Prague Pride II

5. srpna 2011 v 15:51 | insider |  Nemístné postřehy
Musím přiznat, že jsem byl trochu zbrklý. Označil jsem totiž někoho za "megavola" a netušil jsem, že se vynoří další uchazeč. A je jedno, jestli si říká "kryptofašista" nebo "vícekancléř". Bohužel se mi nepodařilo na Wikipedii zjistit, co přesně tato funkce v Česku obnáší (ani kryptofašista ani vícekancléř), ale myslím, že VK si svého vícekancléře udržuje jako takového dvorního šaška. Takový dvorní šašek byl od toho, aby bavil panstvo mj. svými extravagantními kousky. Mezi jeden z nich patřilo právo beztrestně říkat, co si myslí (i když s tou beztrestností to bylo nejspíš stejně iluzorní), v historii několik takových "moudrých bláznů" určitě najdeme - ať už to byl kouzelník Žito nebo bratr Paleček. Ale přirovnáním k dnešnímu dvornímu šaškovi - ježišbardón - vícekancléři, bych oba výše zmíněné "blázny" urazil. A tak si současný vícekancléř říká, co chce, a protože ho VK zaměstnává, a tím nad ním drží ochrannou ruku, (že by s ním ve skrytu duše souhlasil?), tak jsou jeho názory opravdu velmi extravagantní. Nicméně máme svobodu projevu a s jako takovou musí vícekancléř počítat s tím, že se k jeho názoru budou se svými názory ozývat další. Tudíž i já.


Bez ohledu na to, že v pozadí celého článku není pochod, ale vnitrostranické pnutí v ODS, (a taky to hnusné léto, kdy spousta mužů nemá možnost odkrvit mozky očumováním holek na koupalištích), tak vícekancléř tvrdí:

"Nátlaková akce homosexuálů, která proběhne v Praze pod pěkným českým názvem Gay parade, totiž není nevinnou legráckou. Je vážnou politickou demonstrací určitého hodnotového vidění světa. Světa, v němž klasická rodina již nehraje žádnou roli. V němž hluboké národní tradice a kulturní kořeny ožírá obluda multikulturalismu. Světa, v němž sexuální či jakákoli jiná deviace je povýšena na ctnost, abnormalita na normu, destrukce společnosti na posvátný Pokrok. Kde občanské svobody nahradila lež takzvaných lidských práv a první mezi nimi, svobodu projevu, cenzura politické korektnosti, jak se dnes politicky korektně říká obyčejnému pokrytectví. Začne-li se politik zaklínat "xenofobií", je přece jasné, do jakého tábora patří. Vždyť kdo upírá deviantním spoluobčanům právo veřejně demonstrovat za prosazení hodnotového světa, v němž již řadu let je jediným "ohroženým druhem" typicky běloch, heterosexuál a křesťan, v němž občanské ctnosti jako vlastenectví jsou denně vystaveny plivancům na mediálním pranýři? Šokující však je, když se tohoto pokřiveného hodnotového světa zastává a dokonce ho svou autoritou "zaštiťuje" údajně pravicový primátor či poslanec."

Proboha o čem to ten člověk mluví? Politická demonstrace? Že by vstávala z mrtvých NEI? (že někteří z váš netuší, co se pod tou zkratkou skrývá?) Tvrdí, že občanské svobody byly nahrazeny tzv. lidskými právy, a přitom se mu nelíbí, že chce někdo v souladu se svou občanskou svobodou něco ve městě uspořádat? Nelíbí se mu, že svoboda projevu je nahrazena cenzurou politické korektnosti, to jakože když dovolíme gayům a lesbám uspořádat festival, tak popřeme něčí svobodu projevu? Vícekancléř má pravdu s tou cenzurou politické korektnosti, ale ta se týká spíš toho, že jsou cenzurovány myšlenky zdravého rozumu, a s lesbama a gayema to nemá nic společného. Jaké prosazení hodnotového světa? Opravdu se bojí toho, že homosexuálové ovládnou svět? Pokud vícekancléř opravdu věří, že došlo k neposkvrněnému početí Panny Marie, tak potom to chápu. A i kdyby - museli bychom potom všichni povinně do kostela nebo dohola nebo pro rudou knížku? Ano, typický běloch, heterosexuál a pivař je v dnešním multitkulturním světě (to vícekancléř trefil přesně) ohroženým druhem, ale neohrožují ho homosexuálové, ale spíš pseudointelektuálové a pseudointelektuálky, vovce, vohnouti, cypové a zmrdi všeho sexuálního spektra (a to vícekancléř netuší). Všimněte si, že jsem ve své definici zaměnil "křesťana", jak tvrdí vícekancléř, za "pivaře" (což není náhodou). Křesťanem se člověk stane (a je to celé na jeho svoboné vůli), takže pokud se někdo rozhodne věřit, tak tak bude dělat i přes pochody, festivaly a happeningy. Ten pivař tam je hlavně proto, že dnešní produkce velkých pivovarů je čím dál tím blíž splaškům, a nebýt menšinových (ne jen gay a lesbická menšina stojí za podporu) pivovarníků, tak už jsme dávno přešli na samohonku. A nakonec že se diví, že festival zaštiťuje pravicový primátor a poslanec za ODS? To si brzo všiml, že ODS je kryptosocialistická, jak dále tvrdí, blbý pro něj je, že na to přišel až teď…

Na závěr bych řekl, že vícekancléř pobavil a potvrdil to, co si o vrchnosti myslí Češi už asi 300 let, totiž to, že ona ta vrchnost je úplně mimo…

P.S. Možná má vícekancléř na starosti sbírky VK, třeba pera…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.