Kvízy z novin

17. srpna 2012 v 15:04 | insider |  Zajímavosti
Dnes tu pro vás mám malé duševní cvičení, doufám, že vás nevyhodí z práce za to, že budete v pracovní době civět do monitoru a přemýšlet. Anebo že vás doma nebudou považovat za duševně méněcenného, když nebudete reagovat na dobře míněné výzvy k návštěvě pohostinského zařízení. Ale myslím, že trocha přemýšlení nikoho ještě nezabila, dokonce ani nad autodestrukčním tlačítkem.


První obrázek je vlastně recept, vypadá jako grilovací.


Mohl bych vás nechat dumat, proč se recept jmenuje "Grilované vejce v pomeranči s hermelínem", když se vlastně jedná o dva samostatné recepty, které spojuje jen použití pomeranče (v prvním případě slupka a ve druhém vnitřek), mohl bych vás nechat hledat chybějící čárky ve větách, ale to už by nebyla taková legrace. Mohl bych vás nechat přemýšlet nad smyslem textu, především nad částí "Hermelín", kdy nám Pepino hned na úvod říká: "Hermelín rozbalte z pozlátka a na něj umístěte cca 1 polévkovou lžíci vydlabané dužniny z pomeranče, kterou na drobno nakrájíte. Položte do něj hermelín, atd…". Máme tedy pomeranč položit na obal z hermelínu, a pak hermelín na to? Nebo máme na hermelín položit nadrobno nakrájený pomeranč, do kterého zase položíme hermelín? No fakt nevím, ale kvíz resp. chybka, failure, ašybka je jinde. Takže "hledej, Šmudlo". Mimochodem víte, ze kterého filmu je tahle hláška?

Už jste se rozcvičili? Druhý testík bude těžší, nebojte.


Tady budete muset najít dvě nelogičnosti. Jako malou pomoc uveďme, že Špotáková už je v pořádku. Je jasné, že část olympijských výsledků, především v atletice, museli zpravodajové zpracovávat ve spěchu nad blížící se uzávěrkou, takže jisté pochopení bych pro ně měl. Ovšem na druhou stranu, přečíst po sobě text než ho pošlu, mailem, faxem, či kdovíjak se to dneska v novinách dělá, tak to zase za tak těžké nepovažuji. Ne že mi teď bude někdo z vás otloukat o hlavu překlepy z předchozích příspěvků, já si to můžu dovolit, protože nepíšu do novin a neinkasuju za to honorář.

Našli jste to? Kdo ne, může mi napsat na email na stránce dole, osobně mu podám vysvětlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.