Slavnosti v Havu

15. srpna 2011 v 14:40 | insider |  Zajímavosti
"Česká národní společnost je nejenom malá, ale malicherná, nacpaná a ucpaná maloměšťáckými a šosáckými názory."

Buďte srozuměni s tím, že to porovnávání bude kulhat. Bude silně kulhat. Porovnávání bude přitažené za vlasy. Bude hodně přitažené za vlasy. Ale jak jinak chcete udělat něčemu reklamu, když to nenafouknete do obřích rozměrů, i když si nemyslím, že by někteří chtěli udělat akci Prague Pride reklamu, spíš si teď možná říkají, že měli svoje názory nechat hezky pod papírem (tak jako na ostravsku takzvaný hřib "podpapiřok"), a ne to ještě rozdmýchávat a rozdmýchávat... Ale možná byli byli vedeni snahou na něco upozornit, protože když to nenakopnete hezky z kopce, tak to s tím oním (a je jedno, co to vlastně v tu danou chvíli je), může velmi rychle jít hezky s kopce... Chci se zmínit o Havířovských slavnostech 2011.Je na čase vás upozornit na tuto monstrózní akci. Jak nad tím tak přemýšlím, tak je to největší městský open-air festival v Česku. Jasně, jsou i větší akce, různě na letištích, nebo na hřištích, ve štěrkovnách a tak. Ale stojí za nimi město, obec tak nějak úplně, že si to vetkne i do názvu? A pořádá ty akce vždycky město? Pokud tomu tak je, a můj názor o velikosti onoho havířovského fesťáku je mylný, opravte mně, a já se tu veřejně omluvím a uvedu vše na pravou míru.

Letos to budou tři dny nabité hudbou, víceméně všechno na ragbyovém hřišti v centru města, od Tří sester přes Status Quo, Kabát a Toxique. Jenže ne jen tenhle blyštivý líc má tenhle festival. Stejně jako pochod a snaha o nejteplejší den tohoto léta v Praze, tak i tento festival v sobě skrývá hluboké politikum. Ba co hůř, stejně jako jsou homosexuálové devianti (údajně) sexuální, tak jsou devianty (údajně) i levicovými, a stejně tak je i tento havířovský festival levicový a škodlivý.

Už jenom to slovo "slavnost", to zní tak hrozně rusky a levicově... slávnosť... (mimochodem rusky se slavnost řekne: празник)

Tentokráte to bude akce, které se zúčastní především heterosexuální mužové a ženy (prostě tak usuzuji z počtu pravděpodobnosti), ovšem budou tam i křesťané? To asi ne. Už jenom kvůli tomu alkoholu, co se tam vychlastá, to má být výchova ke správnému pravicovému, křesťanskému a konzervativnímu smýšlení? A těch klobás a bramborových placek kolik se tam sežere, to jako Hav pořádá nějakou oslavu plebejského jídla, oslavu nezdravého stravování, prostě oslavu obžerství nejhrubšího zrna?

No ano, ono to totiž má naprosto nepopiratelnou levicovou historii - už od minulého století se totiž na Ostravsku každoročně slavily takové ty hornické svátky, logicky zpravidla kolem Dne horníků, kterýžto připadá na 9.9. - i když už vlastně nevím, jestli je to ještě v kalendáři. A tam se prováděla nějaká produkce pro horníky a jejich rodiny, horníci si tam zpravidla bleskově ožrali držku, a jelo se zase domů. A protože tohle začalo v době, kdy ještě horníci požívali jakési cti (byť občas neopodstatněné), což bylo v době komunismu, a teď se v tom vesele pokračuje, i když se to jmenuje jinak, ovšem ve stejném termínu okolo Dne horníků, tak je levicová stopa naprosto jasná a viditelná. Navíc radnice v Havířově je už řadu let taky hezky oranžovočervená, takže na čase, aby se ozval NĚKDO Z HRADU A VYSVĚTLIL NÁM, JAK SE TO MÁ SPRÁVNĚ DĚLAT!!!

Jenže to se asi nestane, protože:
za a) když jde o chlast, tak jsme všichni v jednom šiku
a za b) Hele, kdo by se staral vo nákěj ten Havýřov, viď? A de to páni vlastně je? Jó, venkov, u tý špinavý Vostravy, jak tam maj tu Chlívkovou ulici nebo co, cože, že je to Stodolní? Dyk je to jedno, se na ně můžu vyprdnout... na vidláky ňáký...

P.S. plakát zde a více zde

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.