Krajské volby

12. října 2012 v 12:41 | insider |  Nemístné postřehy
Tak jsem poslouchal rádio v autě, kterou stanici vám neřeknu, protože nebudeme nikomu dělat neplacenou reklamu, ale věřte nebo ne, bylo to to lepší ze dvou rockových stanic, které se v regionu dají chytit - pro upřesnění nebylo to to, které pouští každý den RHCHP anebo občas Paľa Haberu… Ale zpět k tomu, co jsem chtěl říct - ptali se posluchačů. Na to co by vzkázali politikům a téhle republice, když jsou teď o víkendu ty volby. A zase jsem narazil na jeden fenomén.


Všichni si stěžujou, jak ti politici hrabou, kradou, podplácejí, flákají se, lumpačí atakdále atakdále atakdále. A že by se měli polepšit, jít do sebe, vzpamatovat se, bo jinak dovedou tuhle zemičku do prdele, jak to zpívá Koller a Poláková. Netvrdím, že to není pravda, ale nelíbí se mi, že se spousta lidí tváří, jako by nám ta politická elita vyrostla tak nějak jako houby v lese. Nebo jako kouzelný dědeček - kde se vzal tu se vzal, zlý politik. Do prdele, však ho někdo zvolil, ne? Všichni co tvrdí, že máme politiky na pyču, tak ať se chytnou za nos (nebo za prdel) a vzpomenou si koho posledně volili. A jestli není náhodou některý z těch vošoustů, na které teď nadávají, právě jimi zvolený.

Nehodlám tady vést nějakou politickou agitaci, takže ani nebudu zmiňovat koho volit a koho ne, ale jen tak pro ilustraci přihodím pár postřehů. Mimochodem doufám, že tušíte, do čeho se v krajských volbách volí - nemyslím tím do urny. Krajská zastupitelstva jsou do jisté míry závislá na tom, co jim stát přiklepne, ale řekněme, že vláda nám krade daně, které pak rozděluje, a myslím, že jak je kraj úspěšný či neúspěšný ve shánění dotací, tak za to může krajské zastupitelstvo. Nemluvě o různých regionálních projektech a tak - to má kraj taky pod palcem. Takže zvolte si vládu a ta vás okrade, a zvolte si zastupitelstvo, a to vám otráví život dalšími konkrétními hmatatelnými cypovinami, vše za vaše prachy.

Jak se dělá kampaň před krajskými volbami? Opozice říká, abychom v krajských volbách vystavili účet i vládě, tzn. v našem současném stavu chtějí, aby ve volbách propadla modrá, topka a vévérky (ježiš, ty už jsou vlastně v hajzlu), a aby naopak vyhrála oranžová, případně rudá nebo černá. No pokud chcete vystavovat účet krajskému zastupitelstvu, tak je třeba se podívat, kdo v něm je. Třeba v našem kraji je to takto: oranžová - 31, modrá - 18, rudá - 11 a černá - 5 lidí. A jen tak pro info, v Olomouckém je to: oranžová - 27, modrá - 13, rudá - 10 a černá - 5. A v Jihomoravském (ať zůstaneme na Moravě): oranžová - 26, černá - 18, modrá - 11 a rudá - 10. Tož tak nevím komu vystavovat účty a za co.

Myslím, že tohle téma je na pořádnou hospodskou debatu, však on to ten Klus zpívá trefně, že umíme "…probírat všechny nepokoje v pajzlu u piva…" a že Česi stále "…věří na rytíře z Blaníku, než přijdou zvolil národ vyčkávací taktiku." Ale nezapomeňme ani na Pavla Dobeše, kteří zpívá: "…rozdrape si pyžamo, kdo chodi spať do ruži, každy ma modřinu, kde si ju zasluži." A my holt ji máme tam, kde ji máme, a nemá cenu si notovat "Pane Bože za co?" Ale už dost, nechme toho politického kydu, pro dnešek jsem si zanadával dost.

Takže až zas bude někde někdo u piva nadávat, tak ne že mu budete pokrytecky přizvukovat, pokud bude nadávat na někoho, koho jste zvolili vy. A rovnou se ho zeptejte, koho volil on/ona. Jo, a pak rychle zdrhejte.

P.S: A víte, co je na tom všem nejhorší? Člověk si to tak rozumově přebere, popřemýšlí, kandidátky přečte, a nakonec zjistí, že stejně nemá !kurva! koho zvolit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.