Únor 2012

Bazaly

20. února 2012 v 10:22 | insider |  Pohybové postřehy
Bazaly, Bazaly,
rubané do skály
na kopci nad městem
byly ste, už neste
včera vás prodali

Tak už ne jenom Bazaly... Už je prodaný celý Baníček...

Přímá volba prezidenta

13. února 2012 v 10:33 | insider
Tak nám senátoři podpořili návrh Sněmovny o přímé volbě prezidenta. K čemu je takový zákon dobrý? K čemu je možnost volit prezidenta přímo nám Čechům prospěšná? Zlevní nafta? Zruší teleshopping? Bude lepší počasí? Začne Petera sypat peníze zpátky do Baníčku?
Ne, ne, ne a ne. Jsem toho názoru, že to byla, je a bude energie promrhaná na kokotiny, nic víc. Obě komory našeho zákonodárného systému opět potvrdily svou impotenci, zbytečnost a odtržení od reality.

Na začátku roku 2013 budeme vybírat našeho nového prezidenta, VK totiž končí mandát 7. března 2013.

Technicky to znamená, že naši novou "hlavu" státu budou volit všichni voliči podobným většinovým systémem, jakým volí senátory. Prezidentem se stane kandidát, který v prvním kole obdrží nadpoloviční většinu hlasů. Pokud se tak nestane, bude se konat za čtrnáct dnů druhé kolo volby, do něhož postupují dva nejúspěšnější kandidáti z prvního kola.

Něco k ACTA

9. února 2012 v 11:17 | insider |  Nemístné postřehy
Když už jsem se tady minule vykecával na téma amerických "protipirátských" předpisů, nemůžu tedy vynechat ani ten evropský - ACTA. Jelikož už o tom dneska mluví kdekdo, tak proč nepřispět se svou neinformovanou a laickou špetkou na hromadu. Jedni říkají, že je nebezpečnější než ty americké předpisy, druzí zase tvrdí, že je to jen jakási zastřešující dohoda, a že u nás už protipirátské zákony máme a jen je třeba je dodržovat.

ACTA - (anglicky Anti-Counterfeiting Trade Agreement, česky Obchodní dohoda proti padělatelství) je vlastně obchodní dohoda proti padělatelství mezi Evropskou unií a jejími členskými státy, Austrálií, Kanadou, Japonskem, Korejskou republikou, Spojenými státy mexickými, Marockým královstvím, Novým Zélandem, Singapurskou republikou, Švýcarskou konfederací a Spojenými státy americkými.