Bazaly

20. února 2012 v 10:22 | insider |  Pohybové postřehy
Bazaly, Bazaly,
rubané do skály
na kopci nad městem
byly ste, už neste
včera vás prodali

Tak už ne jenom Bazaly... Už je prodaný celý Baníček...


Máme si oddechnout úlevou, že éra tenisty Vacka, a po něm menežera Petery, který byl nejprve Vackovým zákulisním nitkařem, a pak 95procentním vlastníkem, ve vedení klubu skončila? Skoro deset let trvala jejich vláda v klubu, který měl dle Hadamczika tehdá 100 mil Kč plus, a teď má 100 mil Kč mínus. A to prý ještě nalilo město Ostrava za poslední roky do Baníku nějakých dalších 85 milionů, a taky údajně zaplatilo vyhřívaní trávníku, což byla jedna z dřívějších podmínek, aby mohl FCB pokračovat v lize na Bazalech. Hadamcziku, ty chachare, pročs to tehdy prodával? To je nám teď platné, když fňukáš nad prodejem... A teď ten sám SMK Reality Invest, který těsně před koncem roku 2011 koupil stadion (Insiderova reakce zde), koupil za nezveřejněnou částku celý klub.

Včera vás prodali
za blbých pár korun
už nikdy nepudu
vstříc svému osudu
přes řeku nahoru

Už máme i pilíře - projekt s názvem Zachraňme Baníček se skládá ze tří: Zachraňme klub, Zachraňme ligu a Zachraňme Bazaly. Zachraňme klub, který se potácí v dluzích, nový majitel odvážně tvrdí, že se chce domluvit s věřiteli na nějakém tříletém rozpočtovém plánu... Zachraňme ligu - no vzhledem k tomu, že kádr nijak extra neposílil... Tedy pokud se náhodou nechytí ten nový Jugoslávec, který se o zájmu FCB dozvěděl od kamaráda Svěrkoše... Hele, nemáte někdo nějakého kamaráda, který by si taky chtěl kopnout? A co k Bazalům? Tady máme dokonce i prezentaci, z níž pocházejí i přiložené obrázky. Což o to, výhled z oné vyvýšené tribuny na město by mohl být krásný, ovšem vzhledem k nikdy nemizejícímu smogu (kterého navíc nejspíš neubyde, i když zanikne povinnost znečišťovatelů platit za znečišťování pokuty, čímž se zvýší jejich konkurenceschopnost, haha), budem rádi, když uvidíme na hlavní tribunu... A nezapomeňme na výborný příklad pražské Slavie, a na její osmileté čekání na nový stadion... Nehledě na to, že za FCB nestojí žádný bývalý ministr nebo náměstek...

Přes řeku nahoru
do svého sektoru
vlevo pod hodiny
do svojí rodiny
bláznů a magorů

Vypadá to krásně, ale máme se raději začít třást, nemyslím ovšem chladem, nad definitivním osudem FCB? Opravdu si SMK Reality Invest myslí, že město Ostrava do klubu vrazí nějaké penízky? Těch 10 milionů, které jim zastupitelstvo schválilo, je fajne, ale na nový stadion to nejspíš stačit nebude. A proč by město vlastně mělo do stavby pro soukromého vlastníka investovat? Máme se začít bát, že to dopadne jako v Brně? Ptám se teď, když se začíná potichu a opatrně šeptat v zákulisí, že ani ten "náhradní" vítkovický stadion nesplňuje předpisy ČMFS, takže na něm možná FCB taky nebude moct hrát, máme se začít bát?

Modrobílé šály
po nebi uplavaly
a já bych chtěl taky
plavat mezi mraky
nad svými Bazaly.

(vložené veršíky jsou přepisem písně fanouška Nohavicy a píseň je k dispozici k poslechnu na www.nohavica.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.