Červen 2011

Zdravý rozum?

20. června 2011 v 13:34 | insider |  Nemístné postřehy
Nebudu zde pochybovat o zdravém rozumu našich P.T. ctěných čtenářů, protože kdo Insiderův blog čte, už z logiky věci musí mít zdravý rozum. Budu zde apelovat na naše čtenáře, aby dále právě rozšiřovali panství zdravého rozumu, i když by to v budoucnu znamenalo, že už bychom tu nejspíš neměli o čem psát. Tedy pokud bychom se nechtěli věnovat jen zářným zítřkům. Ale ruku na srdce - že bychom neměli vůbec žádné téma týkající se lidské blbosti, tak tomu nevěří ani ti nejzarytější optimisti a lidumilové.

70tiny našeho současného prezidenta

17. června 2011 v 10:28 | insider |  Nemístné postřehy
Nebojte se, nebudu naši současnou hlavu státu ani adorovat ani hanit. V podstatě je mi jeho osud lhostejný, stejně jako je lhostejný jemu osud můj. Jen bych vás chtěl upozornit na tento článek, ve kterém nějaký "největší nepřítel lidstva" (rozuměj novinář, jak je nazývá prezident, a kupodivu i jeho politicky úhlavní sok Miloš Z.) sebral jeho výroky, resp. jakýsi "best of".

Vzkaz z minulosti

6. června 2011 v 12:00 | insider |  Nemístné postřehy
Někdy není od věci nečíst jenom bulvární deníky typu MFDnes, Blesk, apod., méně hodnotné barevné časopisy (třeba Reflex nebo Rytmus života nebo Bravo), nebo plnotučné časopisy jako třeba Playboye nebo Hustlera, i když uznávám, že přístup k nim je mnohem snazší než k těžké a vážné literatuře.

Dopis potvrzující známé skutečnosti

3. června 2011 v 11:42 | insider |  Nemístné postřehy
Je všeobecně známo, že některé historické situace se chovají stejně nebo velmi podobně, chcete-li. Třeba taková revoluce, ta má přece skoro vždycky požírat své děti - Robespierre, Marat, Trockij, Slánský (a hromada dalších bezejmenných) by mohli vyprávět. A pokud si vstup východoasijských firem do našeho pracovního prostoru přebereme jako revoluci, tak se nelze divit, že ne každý (rozuměj skoro nikdo) to "nepřežije". Ale nikoho to nakonec nepohoršuje.

Ale nemusíme zabíhat do takových přirovnání, tohle je zrovna trochu na dlouhé lokte. Stačí se ale podívat do přírody, jak se zbavují různí tvorové konkurence, když samci zabíjejí mláďata jiných samců ve snaze zajistit uchování svého genofondu nebo jak si broučci ukusují po pohlavním aktu hlavy, a nikoho to taky nepohoršuje.

Anebo jak moderní aristokracie okysličuje svou modrou krev, když mezi sebe pouští plebejské nevěsty a ženichy, a to taky nikoho nepohoršuje.

Dětičky, robátka, ratolesti

2. června 2011 v 11:35 | insider |  Nemístné postřehy
Včera byl Den dětí. Vypadá to, že v souvislosti s tlakovou situací nebo s rušením jaderných elektráren v Německu nebo v souvislosti se zprávou amerických vědců, že lidé narození v květnu se statisticky dožívají nejkratšího věku nebo možná právě v souvislosti s červnovým prvním dnem, který je Dnem dětí, se včera narodily rovnou dvě děti dvou našich Family kolegyň, malý Viktorek a Teodorek! Samozřejmě gratulujeme šťastným rodičům a přejeme jim hodně zdraví, síly a štěstí. Všem, ne jen dětem. Věřte nebo ne, určitě se najde aspoň jeden nebo dva (nebo 12) kalíšků na přípitek!