Proč si nebrat dovolenou v květnu aneb nezaměstnanost stoupá

24. května 2012 v 19:14 | insider |  Nemístné postřehy

Nebudu si dělat iluze, že moje poněkud delší odmlka s někým z vás nějak zamávala, kdoví, možná jste si spíš oddechli, že je konečně pokoj. No co se stalo, nedá se odestát. Alespoň na chvíli přestávka skončila, to, zda byla způsobena nedostatkem invence (ale tu jsem neměl nikdy, takže to asi ne) nebo byla prostě jen způsobena únavou materiálu (ovšem ač jsem zase o rok starší, tak si nemyslím, že by mi už měla odcházet verbální mozková uzlina) nebo zda to bylo zvýšeným obsahem pylu z řepky olejné, těžko soudit. Nebo možná blížící se konec školního roku?


Dost úvodu, pojďme k titulku. Neberte si prosím vás dovolenou v květnu. Já si jí taky brát nechtěl. Ale musel jsem, s čímž souvisí i ta nezaměstnanost.Můj dosavadní chlebodárce se rozhodl přesunout, resp. sloučit své aktivity ze dvou míst na jedno a mezi Ostravou a polským Krakowem si vybral (považte!) Krakow... Nic proti Polákům, ale emigrovat zrovna tam, to se mi fakt nechtělo. Takže jsme si museli vybrat co nejvíce dovolené a na mně vyšel ten květen. Mohl to být hezký týden, to bych ovšem nesměl dostat za úkol vymalovat koupelnu, předsíň, a ještě pár dalších úkolů, a nakonec jsem ještě dostal kartáč za všechny své chyby za posledních deset let, no kdybyste to všechno slyšeli, tak byste přecházeli na druhou stranu chodníku, hned jak byste mě zahlédli a škrtli mě ze seznamu na ksichtbuku. Každopádně moje drahá polovička se mnou mluví sotva na půl úst a spaní se mi nezlepšilo a udělal se mi opar, prvně v životě. A do toho mi zatím chodí jen odmítavé odpovědi, co se týče mých možných budoucích zaměstnavatelů, kdo by taky zaměstnal někoho s tak krátkou praxí u korejské firmy, už skoro ve středním věku, někoho, kdo není s to doma s ničím pomoct a nic nedodělat pořádně a kdo na všechno kašle a myslí jen na jedno... Fuj, odplivl bych si nad sebou, kdyby tu nebyli lidi a koberec. Takže ještě jednou, bacha na dovolenou v květnu!


Takže ještě nějaký ten týden do konce května a pak gudbáj práce a šupkydupky na úřad pro dávku a pak? Bando nevíte náhodou o něčem? Znáte mě, výsledky za mnou žádné, ale jinak dobrý, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Olga Dekojová Olga Dekojová | E-mail | Web | 6. června 2012 v 13:41 | Reagovat

Je to smutné, že Vaše drahá polovička nepochopila, že rozčilování a hádky v tomto případě nic neřeší. Prostě muži ( jak říká paní Květa Fialová, jsou jinak vyrobení). Já jsem se sice snažila být velmi tolerantní, nikdy jsme se s manželem za 27 let manželství nehádali, ale stejně zdrhnul za mladou, krásnou, štíhlo, inteligentní, blondýnu a tou opravdu já v 60 letech nejsem a ještě jsem si dovolila udělat v 58 letech vysokou školu a k tomu jsem si dovolila starostovat. No asi jsem to přehnala, ale neunesl to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.