ČT a děti a Kavčí hnízdo

12. ledna 2012 v 11:27 | insider |  Nemístné postřehy
Nikdy jsem se netajil tím, že jsem nějaký tuze aktivní vyhledávač originálních témat, a netvrdil jsem, že se nenechávám inspirovat tím, co si někde přečtu. Aji v tomto případě jsem byl zasažen tímhle článkem, přičemž jej vlastně nemusíte číst, protože moje reakce je v podstatě hodně podobná, akorát že nejsem matka. Ale na druhou stranu je nutno přiznat, že pokud si nelibujete v mém neohrabaném stylu a nekorektních narážkách, ta matka se vyjadřuje podstatně lépe a její článek má lepší švih, styl, a vůbec je víc sexy a tak... Nebudu se zlobit, když se vám bude její příspěvek líbit víc, ale naserete mně, když budete její blog preferovat před mým.


Proč si myslím, že její článek je lepší? Tak třeba proto, že používá cizí slova, která nejsou zase až tak často užívaná, a navíc je používá ve správném kontextu - vemte třeba jen to slovo "filipika". Drazí přátelé, chytněte se za nos a přiznejte, kdo z vás ví, proč a kdy toto slovo použít, co? ("Správně je diploidní, sedněte si, máte to za pět" - to nic, nepřepnuli jste na jiný kanál, to se mi jen vybavila hláška našeho biologáře Vlčka z gymplu - s ohledem na spolužáka jsem vynechal jeho příjmení?). Nebo slovo "herdek" - krása, "herdekfilekdonrvetrkrucajselement!"...

Ale zpět ke Kavčímu hnízdu. Už jsem tu o Večerníčku a jeho přesunu na Dvojku psal zde, a už tehdy jsem měl na pana Fridricha zlost, když považuje dnešní děti za minoritní cílovou skupinu - a kdo se mu na tu televizi bude dívat, až my všichni oslepnem z chlastu a šera ze šetřících žárovek (jediných schválených v EU), co? Nikdo. Asi vidí do budoucnosti jiný trend nebo ho zajímá jen výhled tak po špičku nosu.

Mým dětem to hlavou nevrtá, ale mně ano - vypadá to, že odpoledne v ČT začíná až v pět, protože upoutávka opravdu odvážně tvrdí, že se budou dětičky bavit celé odpoledne. No otázku času necháme koňovi, vždyť neexistuje konsensus ani v tom kdy začíná jaro, léto, podzim, zima, tak co?

Mým dětem je jasné, proč je na Dvojce jednolitý blok od pěti do čtvrt na osm - no proto, aby byly pohádky dohromady s Večerníčkem, nejspíš aby mu nebylo smutno. To že se v tom Večerníček celkem ztrácí, je nabíledni. A až se úplně ztratí, no co se stane? Vypadne ta nekorektní, únavně se opakující a hlavně reklamě překážející znělka, a bude to. Však dneska už děcka na Večerňajs stejně nehledí, koho by zajímal Kuba Kubikula od nějakého Vančury... Nebo takoví přežitkové jako Křemil a Vochomůrek... Ještě že se tyhle pohádkové seriály dají sehnat na DVD...

Ovšem vzhledem k tomu, že počasí na další den je na Jedničce oznamováno před zprávami, a kryje se s blokem Hnízda, tak přiznávám, že jsem začal sledovat předpověď na jiném programu, není někde chyba?

Taky jsem se divil, co bude tou výplní bloku okolo Večerníčku. Tipoval jsem to na Čáryfuka, tak tedy na toho ještě nedošlo, pravda, ale Disneyho seriál Přestávka, který je takovým velmi, ale velmi krotkým, hnusně korektním, slušným a správňáckým náhledem do života amerických čtvrťáků, tak to je taky věc. Shlédl jsem díl, kdy nebohým čtvrťákům umřel křeček Spídy - bez ohledu na to, že byl neuvěřitelnou (ale nečekám, že záměrnou) satirou o inteligenci Američanů, kteří se přišli poklonit Spídymu na jeho funus - objevili se nějací vysokoškoláci v americkofotbalových oblečcích, nějací další dospělí v čele s řidičkou školního autobosu a pak ještě starosta - přičemž byli hrozně frustrovaní ve chvíli, kdy se dozvěděli pravdu, že onen mrtvý křeček vlastně není ten sám jako jejich Spídy z jejich 4. třídy, kterou absolvovali před 5, 10, 20 lety... Sorry, ale nenajde se mezi váma někdo, kdo si myslí, že se křeček dožije 40 let, že ne? Blbý je, že Valinka to nepochopila - tedy nepochopila pointu, když mladý, chytrý, správný čtvrťák (který si neumí nasadit kšiltovku správně) na konci prohlásil, že tenhle obřad je něco jako uctění památky všech křečků, všech Spídyjů... Co to dělá v hlavě Leonce, to netuším, musím to s ní nějak nenápadně probrat, ale vzhledem k tomu, že včera měla k jinému dílu seriálu taky nějaké doplňující dotazy, tak nejspíš asi taky guláš.

Valča už tu Přestávku nesleduje, jde se umýt a pak si raději prohlíží Čtyřlístek nebo třeba Kocoura Vavřince. A to je ten dopad, který celé Hnízdo u nás doma má - děti sedí u televize méně než předtím - Kouzelná školka se v onom bloku taky ztrácí, takže si na ní ne vždy vzpomenou, a na Večerníček je zavoláme, (pokud mají uklizeno), a tak nezbývá než vedení ČT poděkovat, protože udělalo správný krok v tom, jak dostat děti od televize k jiným aktivitám, bezvadné, děkuji!!!

P.S. Ehm, byl to ten pravý důvod vzniku Kavčího hnízda? Jen aby to nebylo spíš tak, že si tím Hnízdem milá televize nadělala do vlastního hnízda...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blackadder Blackadder | 13. ledna 2012 v 9:15 | Reagovat

Musím jen souhlasit. Kouzelnou školku zapomínáme pouštět včas, Večerníček se snažím udržovat, protože je to klasika, Přestávku jsme viděli dva díly a je to šílenost. A vysílací čas Počasí je na bzum. Takže se opakuji :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.