Viděno venku

3. října 2012 v 12:06 | insider |  Zajímavosti
Nejsem si jist, jak zhodnotit tento můj článeček s hádankami z novin, jelikož jsem nedostal ani jednu odpověď, ani kladnou (jakože dobrý, ale luštit to nebudu, protože jsem zrovna po obědě anebo si nejsem jist/a v rodné řeči, tak se raději nebudu ztrapňovat), ani zápornou (to je zase kokotina, ten Insider je už fakt senilní dement, tak místo, aby tady odhaloval závažné skutečnosti v našem obtížném životě, tak se tu baví cypovinama...), a tudíž nemám ani chybnou a ani dobrou odpověď (logicky), tak nevím, zda mám sem tam sem něco dát či ne. A to bych pár ukázek měl, ne že ne. A vlastně ani nevím, zda mám k těm kvízům minule zveřejňovat řešení, když to zřejmě nikdo ani nezkusil, že jo.Ale co - jen tak pro odlehčení té postprohibiční atmosféry - dneska se můžete podívat na blbinky, na které jsem natrefil tak různě na potulkách po okolí. Dvě ze tří jsou přímo z Kopru, jedna ze Štramberka. Tak jestli chcete, tak se koukněte. Jestli ne, no tak nic, tak zase příště. Možná.
Začneme tou štramberskou - není to ani ak kvízek jako spíš jen ilustrace, jak to dneska na maloměstě chodí. Vlevo je úřední dopis nepovolující zahrádku, vpravo komentář, nejspíš asi samotného provozovatele. Mimochodem onoho zmíněného policistu jsem viděl, jak minulou neděli ve Štramberku na náměstí nekompromisně rozdává turistům botičky na auta sice zaparkovaná na parkovacích místech, ovšem bez parkovací karty. Dejte si bacha, pokud nezaparkujete na odstaveném parkingu (nejsem si jist, jak je značená cesta, protože tudy chodím pěšky), tak riskujete obtíže při návratu ke svému přibližovadlu.

Toto je oříšek, byť na první pohled nevypadá (omluvte kvalitu, je to focené nedokonalým telefonem). Pokud se opravdu nebudete soustředit, nikdy na to nepřijdete. Každý den když vyjíždím z ulice na hlavní cestu, mám tenhle reklamní plakát před sebou, a děcka jak ho vidí, z něj taky mají bžundu. Takže pokud ani na tohle nepřijdete... Tak jste na tom hůř než sedmileté dítě, ne že ne...

A na konec oblíbený češtin, vím, že si v ní fšichni lybujete... Opět se prosím nenimrejte v kvalitě snímku, o tom to není. Podívejte se na varování připíchnutém u nafukovací klouzačky na letošní pouti v Kopru, kterou si mimochodem děcka užily, a já vlastně taky, protože to bylo na sklonku prázdnin, takže ještě před prohibicí. Podívejte se na něj a najděte dvě veselé hrubky, tedy pokud se na to cítíte a máte na to.

Tak co, otrávil jsem vás zase pořádně? Nebo jen tak lehce? Tož co se dá dělat, příště se pokusím ještě víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackadder Blackadder | 3. října 2012 v 13:47 | Reagovat

Neignoruji kvízy. Minule mi to mozkovna nebrala a dnes ANO. Teď se pustím do dnešního kvízu 8-)

2 Blackadder Blackadder | 3. října 2012 v 13:55 | Reagovat

Tím dopisem z obce si nejsem jistá. :-?

3 Zegr Zegr | 5. října 2012 v 11:19 | Reagovat

[2]: Dopis z obce není kvíz :-)
je uveden spíš jako kuriozitka, jak se komunikuje ve Štramberku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.