Dopis potvrzující známé skutečnosti

3. června 2011 v 11:42 | insider |  Nemístné postřehy
Je všeobecně známo, že některé historické situace se chovají stejně nebo velmi podobně, chcete-li. Třeba taková revoluce, ta má přece skoro vždycky požírat své děti - Robespierre, Marat, Trockij, Slánský (a hromada dalších bezejmenných) by mohli vyprávět. A pokud si vstup východoasijských firem do našeho pracovního prostoru přebereme jako revoluci, tak se nelze divit, že ne každý (rozuměj skoro nikdo) to "nepřežije". Ale nikoho to nakonec nepohoršuje.

Ale nemusíme zabíhat do takových přirovnání, tohle je zrovna trochu na dlouhé lokte. Stačí se ale podívat do přírody, jak se zbavují různí tvorové konkurence, když samci zabíjejí mláďata jiných samců ve snaze zajistit uchování svého genofondu nebo jak si broučci ukusují po pohlavním aktu hlavy, a nikoho to taky nepohoršuje.

Anebo jak moderní aristokracie okysličuje svou modrou krev, když mezi sebe pouští plebejské nevěsty a ženichy, a to taky nikoho nepohoršuje.


A pak přijde na firemní email dopis, který by v podstatě mohl být tím případem, kdy firma (revoluce) odvrhne jedno své dítě, které s ní bylo už od začátku… nebo tím případem, kdy firma (brouk) ukousne hlavu někoho, koho už nepotřebuje… nebo tím případem, kdy firma (aristokracie) najde novou osobu (nevěstu/ženicha), která "okysličí" současné firemní tělo… A tento email je rozhořčený nebo řekněme naplněný silným nábojem, no posuďte sami.

(Pro FAMILY MEMBERS - kolega David, o kterém je tu řeč, je na srovnatelné úrovni místa a důležitosti jako byl svého času Marek Jesus L.)

Nejprve anglická originální verze (prosím nehleďte tentokráte na stylistické provedení, Josef je fajn chlap, ale s angličtinou na tom není úplně nejlépe), a pak můj neobratný překlad. Jméno firmy jsem zaměnil na COMPANY, aby bylo jasno, nebo spíš nejasno, o kterou firmu jde.

----
Good day

I send greetings to all of COMPANY society and those who have forgotten me.
I do not understand anything that happened why should people like David give end of contract. David is very important personage and not normal to allow him to leave .
It's not a normal situation. COMPANY all what have long known that without David not simple situation.
I do not understand that working together with David four years I know that nobody has experience as he.
For me and for COMPANY he is David key future.
I did not write anything but this is not normal and I do not understand
I look forward to work but now I know what I think

I will not sleep

It is necessary to keep David in COMPANY
Začátek formuláře

Nice day
Josef

----

Dobrý den,
zdravím všechny v COMPANY, i ty, kteří už na mně zapomněli.
Nerozumím ničemu, co se stalo, proč musí lidé jako David dávat výpověď. David je velmi důležitá osoba a není normální nechat ho odejít.
Není to normální situace. Všichni, kteří COMPANY dlouho znají, vědí, že bez Davida to nebude snadná situace.
Nerozumím tomu, pracoval jsem s Davidem čtyři roky a vím, že nikdo nemá tolik zkušeností jako on.
Pro mne a pro COMPANY je David klíčovou osobou pro budoucnost.
Nikdy jsem nic nepsal, ale toto není normální a nerozumím tomu.
Těšil jsem se do práce, ale nyní vím, co si myslet.

Nebudu kvůli tomu spát

Je nutné udržet Davida v COMPANY.

Hezký den
Josef
----

Co myslíte, je toto situace s revolucí, s ukousnutou hlavou nebo s okysličením? Nebo je to tím, že východoasijské přesvědčení o tom, že každý je nahraditelný, samozřejmě s nižším základem, je prostě neotřesitelné jako sebevědomí našeho prezidenta a nedobytné jako Petropavlovská pevnost?

Měl jsem kdysi úmysl umístit tu takovou pamětní ceduli se jmény těch, kteří ve Family vydrželi nejméně rok a pak odešli, ale vzdal jsem to, protože by to dříve či později začalo připomínat svou velikostí telefonní seznam…

P.S.: Moudrost na závěr: Pokud si chcete celý den udržet dobrou náladu, musíte obejmout alespoň osm lidí. Nebo alespoň jednomu dát přes držku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.