Reality show 'Kdo přežije'

17. ledna 2012 v 11:16 | insider |  Zajímavosti
Dostávám emailem spostu spamu, ale občas i věci, které opravdu dokáží pobavit - a tahle byla jednou z nich. A když jsem se přestal smát, rozhodl jsem se, že nepošlu tento email "ženám, které znám a všem mužům, o kterých si myslím, že to rozdýchají" (jak bylo uvedeno v emailu), ale že to rozmáznu ve velkém a naplno tady. (Ne že někdo řekne, že jsem to nerozdýchal, protože pokud to řekne, riskuje.)

Dovolím si vytrhnout poslední větu původního emailu a dovolím si ji předložit hned na začátku, to abyste věděli proč v komentářích reaguju na hrdý titul "máma" a o čem to vlastně celé je. Cituji: "Pokud poslední muž nevyhraje, může tuto hru hrát znovu a znovu po dalších 18-25 let a nakonec si za to vysloužit hrdý titul 'máma'."

Nikdy jsem netvrdil, že úděl maminek je lehký a že by jim jejich manželé, resp. otcové jejich dětí neměli pomáhat (nebudu komentovat úšklebky své ženy, kdyby tohle četla). Nikdy jsem netvrdil, že jsou chlapi kdovíjak vhodní na partnerský život společně s dětmi. Ale protože z podmínek téhle reality show vycházejí muži jako jednoznační blbci, s čímž se nemůžu ztotožnit - takže jako starému rejpalovi mi to nedalo, abych nedodal některé komentáře, a doufám, že je taky rozdýcháte...


Komentáře se budu snažit odlišit tím, že je uvedu v závorkách a kurzivou.

...
Subject: hledají se účastníci pro novou reality show

Další řada seriálu 'Kdo přežije'

6 ženatých mužů bude na 6 týdnů převezeno na ostrov, každému bude svěřeno 1 auto a 3 děti. (Pozn. - jelikož se jedná o vtip na úkor mužů, nechápu, kde se tady vzalo to auto a jakou má souvislost s hrdým titulem 'máma')

Každé z dětí bude hrát 1 sport a k tomu navíc hrát na 1 hudební nástroj.

Na ostrově není žádný fast food. (Pozn. - jakoby mámy nikdy nenakupovaly ve fast foodech párky v rohlíku pro své ratolesti, haha)

Každý muž se musí:
- postarat o své 3 děti
- udržovat svůj přidělený dům v čistotě a pořádku, dělat s dětmi domácí úkoly, vařit, prát a platit všechny příchozí účty z omezeného rozpočtu. (Pozn. - proč je tu rozpočet omezený? Dává snad manžel/partner autorky tohohle vtipu k jejich spotřebě jen nějakou omezenou částku? Nemá snad dneska spousta lidí společný účet? A kde je žehlení?)

K tomu všemu bude muset každý muž každý týden stanovit rozpočet na potraviny. (Pozn. - dámy promiňte, ale stanovujete si na týden nějaký rozpočet, ať už na potraviny nebo na něco jiného? Třeba na nezbytně nutné a obsahově prázdné hovory z mobilních telefonů?)

Každý muž si musí zapamatovat narozeniny všech příbuzných a známých a každému z nich včas poslat přání (nikoliv e-mail!!!) (Pozn. - v dnešní době, kdy je tak snadné a levné poslat přání přes počítač, případně přes SMS, se už ani většina maminek neunavuje posíláním přáníček, i vzhledem k tomu, že na poštách stále platí "dneska podáte, zítra ztratíme...", s ohledem na to, že třeba zrovna facebook je dobrý na pamatování narozenin, a nemyslím si, že obvyklá máma zná datumy narozenin všech příbuzných a známých, nehledě na to, že není problém si vzít kalendář, napsat si to tam a pak to tam i najít, tedy za předpokladu, že člověk umí číst a psát)

Každý muž také musí vzít každé ze svých dětí na očkování, na prohlídku u zubaře a k holiči. Musí také neplánovaně s každým dítětem alespoň jednou navštívit pohotovost.

Také musí péct koláče a chystat občerstvení pro návštěvy. (Pozn. - tady bych já osobně určitě vypadl ze soutěže)

Každý muž bude zodpovědný za dekoraci svého přiděleného domu, vysazování a udržování zahrady a květin. (Pozn. - pardon, ale tohle nepovažuji za nezbytnou funkci k tomu, aby se kdokoli stal 'mámou'. To že osamělé "vdovy" v satelitních městečcích nemají do čeho vrtnout a realizují se v dekorování, to je jejich problém).

Muži budou mít přístup k televizi pouze pokud všechny děti spí a všechny domácí práce jsou udělané. (Pozn. - Hnus, absolutní hnus, kdo tohle vymýšlí?)

Muži musí:
- každý den nosit make-up (Pozn. - jak to souvisí s tím být hrdá 'máma'?)
- holit si nohy (Pozn. - opět jak to souvisí s tím být hrdá 'máma'? Autorka si zde asi myslí, že se dá obličej bezvadně oholit těmi rychlými tahy, kterými si v televizi holí modelky nohy, ne? Anebo že ne to jdou aplikovat nějaké náplasti...)
- zdobit se šperky (Pozn. - jak to souvisí s tím být hrdá 'máma'? A jsou tyto šperky koupeny z ušetřených peněz z týdenního rozpočtu?)
- nosit stylovou, avšak nepohodlnou obuv (Pozn. - když je nepohodlná, tak proč si ji proboha kupuje?)
- vytrhávat si obočí (Pozn. - au au au)
- a udržovat hezké nehty na rukou i nohou. (Pozn. - tenhle argument beru, i když opět nechápu, jak to souvisí s tím být hrdá 'máma'?)

Během jednoho z těchto šesti týdnů budou muži trpět příšernými bolestmi břicha a zad a mít nekontrolovatelné výkyvy nálad, ale ani jednou si nepostěžují a nebudou zanedbávat žádné ze svých úkolů. (Pozn. - sorry holky, ale že byste si ani jednou nepostěžovaly, anebo se ani jednou na tenhle nemilý stav nevymluvily, tak tomu nevěřím)

Každý muž musí chodit na rodičovské schůzky a také brát děti do parku. (Pozn. - a taky je učit jezdit na kole, střílet z praku, utírat nos a oprašovat kolena)

Každý večer budou muset dětem číst pohádky a každé ráno jim nachystat snídani, obléct je, vyčistit jim zuby a učesat je. (Pozn. - dítě věku 4 let by mělo být schopné se obléct a umýt si zuby samo - pokud to není lenivý američánek...)

Na konci šestého týdne bude všem mužům dán test a ti musí prokázat znalost následujícího:
- datum narozenin každého z dětí
- výšku a váhu každého z dětí (Pozn. - nevšiml jsem si, že by v zadání bylo uvedeno, že je známa startovní váha a výška dětí)
- velikost oblečení a obuvi každého z dětí a jméno jejich lékaře.
- porodní váhu jednotlivých dětí a čas jejich narození (Pozn. - holky, promiňte, ale k čemu je tenhle údaj dobrý?)
- oblíbenou barvu každého dítěte (Pozn. - nechci malé děti urážet, ale jejich oblíbená barva se mění podle toho, jakou Hello Kitty mají zrovna na tričku), oblíbené jídlo (Pozn. - to se mění přesně podle toho, co mají zrovna na stole, protože to jim zpravidla nechutná), oblíbenou píseň (Pozn. - jak vysvětlíte dítěti, co je to oblíbená píseň? Ta, kterou se zrovna naučilo ve školce? Ta, kterou zrovna slyšelo z rádia?), oblíbený nápoj (Pozn. - to je stejné jako s jídlem), oblíbenou hračku (Pozn. - tohle je opravdu jediné důležité z tohohle výčtu), to čeho se nejvíce bojí (Pozn. - jen aby se nebály nejvíce své matky) a čím by chtěli být až vyrostou (Pozn. - co na tohle říct?)

Každý týden děti vyřadí z ostrova jednoho muže v závislosti na jeho výkonnosti a poslední muž vyhraje jedině tehdy, pokud bude mít i po tom všem chuť na intimní chvíle s jeho manželkou. (Pozn. - tohle je rána pod pás i pro vás holky, jednoznačně z toho totiž plyne, že hrdá a skvělá máma, která splňuje všechny výše uvedené předpoklady kladené na účastníky reality show, je přístupná intimním chvílím jen 1x v životě - a to při početí trojčat - protože jinak chodí do postele zbitá jak pes a jak jinak přijít ke třem dětem, že?)

Pokud poslední muž nevyhraje, může tuto hru hrát znovu a znovu po dalších 18-25 let a nakonec si za to vysloužit hrdý titul 'máma'.
...

P.S. Tak co vy na to?
P.P.S. Prosím vás, až někdo potkáte tu krávu, co to psala, kopněte ji do zadku za mně. A až to rozdýchá, řekněte ji za co.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.