Mistři, mistři!

13. dubna 2011 v 10:55 | insider |  Pohybové postřehy
Abyste si nemysleli, že jen fotbal hýbe českým sportovním světem, tak krátce zmíním i druhý (možná) nejpopulárnější sport, a to hokej resp. včerejší konec mistrovství ČR pro sezónu 2010/2011. Na začátek pár detailů. Vyhráli Oceláři z Třince, přičemž ve finále porazili HC Vítkovice Steel, v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy nakonec vyhráli 4:1.


Na začátku sezóny byly s oběma týmy naprosto rozdílná očekávání. S třineckými Oceláři se počítalo na nejvyšší příčky, vzhledem ke kádru a penězům do hráčů vražených. Naopak s Vítkovicemi se po rozpadu úspěšného loňského finálového týmu spíš počítalo do spodních pater tabulky. To, že se tam dole nakonec octla Sparta a Kometa Brno, necháme bez komentáře.


Takže pro spoustu fanoušků i odborníků byla účast ostravského týmu ve finále velké překvapení. Přiznám se, že i pro mně. A to jsem dlouholetý fanoušek tohoto klubu. No sice nejsem jeden z těch skalních, pravda, na hokeji jsem byl naposledy kdovíkdy, ale i tak to bylo příjemné překvapení. A protože se jako spousta lidí na Moravě a ve Slezsku profilují tak nějak proti všem, tak jsem měl pochopitelně radost i z toho druhého finalisty, protože bylo jasné, že titul zůstane někde tady poblíž. A do toho všecho zrovna za Třinec hrají dva kluci z Kopřivnice (Varaďa a Bonk), nota bene Třinec je ve Slezsku, kdežto Vítkovice už na moravské straně, takže jsem byl nakonec rozpolcen v tom komu fandit. Komu jste fandili vy? Škoda jen že Vítkovičtí nakonec ve finále na Třinec nestačili, přeci jenom se rozdíl ve kvalitě kádru projevil, navíc ostravské trošku ve finále opustilo štěstí (hrálo s nimi v podstatě jen ve 4. zápase, kdy Peterek netrefil prázdnou kasu a z protiútoku Vítky vyrovnaly 30 vteřin před koncem, aby nakonec zvítězily na nájezdy), a trošilililililinku hráli s Třincem i sudí, ale opravdu to na ně nesvádím. Zdá se, že Vítky si vystřílely prach v semifinále s Pardubicemi. A také musíme poděkovat Třinci za to, že vyřadil Slávii, protože tu opravdu nemám rád. A byl to docela dobrý hokej, škoda že netrval trošku déle, každopádně můžeme Ocelářům pogratulovat a doufat, že třeba příští rok to vyjde...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.