hop hop hop
Hop, pozdě - vpravo

Flushing Meadow
Go, go, Lendl, McEnroe

O minulém víkendu hrály holky v Praze finále Fed cupu, ke kterému se tímhle komentářem vrátím. Celé to orámuji verši z hudební vsuvky (pro ty z vás, co tenhle song neznají, tak jeho autorem je Jaromír Nohavica a jmenuje se to "Tenis", to je překvápko, co?), přičemž doporučuji si to najít na Júťjúbu a poslechnout. Letos totiž je český tenisový podzim. Kupodivu se přihodilo to, že i muži i ženy jsou současně ve finále týmových soutěží, přičemž Fed Cup už holky vyhrály a finále Davis Cupu se bude hrát 16.-18.11.2012.

Opět pro ty z vás, kteří neví, o čem mluvím - tenis je taková ta hra na srandovně olajnovaném hřišti, (kterému se říká kurt), ještě srandovněji se to počítá (body 15-30-40, shoda, výhoda v jednom game, dva nebo tři vítězné sety do 6 nebo 7, tie-break...). Doprostředka kurtu si dali síť, aby se jim to hůř hrálo (asi), běhají tam dva nebo čtyři hráči a mlátí podivnou pálkou do dutého míčku (řečeného tenisák) tak, aby soupeř na druhé straně kurtu nebyl schopen v souladu s pravidly vrátit míček na vaši stranu. Zdá se, že odtud i pochází rčení, že je něco "na tvé straně hřiště". Aby to nebylo takové stereotypní, hrává se tenis na kurtu travnatém (nejstarší povrch), pak také na antuce, na betonu, na umělé trávě a na nějakých dalších gumových površích, v hale i venku. Od badmintonu se odlišuje tenis právě tím míčkem, od stolního tenisu tím, že se nehraje na stole, a od squashe tím, že se do toho nemůže mlátit o 106, protože na tenisovém kurtu nejsou zdi (a balonek je taky jiný, pravda).