Vivat Karel Š. aneb Bílek ven!

20. června 2012 v 21:09 | insider |  Pohybové postřehy
Myslím, že je jasné, čemu se budu teďka věnovat. Ano, je to ta bláznivá hra a její evropský šampionát. A jelikož jsem stejně jako 90 procent fotbalových fanoušků laik, tak přidám svůj názor, a věřte nebo ne, zase budu proti Bílkovi, zase budu ten, který našim reprezentanům "nepřeje". No fakt, když si dovolíte kritizovat (já zde), tak jste nepřející Tomáš, Jiří, Franta nebo Karel. Apropos Karel - přesněji Karel Š. - jeho laický názor je zde - myslím, že měl pravdu, a pokud chcete číst víc, tak pokračujte níže.


Jo, je fakt, že český tým postoupil do čtvrtfinále, což je úspěch. Ovšem tvrdit, že to bylo navzdory kritikům, a že tým stále věřil a hrál svou hru a že to přineslo úspěch... Naštěstí nehráli svoji hru, tedy pokud budeme považovat tristní výkon proti Rusům za "jejich" hru. Naopak, zlepšili se, a to podstatně, přiznejme si, hrát o moc blběji než proti Rusákům už snad ani nešlo. Ovšem neměli by kluci usínat na vavřínech - proti Řekům se jim excelentně povedl nástup a pak už jen bránili, a to dost urputně. A proti Polákům? Na ty dolehla atmosféra a ani jejich tým nemá pořádného špílmachra (jako my Rosického), takže to sice pro naše fotbalisty byla fuška, ale soupeř je zas až tak neprověřil - a gól jsme dali z brejku a ne z nějaké krásné kombinační akce... Karel Š. měl pravdu, a je dobře, že se o tom mluví, postup do čtvrtfinále přes průměrné týmy by neměl zakrýt to, že reprezentace hraje zbaběle a má fakt haluz.

Zaplaťpánbu za trenéra Vrbu a jeho práci s Viktorkou Plzeň - mimochodem proč netrénuje repre nejúspěšnější trenér za poslední dva roky, ale nějaký Bílek? Co vlastně jako trenér dokázal? Jo, už vím, znal se s bývalým předsedou ČMFS Haškem, a to je tak asi všecko. A kdo z hráčů je nejchválenější? Hráči Plzně, ať už bývalí nebo současní. Kdo zatím skóroval za český tým? Hráči Plzně, ať už bývalí nebo současní. Kritika se snáší na Baroše, a s části je oprávněná, z části je to opět vina reprezentačního kouče. V současném systému postaveném na jakési tvořivé defenzívě (když to tak vzletně nazvu) je chudák útočník utopený vepředu a je úplně jedno, jestli je to Baroš nebo kdokoli jiný - takže mu nezbývá než to tam okopat a doufat, že to nějak klapne. Zatím neklaplo. Mimochodem už asi dva roky. Všechny týmy hrají na více útočníků, jen my a Španělé ne. Ovšem rozdíl mezi úřadujícími mistry světa a Evropy - rozuměj Španěly - a naší reprezentací je myslím jasný. Oni mají dost jiných tvořivých hráčů, a ne že ne. A řekl někdo našemu golmanovi, že už není v Čelzí a že vepředu neběhá Drogba? Že by přestal vykopávat dlouhé míče na útočníka, kterýmiž tu mičudu víceméně odevzdává rovnou soupeři? A že by někdo našim reprezentantům dovolil střílet i zpoza pokutového území? Ať nejsme jak ta Slavia, u kteréžto komentátor Míra Bosák kdysi pochyboval, zda to mají povolené?

Takže jaká bude taktika - proti Portugalcům (mimochodem není tu doufám nikdo, kdo obdivuje Ronalda, že ne?) to zabetonujem a snad...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.