Pohled nahoru

21. března 2012 v 8:31 | insider |  Zajímavosti
Kdybych chtěl být tak trošičku neslušný ve smyslu dělání hanbatých narážek, tak bych začal tím, že bych vás upozornil, že byste při obcování venku měli pohlédnout k obloze, tedy především ti, co by byli/byly dole, obličejem nahoru. Ovšem vzhledem k tomu, že venku na mezích a loukách není v noci ještě ani trochu teplo, tak nepředpokládám, že by tuhle narážku někdo z vás ocenil. Takže konec neslušností.

Přičemž je zde ještě jedno riziko, které hrozí - z té noční zimy a tudíž i z nedostatku ochoty být v noci venku, ještě navíc někde mimo přesvícená města a vsi, přičemž nevylučujme ani ty, co se bojí tmy - někteří neocení ani téma tohohle krátkého článku. Bude se totiž týkat noční oblohy v dnešních prvních jarních dnech.


Proč vás vlastně nutím ohýbat krky a tímto namáhat obratle a svaly? Já vlastně nevím, přišlo mi to jako dobrý nápad, až se budete vracet z hospody nebo koncertu nebo ze stadionu, že byste zkusili zaostřit zrak na nebeskou báň, a začalo vám třeba vrtat hlavou, co to tam vlastně svítí? Není to žádný exkluzivní spektákl, ale i tak je třeba si občas uvědomit, jak jsme oproti vesmíru prťaví a zanedbatelní...

Takže kdyby jste se fakt náhodou podívali, tak byste určitě zaregistrovali velmi zářivou, úžasně zářivou Venuši, vysoko nad západním obzorem. A kousek pod ní další také slušně zářící bod, i když jasu Venuše nedosahuje, přehlédnout se nedá - Jupiter. A nakonec se ještě vyplatí kouknout i na východ, tam se pro změnu producíruje Mars, se svou lehce načervenalou barvou bude také jen těžko přehlédnutelný.


Myslím, že jste to už určitě zaregistrovali, protože to už ví kdekdo, dokonce i tchán mi kvůli tomu volal. Bylo to divné, zrovna jsem v pozici sedícího na gauči obíral prádlo ze sušáku, načež mi začal vyřvávat telefon, tak jsem se zvedl, ovšem tak nešikovně, že jsem se jebnul do ksichtu o okraj toho sušáku, abych pak zvedl tchánovi telefon, a aby mi on dal vědět o Venuši a Jupiteru. Kdyby mě nebolel pysk, asi bych se smál... On totiž má ze svého balkonu úžasný výhled především na západní stranu, tak ať holkám ukážu, jak nám ty planety svítí. Bohužel z našeho okna to vidět není, někdo ty stromy nasázel tak nešikovně...

Takže se teple oblečte, popadněte někoho, kdo vám za to stojí, a kdo vám nebude venku remcat, za ruku a hybaj ven. Přeji mraky a světlem neznečištěnou oblohu a hezký zážitek.

P.S. Proboha jen mi netvrďte, že nevíte, kde je západ a kde východ, a jak se to určuje, kurňa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.