Březen 2012

Sandra vs. Rush

22. března 2012 v 10:22 | insider |  Nemístné postřehy
Nehodlám tady vynášet nějaké rozsudky nad katolickou církví, nad feministkami, nad antikoncepcí, nad genderovými studiemi, nad vysokoškolačkami, nad liberálními Američany - Demokraty (jedna ze dvou politických stran v USA), nad konzervativními Američany - Republikány (to je ta druhá strana ze dvou v USA), nad kontrolou porodnosti nebo nad systémem zdravotního pojištění. Takže pokud někdo z vás nabyde dojmu, že straním některé straně, tak se plete. V podstatě je mi celý spor u (však vy víte kde), jen bych vám rád zprostředkoval něco, nad čím se monentálně Amíci přou, a možná vás pošťouchl k tomu, abyste se zamysleli, jak by to asi vypadalo u nás. Tedy kdyby se tady nějaká ta Sandra a Rush našli.

Pohled nahoru

21. března 2012 v 8:31 | insider |  Zajímavosti
Kdybych chtěl být tak trošičku neslušný ve smyslu dělání hanbatých narážek, tak bych začal tím, že bych vás upozornil, že byste při obcování venku měli pohlédnout k obloze, tedy především ti, co by byli/byly dole, obličejem nahoru. Ovšem vzhledem k tomu, že venku na mezích a loukách není v noci ještě ani trochu teplo, tak nepředpokládám, že by tuhle narážku někdo z vás ocenil. Takže konec neslušností.

Přičemž je zde ještě jedno riziko, které hrozí - z té noční zimy a tudíž i z nedostatku ochoty být v noci venku, ještě navíc někde mimo přesvícená města a vsi, přičemž nevylučujme ani ty, co se bojí tmy - někteří neocení ani téma tohohle krátkého článku. Bude se totiž týkat noční oblohy v dnešních prvních jarních dnech.

Vrtěti psem 2012

14. března 2012 v 15:14 | insider
Bohužel pro nás Čechy nemá fráze "Vrtěti psem" žádný skrytý význam. Tedy ne z významového hlediska. V tomhle případě chodí čeština tak nějak okolo - umí věšet bulíky na nos, mlátit prázdnou slámu, dělat z komára velblouda... Fráze má význam pro ty, kteří znají film - Vrtěti psem (Wikipedije EN nebo CZ), a právě na onen film, resp. jeho hlavní ideu se budu odkazovat i já.

Již zmiňovaná internetová encyklopedie praví, že název filmu v sobě obsahuje vtip:

"Proč pes vrtí svým ocasem? Protože pes je chytřejší než ocas. Kdyby byl ocas chytřejší, vrtěl by ocas psem." Nesrozumitelné? Tak co třeba toto: pes je veřejné mínění a ocas jsou média - ovšem v naší realitě opravdu vrtí ocas psem - co nám média nabulíkují, tomu věříme, není-liž pravda? Nebo co kdyby psem byly média a ocasem politické kampaně - ovšem pravdou je, že v rámci politických kampaní vyjde v médiích úplně všechen a jakýkoli blivajz, takže zase se vrtí psem, no ne? A nakonec by se dalo říct, že pes jsou lidé a ocasem vláda - ovšem za předpokladu, že to nefunguje jako u nás, kdy vláda (a opozice) nežije v akvárku, kde si vesele jako rybičky plavou kolem svého kamínku, oďobávají z něj řasy a absolutně netuší, co se děje za sklem. A my, jako pes, jen zíráme na to, co se v akvárku kuje, a jsme z toho úplně mimo mísu. Takže vlastně nezíráme jako pes, ale spíš jako tele na nová vrata... pak se zase vrtí psem... teletem?

Ale proč jsem se do toho pustil? Vězte, že především proto, abych vás upozornil na paralelu filmu někdy z roku 1997 a naší současnou realitou. Že se s námi zase vrtí.


Vajca

9. března 2012 v 12:54 | insider |  Nemístné postřehy
Když už si o tom štěbetají i pejsci - viz poslední strip - tak proč bychom to ignorovali my? Cena vajec šla slušně, ale velmi slušně nahoru, někde dokonce i o 100 procent. Pročpato a japato? Že prý kvůli tomu, že slepičkám nosnicím bylo třeba ulehčit životní podmínky, a zvětšit jim kotce. Takže zlá EU nám zase ztrpčuje život. Koukněme se na to ale blíže.


Ku 10000

1. března 2012 v 14:22 | insider |  Nemístné postřehy
Mám pro vás výzvu - naučte se používat Print Screen!

Ti z vás, jenž jste počítači políbení sdostatek, vy můžete první odstavec přeskočit, protože teď budu vysvětlovat, co to je, a tak, pro ty, co tolik políbení nejsou. Vynechám i uživatele počítačů MAC, protože tito jsou zpravidla také obeznámeni se zákeřnostmi a vychytávkami, jenž Apple produkuje. Na obvyklé klávesnici je tlačítko Print Screen, řekněme že spíše napravo nahoře, nad kurzorovými šipkami a ještě i nad tlačítky Delete, Home, Insert atd. Našli jste? Fajn, teď si ještě otevřete aplikaci Windows Paint, česky Kreslení. Vím, je to blbá aplikace, ale nám stačí. A teď pokud jste ono tlačítko Print Screen stiskli správně, tak v aplikaci Kreslení dejte Vložit (Ctrl+V), a to co jste zrovna měli na obrazovce, se vám tam překlopilo. Bezva, no bylo to tak těžké?

A teď proč toto. Blíží se 10000. návštěvník, a Insider by ho chtěl nějak odměnit. A kdo bude mít obrázek, kde bude počítadlo (viz obrázek)
přesně na 10000 (hned ten první číselný údaj Celkem), nebo ten opravdu nejblíž, tak ten by mohl dostat odměnu. Sice ještě nevím, co by to mělo být, ale třeba mě ještě něco napadne. Nebo necháme tu vítěznou osobu, ať si vybere, ovšem předpokládám, že to bude osoba ne ducha mdlého a nevymyslí si nějakou kravinu. Nenapadá vás něco? A pro ty z vás, kteří se aspoň naučíte používat "printskrýn" mám útěchu - může se vám to hodit.

Takže zdar a zase někdy!