Říjen 2012

Sudetoněmecký katechismus

31. října 2012 v 15:15 | insider |  Zajímavosti
Insiderův blog se neštítí ničeho. Tedy téměř ničeho. A ačkoli považuji otázku českého pohraníčí (často zvaných Sudety) a jejich náležitosti k Německu za záležitost již značně vyčpělou, tak si myslím, že se tento příspěvek k našemu všeobecnému duševnímu obohacení bude hodit. A trocha historie vás nezabije.

Krajské volby

12. října 2012 v 12:41 | insider |  Nemístné postřehy
Tak jsem poslouchal rádio v autě, kterou stanici vám neřeknu, protože nebudeme nikomu dělat neplacenou reklamu, ale věřte nebo ne, bylo to to lepší ze dvou rockových stanic, které se v regionu dají chytit - pro upřesnění nebylo to to, které pouští každý den RHCHP anebo občas Paľa Haberu… Ale zpět k tomu, co jsem chtěl říct - ptali se posluchačů. Na to co by vzkázali politikům a téhle republice, když jsou teď o víkendu ty volby. A zase jsem narazil na jeden fenomén.

Chrastavský atentát

9. října 2012 v 12:03 | insider |  Nemístné postřehy
"Tak nám zabili Ferdinanda", řekla posluhovačka panu Švejkovi. "Kterýho Ferdinanda, paní Müllerová?" otázal se Švejk. "No on to vlastně nebyl Ferdinand, ale Václav", dodala posluhovačka. "Kterej?" stále se neorientoval Švejk, "ten, co po ňom pojmenovali ten flugháfen?" "Ne, ten umřel už loni." "Paní Müllerová…", začal Švejk trošku ztrácet svůj pověstný klid. "Pane Švejku, když oni toho zabitýho Václava vlastně nezabili, jen skoro," upřesnila posluhovačka, což Švejka jen definitivně zmátlo.

Není to sice tak brilantní úvod, jaký má Haškův román (kterýžto jedni obdivují pro jeho vtipnost a druzí nenávidí kvůli vytvoření českého archetypu). Ale na druhou stranu, i když je ten úvod nebrilantní, je myslím trefný. Bo co se stalo?

45 let

5. října 2012 v 11:29 | insider |  Persony
Milé čtenářstvo, nebojte se, to není můj věk, i když kdyby byl, tak bych na něj vůbec nevypadal, že? Bo vypadám mnohem hůř, ale to prosím nikomu neříkejte. Ale na druhou stranu, co se týče pánů v tomhle věku, tak můžou být ještě celkem jako Jura. Rozumějte jako že v pohodě. Ne že to budete plést s nějakým geologickým obdobím. Ono to dneska totiž bude o pánovi v dobré kondici. Tedy on už vlastně nežije, i když jeho hrob ani tělo se nikdy nenašlo, ale tak nějak si myslíme, že by byl v dobré kondici, kdyby byl naživu… I když ono se neví, zda vůbec žil, a proto ho vyřadili ze soutěže o největšího Čecha… Nu ano, bude to o Cimrmanovi, protože 4.10. je to 45 let od prvního představení divadla, které Cimrmanovo dílo propaguje, ba si dovolím říci přímo zvěstuje.

Viděno venku

3. října 2012 v 12:06 | insider |  Zajímavosti
Nejsem si jist, jak zhodnotit tento můj článeček s hádankami z novin, jelikož jsem nedostal ani jednu odpověď, ani kladnou (jakože dobrý, ale luštit to nebudu, protože jsem zrovna po obědě anebo si nejsem jist/a v rodné řeči, tak se raději nebudu ztrapňovat), ani zápornou (to je zase kokotina, ten Insider je už fakt senilní dement, tak místo, aby tady odhaloval závažné skutečnosti v našem obtížném životě, tak se tu baví cypovinama...), a tudíž nemám ani chybnou a ani dobrou odpověď (logicky), tak nevím, zda mám sem tam sem něco dát či ne. A to bych pár ukázek měl, ne že ne. A vlastně ani nevím, zda mám k těm kvízům minule zveřejňovat řešení, když to zřejmě nikdo ani nezkusil, že jo.