Srpen 2011

Hra a legenda

30. srpna 2011 v 14:55 | insider
Dneska tu mám pro vás jeden obrázek, není to nic těžkého, jen takové cvičení na postřeh. Pokud chcete, hledejte, pokud si chcete potvrdit, že to, co vám nabízíme ke hledání, jste opravdu našli, tak napište.


Fotka rozcestníku z Trúby - no to je toho, pche, takových už jsme viděli…

A koho dneska zajímá nějaký Štramberk, však troubů máme kolem habakuk, že?


Aj tak sa dá

23. srpna 2011 v 8:37 | insider |  Zegrovy postřehy
Dneska se budeme zabývat něčím, co kdysi Češi prohlásili za svůj národní poklad. Snad se české holky neurazí, ale o nich řeč nebude. Už jsme se tomu tady jednou věnovali (zde) - ano, je to pivo. Nechci se v tomhle příspěvku chlubit, kolik jsem toho vychlastal za tři dny minulý týden (čt, pá a so), protože by ně nejspíš rozbolela hlava, takže čísla nečekejte. Uvedu to jen tak jako možnost, jak se dá strávit čas určený každému z nás na téhle planetě.

Píseň

17. srpna 2011 v 9:35 | insider |  Zajímavosti
"Počkej, počkej nech to, to je skvělá muzika, co to je za muziku ?
"To je státní hymna ty vole."
"Jo, jasně, státní hymna, dyť já jenom že jí nehráli takle dlouho instrumentálně, tak sem na ní zapomněl..."


Jan Jeník z Bratřic

17. srpna 2011 v 8:00 | insider |  Zajímavosti
Nebojte se, nebudu vás nutit se rozteskňovat nad Máchovým Májem (..."Vy, jenž dalekosáhlým během svým,…"), ani vás nebudu nutit vzpomínat na školu a Šrámka nebo Wolkera (stejně byste si nevzpomněli ani na tu Poštovní schránku), ani vás nebudu nutit pohoršovat se nad Villonovými verši ("… tak jako mince, kterou stáhli…"), ani vás nebudu nutit dumat nad úžasnou poezií Li Po (proboha, nemluvím o bonbónech), a ani vás nebudu nutit obdivovat formu a obsah Shakespearových sonetů. Dokonce budu tak hodný, že vám představím jen jednu básničku, považte, jen jednu! To přežijete.


Slavnosti v Havu

15. srpna 2011 v 14:40 | insider |  Zajímavosti
"Česká národní společnost je nejenom malá, ale malicherná, nacpaná a ucpaná maloměšťáckými a šosáckými názory."

Buďte srozuměni s tím, že to porovnávání bude kulhat. Bude silně kulhat. Porovnávání bude přitažené za vlasy. Bude hodně přitažené za vlasy. Ale jak jinak chcete udělat něčemu reklamu, když to nenafouknete do obřích rozměrů, i když si nemyslím, že by někteří chtěli udělat akci Prague Pride reklamu, spíš si teď možná říkají, že měli svoje názory nechat hezky pod papírem (tak jako na ostravsku takzvaný hřib "podpapiřok"), a ne to ještě rozdmýchávat a rozdmýchávat... Ale možná byli byli vedeni snahou na něco upozornit, protože když to nenakopnete hezky z kopce, tak to s tím oním (a je jedno, co to vlastně v tu danou chvíli je), může velmi rychle jít hezky s kopce... Chci se zmínit o Havířovských slavnostech 2011.


Básnička

12. srpna 2011 v 12:04 | insider |  Zajímavosti
Nebojte se, nebudu vás nutit se rozteskňovat nad Máchovým Májem (..."Vy, jenž dalekosáhlým během svým,…"), ani vás nebudu nutit vzpomínat na školu a Šrámka nebo Wolkera (stejně byste si nevzpomněli ani na tu Poštovní schránku), ani vás nebudu nutit pohoršovat se nad Villonovými verši ("… tak jako mince, kterou stáhli…"), ani vás nebudu nutit dumat nad úžasnou poezií Li Po (proboha, nemluvím o bonbónech), a ani vás nebudu nutit obdivovat formu a obsah Shakespearových sonetů. Dokonce budu tak hodný, že vám představím jen jednu básničku, považte, jen jednu! To přežijete.


Prague Pride II

5. srpna 2011 v 15:51 | insider |  Nemístné postřehy
Musím přiznat, že jsem byl trochu zbrklý. Označil jsem totiž někoho za "megavola" a netušil jsem, že se vynoří další uchazeč. A je jedno, jestli si říká "kryptofašista" nebo "vícekancléř". Bohužel se mi nepodařilo na Wikipedii zjistit, co přesně tato funkce v Česku obnáší (ani kryptofašista ani vícekancléř), ale myslím, že VK si svého vícekancléře udržuje jako takového dvorního šaška. Takový dvorní šašek byl od toho, aby bavil panstvo mj. svými extravagantními kousky. Mezi jeden z nich patřilo právo beztrestně říkat, co si myslí (i když s tou beztrestností to bylo nejspíš stejně iluzorní), v historii několik takových "moudrých bláznů" určitě najdeme - ať už to byl kouzelník Žito nebo bratr Paleček. Ale přirovnáním k dnešnímu dvornímu šaškovi - ježišbardón - vícekancléři, bych oba výše zmíněné "blázny" urazil. A tak si současný vícekancléř říká, co chce, a protože ho VK zaměstnává, a tím nad ním drží ochrannou ruku, (že by s ním ve skrytu duše souhlasil?), tak jsou jeho názory opravdu velmi extravagantní. Nicméně máme svobodu projevu a s jako takovou musí vícekancléř počítat s tím, že se k jeho názoru budou se svými názory ozývat další. Tudíž i já.

Prague Pride

3. srpna 2011 v 22:07 | insider |  Nemístné postřehy
Možná jste si všimli, že tady v Insideru strašně nesnášíme ty, kteří dělají to, co považujeme za omezování jakékoli svobody. Ne, určitě nemyslíme takovou tu anarchistickou svobodu, svobodu bez zodpovědnosti, bez myšlení a za každou cenu. Chápeme, že určitá pravidla být musí, jen je třeba jich mít jen nějaké nezbytné množství, přičemž je třeba také mít snahu je dodržovat a možnost je prosazovat.

Život v Česku je bohužel ale takový, že pravidel máme po kokot, a kde nechybí vůle, tam se vynoří vůl, který to chce všechno zmařit.

Proč tenhle filosofický začátek? Souvisí s Prague Pride. Co je to Prague Pride? Dejme slovo organizátorům: www.praguepride.cz :

"Prague Pride 2011 je obdobou festivalů pořádaných v západních zemích, které probíhají v různých formách v největších evropských městech. Celý koncept akce vzešel z gay a lesbické komunity, která jej nyní organizuje i v Praze. Jde o koncept, který má v celém světě již svou jasnou podobu a historii a všude bývá jakýmsi svátkem pro širokou veřejnost." "Jedná se o první festival tolerance s tímto podtextem, který je svým programem plně otevřen celé veřejnosti. Za podpory hlavního města Prahy tak Prague Pride nabídne pět dní plné kultury a zábavy ale i workshopů. Festival je určen i široké veřejnosti, která se může zapojit nejen svou účastí na jednotlivých akcích."

Toho textu je tam mnohem více, klidně si tu stránku najděte a prohlídněte. Netvrdím, že se s takovou akcí plně ztotožňuju, netvrdím, že se jí zúčastním,. A nechce se mi třeba proto, že bych kvůli tomu musel cestovat až do Práglu, nejspíš vlakem, a o tenhle zážitek zase až tak nestojím. Taky mě nenapadá žádná dobrá výmluva pro mou ženu, jakože proč tam chci jet. A hlavně - někdo by mě tam mohl zahlédnout, a to by nenapravitelně poškodilo mou těžce a dlouho budovanou macho image. A být považován za nějakého homosexuála nebo nedejbože metrosexuála, to bych asi nepřežil…