Zdravý rozum?

20. června 2011 v 13:34 | insider |  Nemístné postřehy
Nebudu zde pochybovat o zdravém rozumu našich P.T. ctěných čtenářů, protože kdo Insiderův blog čte, už z logiky věci musí mít zdravý rozum. Budu zde apelovat na naše čtenáře, aby dále právě rozšiřovali panství zdravého rozumu, i když by to v budoucnu znamenalo, že už bychom tu nejspíš neměli o čem psát. Tedy pokud bychom se nechtěli věnovat jen zářným zítřkům. Ale ruku na srdce - že bychom neměli vůbec žádné téma týkající se lidské blbosti, tak tomu nevěří ani ti nejzarytější optimisti a lidumilové.


Budu se snažit vyhýbat neslušným výrazům, ale nečekejte, že po všech těch letech strávených ve východoasijských společnostech, přijmu za vlastní jednu jejich divnou úchylku - Tatemae - což je pojem označující typickou vlastnost Japonců říkat kvůli tradiční slušnosti něco jiného, než si myslí, aby druhého neurazili. Naopak, čím víc blbců se urazí, tím líp.

Kde nechybí vůle, tam to zmaří vůl. To stejné by si teď možná mohli říkat stoupenci klimatického oteplování. Proč? No, i když oni měli velikananánskou vůli (samozřejmě někteří ne zadarmo) změnit myšlení lidí směrem k omezení tamtoho či onoho, tak nějací jiní vědci vykoumali, že nás čeká… malá doba ledová (viz zde) No nejsou to volové? Ale pozor, hlavním viníkem nejsou oni vědcové, ale to zpropadené, záludné Slunce! Dělá si, co chce, klidně si zvolní, pak zase přidá (myslím jako na erupcích a aktivitě)… Ale dalo se to čekat, už od počátku lidstva jsou s tou hvězdou problémy - dokonce si vynutila změnu ve světonázoru! Jak bylo kdysi dávno Sluníčko poslušné, když obíhalo kolem Země, která byla placatá jak deska, a dneska? Nejen že musí Země obíhat kolem něj, ale ještě se klidně Slunce nechalo vystrčit (nebo spíš zastrčit) mezi obyčejné hvězdy někde skoro na periferii naší Galaxie… Takže se dá s klidem říct, že se Slunce přidalo k již dnes klimatu nepřejícím jevům, jmenujme v první řadě jako příklad především jaro, léto, podzim a zimu…

Tak se nám nejspíš stejně blíží konec světa, takže si s globálním oteplením nebo ochlazením nebo co to vlastně je, nemusíme vůbec dělat starosti. Mayský kalendář (nebudu vás urážet vysvětlováním, kdo jsou Mayové) údajně končí 21.12.2012, kdy má nastat blíže nedefinovaný konec aktuálního světa. Nechci toto téma nijak zlehčovat, třeba mají Mayové opravdu pravdu, ale slyšel jsem i jinou verzi celého příběhu:
Baví se dva Mayové:
"Ty vole, já mám ten šutr malej, mně se tam ten kalendář vejde jen do roku 2012."
"Hm, to jednou někoho pěkně vyděsí."

Možná si řeknete, že už nemá cenu komentovat rozhodnutí německé kancléřky ohledně postupného odstavování německých jaderných elektráren, ale já myslím, že má. Víte, co z toho může mít Česká republika? Budeme možná v budoucnu nejen automobilová velmoc, ale i elektrárenská. Jelikož budeme mít všude solární panely, tak budeme generovat tolik elektřiny, že se nám bude sama cpát ven z drátů na všechny strany, a protože i Germáni chtějí svítit, koukat na Bundesligu, grilovat na elektrických grilech klobásy atd., tak jim ji pěkně zadraho prodáme, chi chi. Blbý je sice to, že se tím pádem nejspíš zvedne i cena elektřiny u nás, ale aspoň se naučím šetřit, zhasínat, kupovat výrobky A třídy, atd. A to ještě počítám s doprovodnými jevy, jakože lidem v okolí budou samy statickou elektřinou vstávat vlasy a kdoví, co to udělá s erektivní schopností české mužské populace… Jak ale správně podotkl jeden můj kolega, celá věc má ještě jeden alternativní aspekt - naštěstí pro Němce v Japonsku nevybuchl namísto jaderné elektrárny ve Fukušimě nějaký pivovar (dejme tomu KIRIN - pozn. Zegr) - protože pak by Němci zavřeli všechny pivovary… A to by z nás teprva pak byla velmoc…

O tom, že zdravý rozum se může skrývat i v hlavách dětí, které navštěvují speciální školy (dřív jsme těm školám říkali "placka") vypovídá i kniha Daniely Doubkové - Zistisito sama (autorka je učitelkou právě na takové "placaté" škole), kdy dává k lepšímu jednu s historek s Pepou: "Pepa je navíc zcela geniální, protože na školním výletě do Prahy obratně sebral slepému beznohému žebrákovi klobouk s almužnami. Když se pak nevidomý invalida za ním gazelími skoky rozběhl, volal Pepa: ZÁZRAK, UČINIL JSEM ZÁZRAK." No není to úžasně vypointovaná historka ze života?

A na konec ještě jeden vtípek na adresu zase úplně jiné komunity, která ale taky dokáže vyrábět občas pořádné úchyly, tím myslím tu komunitu počítačovou:
"Víte, jaký je rozdíl mezi Svatým otcem a Stevem Jobsem? Jeden z nich má spousty sexuálně vyšinutých následovníků, kteří nábožně naslouchají každému jeho slovu. Ten druhý nosí legrační čepici a bydlí v Římě."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.