Zakážeme nalévat lihoviny

14. září 2012 v 12:34 | insider |  Zegrovy postřehy
Samozřejmě to nikdy není žádná legrace, když umírají lidé. Zvlášť když umírají při tak zábavné činnosti, jako je chlastání. Jakoby nestačilo to á í dé es, které se dá chytit při šukání. Ovšem u toho se dá říct, že na nás nachystala past příroda a lidi tomu jen pomohli. Takhle u metylakohoholu je to čistě fyzika, chemie a lidská blbost. Nebo mám být paranoidní a myslet si, že je to nějaký atentát na českého pijáka?Nejsem odborníkem na pátrání po čemkoli, často mám problém najít něco doma (ta chytřejší, krásnější a šikovnější z našeho manželství mi to pravidelně otlouká o hlavu), ale to je tak těžké zjistit zdroj onoho mizerného alkoholu? Jo, jasně, už nějakého člověka ze Zlína čapli, ale to bude nejspíš jen distributor, který může být vinen jen krácením daně, a ne výrobou. A kdoví jestli to není jen kouřová clona, aby to nevypadalo, že fakt ještě nikoho nechytli.
A už tu máme řešení. Tedy kromě toho, že vláda musí dle opozice zvýšit účinnost restrikcí proti pančovanému alkoholu. To jsme už zapomněli, že čím je hůř, tím víc se chlastá? Takže ne restrikce, ale blahobyt by pomohl, ne? A toho dosáhneme jak, Nečas? Že zvýšíme daně! Co na tom, že zvýšení DPH zdraží všechno, takže budem šetřit a přínos pro rozpočet bude mizivý. Ale hlavně - protože jíst a pít musíme - bude to šance pro další a další podloudníky, falešníky a podfukáře, aby nás krmili pančovaným chlebem, mlíkem, sýrem, ... a samozřejmě lihovinami. Na boj proti nim zavedeme přísnější restrikce, nabereme pořádkové síly, které budeme muset zaplatit a kde na to vezmem? No zvýšíme daně! Ojojoj, to už jsem vlastně říkal, to jste mi měli říct, je vidět za ta léta, nemám už v hlavě nic,... prostě vypitý mozek jedna radost.
Zapomněl jsem na to řešení, které je taky česky klasické - co uděláme, když je nějaký průser? No jasně, zakážeme to! Takže se zakazuje zpívat, radovat se, tancovat... ehm, to jsem zabrousil do pohádky o pyšné princezně, to se omlouvám, ve skutečnosti se zakazuje stánkařům a jiným mobilním provozovatelům a bla bla bla (dříve nebo později) všem ostatním nalévat (nebo dokonce prodávat?) alkohol, myslím nad 30 volume. Jen tak mimochodem, ono se to normálně smí? A co nějaké ty hygienické předpisy např.? Co tak zakázat alkohol rozlévat úplně ale lautr všude? Myslíte, že si dělám prdel? Dneska ráno v rádiu hlásili, že o tom naše ministerstvo zdravotnictví (zkráceně MZ = "emzácké" pro scifisty) vážně uvažuje, že by v určitých lokalitách úplně zakázalo prodej alkoholu! Tedy nevím přesně jakého, jestli do toho zahrnou i alpu, pleťovou vodu s obsahem alkoholu či rumové pralinky, ale už se fakt těším na ten suchý týden, měsíc, rok… A to si někdo na MZ myslí, že když se chlast zakáže, tak ten zlý alkohol, vlastně metylalkohol se jako vzdá a přestane zabíjet? Jakože třeba z těch nakažených lahví vyprchá? Nebo přijde po zákazu i nařízení, aby byl všechen alkohol vyrobený třeba před 14.9.2012 (jakože před dneškem) vylitý do stoupy? Nebo že by to dopadlo tak, že si budeme moct koupit jen prověřenou, rozumějte státem schválenou lihovinu (za nemalý peníz, protože ta kontrola něco stojí, že?), kterou si buď borec s borkou vyslopou doma nebo si tu flanděru můžou zajít vypiť, ovšem za jistý poplatek (pochopitelně zdaněný) do hostinského zařízení, ne? Takhle si bude každý zodpovědný co a kolik vypije. Mimochodem mám takový vtíravý pocit, že to bychom měli být i teď, ale o tom raději jen šeptem. Ovšem zdá se, že cesta pro nás vychlastané Moraváky, Slezáky i Čechy nevyjímaje, vede ne skrze zodpovědnost nalévajících (např. stánkařů) při nákupu pochybného alkoholu od podomních prodejců a už vůbec ne skrze zodpovědnost nalévajících se, kterým nevrtá hlavou, že neví, co pijou, hlavně že je to za pár drobných. Kdepak abychom si dávali bacha, to se raději necháme státem vodit za ručičku. Jako malé děti.
Tož děvuchy a chlopi - začíná se stmívat, ještě jednu na cestu a jdem...
Ale toho blbca, co tu pálenku tak domrvil, bych v tom nechal utopit, a ukazoval ho veřejně po poutích, aby bylo jasné, jak dokáže alkohol, ta sviňa, být nebezpečný a zabíjet, hajzl jeden.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.