Leden 2012

SOPA/PIPA

27. ledna 2012 v 11:50 | insider |  Nemístné postřehy
Jelikož nepovažuju činnost izraelských hackerů proti otravným arabským sousedům za válku, ale za sebeobranu, tak můžu klidně prohlásit, že se už válčí i na internetu. Na jednu stranu jde v téhle válce vlastně o hovno, protože nejde o život, jde totiž konkrétně o to, zda bude nadřazena svoboda slova, projevu, sdílení informací atd. nad svobodou vlastnit majetek (v tomto případě duševní), anebo naopak. Momentálně jsou v ofenzivě ti, co by raději ty majetky. A o tom to dneska bude.

Teď k titulku - jde totiž o SOPA (Stop Online Piracy Act)[*1] a PROTECT IP Act (Preventing Real Online Threats to Economic Creativity and Theft of Intellectual Property Act)[*2], neboli ještě zkráceněji PIPA.

Jeden barák v Havu

20. ledna 2012 v 10:30 | insider |  Zegrovy postřehy
Většina z vás tuhle budovu nejspíš nikdy neviděla, a v podstatě vás ani nemusí zajímat. Je totiž určena k demolici. Já k ní ale mám lehký, řekněme velmi lehounký sentimentální vztah. Strávil jsem v ní relativně dost času. Tedy v poměru s časem, který jsem strávil na záchodě, ve škole, v posteli, v hospodě, případně na úřadech, se to srovnat nedá, ale když se podívám na záběry z vestibulu - níže - vybaví se mi vzpomínky na mé bezstarostné mládí... Je to nádraží, abyste věděli, nádražní budova Českých drah v Havířově. A je opravdu určena k demolici.Reality show 'Kdo přežije'

17. ledna 2012 v 11:16 | insider |  Zajímavosti
Dostávám emailem spostu spamu, ale občas i věci, které opravdu dokáží pobavit - a tahle byla jednou z nich. A když jsem se přestal smát, rozhodl jsem se, že nepošlu tento email "ženám, které znám a všem mužům, o kterých si myslím, že to rozdýchají" (jak bylo uvedeno v emailu), ale že to rozmáznu ve velkém a naplno tady. (Ne že někdo řekne, že jsem to nerozdýchal, protože pokud to řekne, riskuje.)

Dovolím si vytrhnout poslední větu původního emailu a dovolím si ji předložit hned na začátku, to abyste věděli proč v komentářích reaguju na hrdý titul "máma" a o čem to vlastně celé je. Cituji: "Pokud poslední muž nevyhraje, může tuto hru hrát znovu a znovu po dalších 18-25 let a nakonec si za to vysloužit hrdý titul 'máma'."

Nikdy jsem netvrdil, že úděl maminek je lehký a že by jim jejich manželé, resp. otcové jejich dětí neměli pomáhat (nebudu komentovat úšklebky své ženy, kdyby tohle četla). Nikdy jsem netvrdil, že jsou chlapi kdovíjak vhodní na partnerský život společně s dětmi. Ale protože z podmínek téhle reality show vycházejí muži jako jednoznační blbci, s čímž se nemůžu ztotožnit - takže jako starému rejpalovi mi to nedalo, abych nedodal některé komentáře, a doufám, že je taky rozdýcháte...

ČT a děti a Kavčí hnízdo

12. ledna 2012 v 11:27 | insider |  Nemístné postřehy
Nikdy jsem se netajil tím, že jsem nějaký tuze aktivní vyhledávač originálních témat, a netvrdil jsem, že se nenechávám inspirovat tím, co si někde přečtu. Aji v tomto případě jsem byl zasažen tímhle článkem, přičemž jej vlastně nemusíte číst, protože moje reakce je v podstatě hodně podobná, akorát že nejsem matka. Ale na druhou stranu je nutno přiznat, že pokud si nelibujete v mém neohrabaném stylu a nekorektních narážkách, ta matka se vyjadřuje podstatně lépe a její článek má lepší švih, styl, a vůbec je víc sexy a tak... Nebudu se zlobit, když se vám bude její příspěvek líbit víc, ale naserete mně, když budete její blog preferovat před mým.

Ostravská Fukušima?

6. ledna 2012 v 23:40 | insider |  Nemístné postřehy
Zdá se, že v Ostravě se staví elektrárna. A to prosím pěkně v centru města. Ne že bych byl tak originální a vymyslel to já. Jménu tomu všemu dali jako vždy nějací vynalézaví lidé z lidu. A tím inspirovali pár lidí, kteří se na to koukli z pohledu odborníků a kápli na to. O čem že je řeč?